folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

Vucuda Ekstra Oksijen Vermek.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=ckV2_0bJWno

Temel Akciğer Fizyolojisi -> Ventilasyon/Perfüzyon İlişkisi + Parsiyel basınçlar ve difüzyon hızları 

Özetle akciğer fizyolojisi mekanik ve basit bir sistemdir aslında. Eğer biraz bakarsanız kandırılmazsınız :D

En değerli derslerden birisi:

ComputerWolf tarafından 05/Nis/20 22:09 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

arkadaslar benim dedigim direk oksijen solumak. ozon tedavisini biliyorum.

alintidir.

"Oksijen bar 1980 de ilk olarak Japonya da ortaya çıkan ve daha sonra Amerika, Kanada ve Avrupa’ nın birçok ülkesinde de kullanılmaya başlanılan oksijenin çeşitli, faydalı aromalarla solunma sistemidir. Oksijen doğada yüzde 19-21 oranında bulunmakta ve zamanla kirlenen doğa koşullarıyla özellikle şehirlerde daha da az oranda bulunmaktadır. Oksijen bar sisteminde oksijen yüzde 98 e varan oranlarda konsantre hale getirilmekte ve zararlı gazlardan ayrıştırılarak solunmaktadır.

Bu da insan da ferahlama ve canlanma hissi vermektedir. Günün yorgunluğu ve stresiyle oluşan enerjisizlik ve baş ağrısı gibi etkenler yüksek oranda aromalı oksijen solunmasıyla giderilip, yenilenmişlik hissedilmektedir.

Dünyanın birçok yerinde kurulan oksijen barlarda eğlenmeye gelenler, çeşitli doğal aromalarla zenginleştirilmiş oksijenle enerjilerini yenilerken aynı zamanda da oksijenin vücuttaki gençleştirici etkisinden de yararlanabilmektedirler."

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

Yaşamak için ne kadar oksijene ihtiyaç duyarız ?

Bir insan bir sandalyede otururken dakikada yaklaşık 200 ml. - 300 ml. Oksijene ihtiyaç duyar, bu miktar yaklaşık olarak bir su bardağı hacmidir.

İnsan vücudunda oksijeni depolayan ve daha sonra kullanılmasını sağlayan bir depolama sistemi bulunmadığından organizma bu miktar oksijeni sürekli olarak sağlamak zorundadır. Eğer bir kişi hareket ediyorsa, ağır bir şekilde çalışıyorsa veya spor yapıyorsa, vücud oturma pozisyonuna göre yaklaşık 10 kat daha fazla oksijene ihtiyaç duyar.

Evde oksijen ne şekilde alabilirim?

Evde oksijen tedavisi 3 ana şekilde yapılabilir:

Sıkıştırılmış oksijen tüpleri: Bu sistemde tüpler içinde basınç altında sıkıştırılmış oksijen bulunmaktadır. Normalde bu tanklardan sürekli oksijen çıkışı olur ancak ilave sistemlerle (oxygen conservers) nefes alındığında oksijen vermesi sağlanabilir. Bu metal tüpler çok ağır olduklarından sadece bir noktada kullanılabilirler ve taşınamazlar. Daha küçük ve hafif oksijen tüpleri kısa süreli geziler için kullanılabilir.

Likit oksijen sistemi: Bu sistemde likit halde oksijen küçük ve soğutulmuş küçük bir kapta tutulur. Likit ısındığında solunabilir gaz oksijene dönüşür. Taşınabilir likit oksijen aparatı kolayca taşınabilecek ağırlıkta ve çok pratiktir. Taşınabilir ünite hasta veya yakını tarafından evde bulunan büyük kaptan kolayca ve tehlikesizce doldurulabilir. Oksijen tankı boşaldığında sistem servis sağlayıcınız tarafından tekrar doldurulur veya dolusu ile değiştirilir.

Oksijen konsantratörü: Oksijen konsantratörleri elektrikle çalışan ve havadaki oksijeni ayrıştıran cihazlardır. Bu cihazlar elektrik bağımlı olmaları neden ile elektrik kesilmesi durumuna karşı hasta veya hasta yakınları evlerinde mutlaka alternatif bir oksijen çözümü bulundurmalıdırlar.

- ALINTIDIR

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

benim bildigim okaijen tedavisi kapali bir odaya sokuyorlar oda icindeki basinci artirip oksijenin vucuda daha cok girmesini sagliyorlar. sakatlanan futbolcularda falan yapiyorlardi hizli iyilesme sagliyor diye ama tam emin degilim ozon da olabilir bu.

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

boyle bir alet yapmak icin

oksijen tupu 10 lt:  700 TL civarinda.

Oksijen Nazal Kanül : 5 TL civarinda

Oksijen Tüpü Manometresi : 200 TL civarinda

tupu 2. el bulabilecegime inaniyorum daha ucuza. bitincede doldurturum. manometreye bakmak lazim.

esas sorum ben bu parcalari toplasam evde guvenli bir sekilde kullanabilirmiyim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Dalış eğitmeniyim, normalde soluduğumuz havanın kurutulmuşu ve karbon filltreden geçirilmişini soluyoruz.

Alanya'da 15 senedir saf oksijenle dalan adam tanımıştım. Ben solusam ciğerim yanar amk.

Bence soluyabilirsiniz, ölürseniz karışmam.

Nefesimi 4.5dk tutabiliyordum gençken, o zaman 15dk nefes tutan götler vardı, hayret ederdim. Sporcu ve ufaklıktan beri daldığım için imkansız olduğunu düşündüm 15 dakikanın.

Öğrendim ki o uzun nefes tutan abiler denemeden önce 30dk saf oksijen soluyorlarmış.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    grpngy bunu yazdı

boyle bir alet yapmak icin

oksijen tupu 10 lt:  700 TL civarinda.

Oksijen Nazal Kanül : 5 TL civarinda

Oksijen Tüpü Manometresi : 200 TL civarinda

tupu 2. el bulabilecegime inaniyorum daha ucuza. bitincede doldurturum. manometreye bakmak lazim.

esas sorum ben bu parcalari toplasam evde guvenli bir sekilde kullanabilirmiyim.

bundan soludum fazla çekersen baş dönmesi yapıyor ilginç birşey 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Dalış eğitmeniyim, normalde soluduğumuz havanın kurutulmuşu ve karbon filltreden geçirilmişini soluyoruz.

Alanya'da 15 senedir saf oksijenle dalan adam tanımıştım. Ben solusam ciğerim yanar amk.

Bence soluyabilirsiniz, ölürseniz karışmam.

Nefesimi 4.5dk tutabiliyordum gençken, o zaman 15dk nefes tutan götler vardı, hayret ederdim. Sporcu ve ufaklıktan beri daldığım için imkansız olduğunu düşündüm 15 dakikanın.

Öğrendim ki o uzun nefes tutan abiler denemeden önce 30dk saf oksijen soluyorlarmış.

O adam belli derinliğe kadar saf o2 ile dalar sonrası o2 zehirlenmesi zaten. 

Hiberbarik o2 tedavilerinde basınç odasında hasta max 30 dk o2 soluma yapar 5 dk mola yani normal hava sonra 30 dk daha tedaviye göre uzar gider. 

Uzun süre saf o2 solumak vücutta beklenmedik semptomlara neden olur. 

Gereksiz yere o2 solumanin bir faydası yoktur. @tayga nin dediği gibi Kd yapın en temizi olur vücudunuz için.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Oksijenin değişik bi kafası var evet. Ancak doğada %21 civarında bulunan oksijeni saf olarak solumak muhtemelen büyük tahribat yapar. Tüplere yağlı ellerle dokunmak bile tehlikeli. Malum çok yakıcı o2. 

Peki Kd nedir?

...said addicted.
Toplam Hit: 4678 Toplam Mesaj: 47
oksijen konsantratörleri oksijen