Vps/Vds İle Twitch Yayını Mümkün Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam vps e erişmek için yine kendi internet hızını kullanacaksın, sonuç olarak daha çok kasma yapabilir :)

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

Bir şekilde twitch üzerinden yayın yapmak istiyorum ama kullandığım internet bağlatısıyla bu mümkün değil

Bulunduğum mahallede fiber kullanma imkanım maalesef yok , adsl kullanıcısıyım ve alabildiğim maksimum yükleme hızı 0.90

Bütün internet sağlayıcılarını araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım , artık kendim alternatif çözümler oluşturmaya çalışıyorum.

Vps/Vds ile Twitch yayını yapabilir miyim? Mantıksal olarak bakıldığında olmayacak gibi görünse de belki bir yolu vardır diye sormak istedim size 

Eğer mümkün değilse de , başka bir yolu var mı? 

Şimdiden teşekkürler

Eger mustafanin konusundaki vodafone sinirsiz internet acigi hala devam ediyorsa onu dene. Mobil cihazdan wifi hotspot ile yayin yapabilirsin. Ping baya yukselir ama denenebilir. Usb tetheringde olur cep telefonu pc'le arada 4g modem mazifesi gorur.

Sınırsız interneti denemedim ama telefon interneti üzerinden yayını denedim hocam , vodafone kullanıyorum telefon internetimi açıp bilgisayardan bağlandım 9-10 upload hızı verdi mükemmel benim için ama maalesef yayını vodafone interneti üzerinden 480p kaliteyle 1 dakika kadar açık tuttum 50mb internet harcadı. Yayının haftada en az 3-4 gün saatlerce yapılacağını düşününce ütopik kotalara ihtiyaç duyacağımı ve acımasız faturalar doğuracağını düşünüp ondan da vazgeçtim. Aylık 50-60gb kotası olan vodem tarifesi işimi görür gibi ama maksimum 4gb var galiba onlarda da

düzeltme : cepte wifi kampanyasından 20gb alınabiliyormuş

Huerfanos tarafından 05/Şub/18 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

Anarsistherif...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

Bir şekilde twitch üzerinden yayın yapmak istiyorum ama kullandığım internet bağlatısıyla bu mümkün değil

Bulunduğum mahallede fiber kullanma imkanım maalesef yok , adsl kullanıcısıyım ve alabildiğim maksimum yükleme hızı 0.90

Bütün internet sağlayıcılarını araştırdım ama bir sonuca ulaşamadım , artık kendim alternatif çözümler oluşturmaya çalışıyorum.

Vps/Vds ile Twitch yayını yapabilir miyim? Mantıksal olarak bakıldığında olmayacak gibi görünse de belki bir yolu vardır diye sormak istedim size 

Şimdiden teşekkürler

Eger mustafanin konusundaki vodafone sinirsiz internet acigi hala devam ediyorsa onu dene. Mobil cihazdan wifi hotspot ile yayin yapabilirsin. Ping baya yukselir ama denenebilir. Usb tetheringde olur cep telefonu pc'le arada 4g modem mazifesi gorur.

Sınırsız interneti denemedim ama telefon interneti üzerinden yayını denedim hocam , vodafone kullanıyorum telefon internetimi açıp bilgisayardan bağlandım 9-10 upload hızı verdi mükemmel benim için ama maalesef yayını vodafone interneti üzerinden 480p kaliteyle 1 dakika kadar açık tuttum 50mb internet harcadı. Yayının haftada en az 3-4 gün saatlerce yapılacağını düşününce ütopik kotalara ihtiyaç duyacağımı ve acımasız faturalar doğuracağını düşünüp ondan da vazgeçtim. Aylık 50-60gb kotası olan vodem tarifesi işimi görür gibi ama maksimum 4gb var galiba onlarda da

Keske Turkcell'in sinirsiz acigi olsa onda 4g upload daha stabildi pingde baya iyi. Max. 49 mbit gordum cat4 telefonumda. Ama faturasiz hat icin vodafone acigini oneririm.Sol Fiber, Turksat Kablonet olsa bile onlarda gunluk ucretli ek paketle yukseltilebiliyor.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

Şimdiden teşekkürler

Keske Turkcell'in sinirsiz acigi olsa onda 4g upload daha stabildi pingde baya iyi. Max. 49 mbit gordum cat4 telefonumda. Ama faturasiz hat icin vodafone acigini oneririm.Sol Fiber, Turksat Kablonet olsa bile onlarda gunluk ucretli ek paketle yukseltilebiliyor.

tahmin ettiğim mi? 

mms.

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

hocam kendi evindenki down ve up yükseltmedikçe  amerikan başkanı dahil herkes gelsin gene bi bok değişmez.

biride mtu felan demiş . aga adamın up 1 down 8   . hadi nvdia grid gibi bir sistemi kullandı diyelim genede up 1 down 8 genede stream yapar gibi oynaması gerekir türkiedeki 8 sanmıyorum  1080p streami kaldırsın grid üzeiden. Anlıcan hocam boşyere kafa yorma ben yıllarca  8 de süründüm bi gün aradılar fiber geldi dediler  100/4 kullanıyorum. bi gün şans umarıum seninde yüzüne güler :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

ekran kartlı vps üzerinden yayın yapabilirsin bence senin internetinin down hızı ne ?

biraz gecikme olur tahminimce ama yayın yapılabilir

No way out
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı

ekran kartlı vps üzerinden yayın yapabilirsin bence senin internetinin down hızı ne ?

biraz gecikme olur tahminimce ama yayın yapılabilir

9-10 arası hocam

Anarsistherif...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Evde mevcut 76/4 mbps Vodafone Net var 240 gb akk'li 69 tl ödüyorum. 

https://www.netspeed.com.tr/vdsl-tarifeler/ Burdaki 58 tl tarifeyi yalın vdsl olarak bağlatsam load balance uygulayıp mikrotikle uploadı 8 mbit'e çıkarabilirmiyim?

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    Huerfanos bunu yazdı

Şimdiden teşekkürler

belki şöyle bişey yapabilirsin vps den kendi ekranına tw yada alternatif programlar ile bağlanırsın o bağlandığın vps den twitch e yayın yaparsın

not : twitch in çalışma mantığını bilmiyorum aktarım konusunda tw den daha yavaş olduğunu düşündüğüm için böyle bir yol önerdim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı
    Huerfanos bunu yazdı

Şimdiden teşekkürler

belki şöyle bişey yapabilirsin vps den kendi ekranına tw yada alternatif programlar ile bağlanırsın o bağlandığın vps den twitch e yayın yaparsın

not : twitch in çalışma mantığını bilmiyorum aktarım konusunda tw den daha yavaş olduğunu düşündüğüm için böyle bir yol önerdim. 

vpste ekran kartı olmal€olmalı ama?

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 2796 Toplam Mesaj: 21
twitch vps vds