folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Vps Den Gonderdiğim Mail Neden Spam A Dusuyor?

Vps Den Gonderdiğim Mail Neden Spam A Dusuyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Vps de windows server kurulu, iis ile mail atiyorum mesela iletisim@alanadim.com gbisinden ama gmail spam olarak algılıo, spf kaydi olmadigi icindir diye dusundum yarin spf kaydi olusturcam. Gonderdigim mailin spama dusmesini engellemek icin baska neler yapabilirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

-spf record

-reverse ip tanımında Domain geçmesi

-gmail, hotmail gibi providerlar için ayrıca whitelist kaydı

-ip nin blacklistlerde ki geçmiş kayıtları ve temizlik durumu

bu 4 ü altın kuraldır.

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Teşekkür etmeyi unutmuşum kusura bakma PLaXToR hocam. Problemi henüz çözmedim devam ediyor hala.Yeni konu açmayayım dedim buradan sorularımı sorayım.

1-) Alan adı dyn.com ile alınmış. Spf kaydını windows server 2012 üzerindeki dns manager ile mi yapmak gerekiyor yoksa dyn.com üzerinden mi yapılması gerekiyor.Kafam karıştı biraz.Maili serverdan atıyorum ondan server üzerindeki dns manager ile spf eklemem gerekir diye düşündüm.

Ama bu sefer birisi sanki benim alanadim.com üzerinden geliyormus gibi baska bi sunucudan mail atamaz mı?Oda gider dns manager ile ilgili spf kaydını ekler.Bu yüzden bu işlemin alan adını satın aldığım yerden mi yapılması gerekli kafam baya karıştı.

2-) mxtoolbox.com tan tarama yaptım. ip adresi blacklistte imiş.Barracuda isimli blacklistte.Adamlara mail mi atayım kaldırsınlar diye yoksa ip adresini mi değiştireyim direk.

3-) MailEnable ,hmailserver, exchange server vs vs. gibi bir mail sunucu yazılımı kursam daha mı kolay olur?Şuanda IIS SMTP server ile mail atıyorum. http://serverfault.com/questions/455724/what-replaces-iis-smtp-server-in-windows-server-2012  burda artık deprecated oldu falan demişler.

4-)Toplu mail falanda atmak istersem eğer 10 000 - 20 000 kişiye falan.Ayrı bir sunucu olsa daha mı iyi olur.E-mail gönderme işlemi fiziksel olarak ayrı bir sunucuda yapılsa daha iyi olur diyebilir miyiz? Normal kullandığımız sunucu yorulmasın diye.

5-) Gelen mailleri okumak için ne kurmak lazım.Mx kaydıyla falan mı oynamak gerekiyor?

Aklıma takılan sorular bunlar sistemci müridlerden yardım bekliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Mx kaydını ve spf kaydını yandexe aktar. spamdan da kurtulursun hemde sunucuyu mail için yormazsın.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    systemzone
    systemzone's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Mx kaydını ve spf kaydını yandexe aktar. spamdan da kurtulursun hemde sunucuyu mail için yormazsın.

Arkadaşa katılıyorum mail problemleri ile uğraşacağına (sunucu ip adresi blacklist e düştü, mail gönderdim ama hata raporu dönmemesine rağmen karşı tarafa ulaşmamış vb sorunlarla karşılaşmazsın) yandex e aktarmak en doğrusu.

what you see is what you get...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek

Barracudadan çıkartmadan atamazsın. Reverse DNS önemli barracuda için kritik kriterlerden biri. temizse hemen barracudaya başvur çıkarmaları 10 gün sürüyor. 
    1 ayda kendiliğinden çıkarıyoruz yalanlarına itibar etme barracudanın en son bir sunucuyu kavga dövüş çıkarttık.

sırıtma la.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocalar yandex olmaz.Geçen sene yandex kurumsal mail in desteğine mail atmıştım.Tek seferde 20 adet mail gönderimi yapabilirsiniz ve toplu gönderim için uygun değil demişlerdi.Net bi limit vermiyolar esnekler ama tutupta bi 300-400 tane mail atamam heralde arka arkaya.

Vultr dan vps kiralayıp http://www.iredmail.org/  ya bunu yada https://mailinabox.email/ bunu yüklemeyi düşünüyorum. Linux email sunucusu oluşturucam yani.

@SSH hocam işte linux mail sunucu kurarsam blacklistten çıkarmaya uğraşmam.Aklıma başka birşey takıldı.Şimdi alanadı dyn.com da ya ben SPF kaydını dyn.com dan mı gireceğim yoksa , vultr arayüzünden mail sunucum için mi SPF giricem.Bu durumda reverse DNS i vultr dan değiştiricem 

heralde SPF de vultr dan değişecek dimi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam sunucu üzerinden dns manager aracılığıyla spf kaydı oluşturman gerekiyor.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocam ama maili linux sunucudan atarsam spf yi yine windows server dan mı gireyim diyorsun.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ip adresini daha önce kullanan kişi spam a düşürmüştür yetkili mercilere spam olarak kaydedilmiştir onu sildirmen gerekebilir 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

böyle uğraşmasan amazon ses filan kullansan ?

Who is detCode?
Toplam Hit: 4327 Toplam Mesaj: 16
spf kaydi