folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Wanacrypt0r Ransomware Kripto Virus -Ortalik Toz Duman-

Wanacrypt0r Ransomware Kripto Virus -Ortalik Toz Duman-

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

sadece bu olaydan bahsetmiyordum hocam genel anlamda demiştim

çünkü şöyle bir kanı var "eğer bugün osx etkilenmediyse, sonsuza kadar etkilenmeyecek"

bir ara haber çıkmıştı yok nsa apple'a backdoor koy demişte apple koymam demiş

bu konularda uzman değilim yazdıklarımın muhtemelen büyük çoğunlu geçersiz, benim takılıdığım nokta windows izleniyor osx, linux izlenmiyor denmesi

bir firmadan şüphe ederken diğer firmalara sorgusuz sualsiz güvenilmesi. Belkide bu yüzden diğer platformlarda böyle olaylar ortaya çıkmıyor kimse şüphe duymuyor ki

şahsi fikrim her firmadan şüphe etmek 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Hocam ben de Linux şöyle iyi, böyle güzel şeklinde söylemedim. Bu açıklar baya senelerdir mevcut Windows'ta ve yama açık public olmadan bir kaç gün önce çıktı (burası da ayrı bir soru işareti). Demek istediğim Linux'un açık kaynak kodlu olması yani kodlara binlerce programcı tarafından kolayca erşilebilmesi böyle bir açığın bu kadar uzun süre farkedilmeden sistemde kalmasını oldukça zorlaştıracaktır.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Etkilediği Uzantı Türleri : .der, .pfx, .key, .crt, .csr, .p12, .pem, .odt, .ott, .sxw, .stw, .uot, .3ds, .max, .3dm, .ods, .ots, .sxc, .stc, .dif, .slk, .wb2, .odp, .otp, .sxd, .std, .uop, .odg, .otg, .sxm, .mml, .lay, .lay6, .asc, .sqlite3, .sqlitedb, .sql, .accdb, .mdb, .db, .dbf, .odb, .frm, .myd, .myi, .ibd, .mdf, .ldf, .sln, .suo, .cs, .cpp, .pas, .asm, .js, .cmd, .bat, .ps1, .vbs, .vb, .pl, .dip, .dch, .sch, .brd, .jsp, .php, .asp, .rb, .java, .jar, .class, .sh, .mp3, .wav, .swf, .fla, .wmv, .mpg, .vob, .mpeg, .asf, .avi, .mov, .mp4, .3gp, .mkv, .3g2, .flv, .wma, .mid, .m3u, .m4u, .djvu, .svg, .ai, .psd, .nef, .tiff, .tif, .cgm, .raw, .gif, .png, .bmp, .jpg, .jpeg, .vcd, .iso, .backup, .zip, .rar, .7z, .gz, .tgz, .tar, .bak, .tbk, .bz2, .PAQ, .ARC, .aes, .gpg, .vmx, .vmdk, .vdi, .sldm, .sldx, .sti, .sxi, .602, .hwp, .snt, .onetoc2, .dwg, .pdf, .wk1, .wks, .123, .rtf, .csv, .txt, .vsdx, .vsd, .edb, .eml, .msg, .ost, .pst, .potm, .potx, .ppam, .ppsx, .ppsm, .pps, .pot, .pptm, .pptx, .ppt, .xltm, .xltx, .xlc, .xlm, .xlt, .xlw, .xlsb, .xlsm, .xlsx, .xls, .dotx, .dotm, .dot, .docm, .docb, .docx, .doc, .c, .h

Örneğin biz yedeklerimizi alsak ve rar yapsak. Daha sonra uzantıyı .sghsrsherh şeklinde değiştirsek yine de etkiler mi ? 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    KAAMOS bunu yazdı

çünkü şöyle bir kanı var "eğer bugün osx etkilenmediyse, sonsuza kadar etkilenmeyecek"

bu konularda uzman değilim yazdıklarımın muhtemelen büyük çoğunlu geçersiz, benim takılıdığım nokta windows izleniyor osx, linux izlenmiyor denmesi

bir firmadan şüphe ederken diğer firmalara sorgusuz sualsiz güvenilmesi. Belkide bu yüzden diğer platformlarda böyle olaylar ortaya çıkmıyor kimse şüphe duymuyor ki

Konuya Linux hakkında yazmak istemiyorum sapmasın diye ama çok yalan yanlış şeyler yazılıyor. under abi kızacak en son. :)

Linux un arkasında şirket yok. Paketlerin %99 unun arkasında şirket yok.

Linux sistemi Windows 'daki gibi doğrudan izleyemezler. Öyle bi backdoor koyup istediği zaman sana erişim yetkisi kazanamaz. 

Anlatmıyorum daha merak eden araştırır, kullanır.  Çok anlatıyoruz da kimseye bir şey anlatamıyoruz.

Kimse yazılan şeyleri okumuyor tekrar tekrar aynı şeyleri yazıyoruz.

Son kullanıcı her zaman güvenlik riskidir tabi ne kullanıyorsa kullansın. 

Ayrıca Linux %100 güvenli değildir, Windows 'tan kat kata daha güvenlidir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı

Konuya Linux hakkında yazmak istemiyorum sapmasın diye ama çok yalan yanlış şeyler yazılıyor. under abi kızacak en son. :)

Linux un arkasında şirket yok. Paketlerin %99 unun arkasında şirket yok.

Linux sistemi Windows 'daki gibi doğrudan izleyemezler. Öyle bi backdoor koyup istediği zaman sana erişim yetkisi kazanamaz. 

Anlatmıyorum daha merak eden araştırır, kullanır.  Çok anlatıyoruz da kimseye bir şey anlatamıyoruz.

Kimse yazılan şeyleri okumuyor tekrar tekrar aynı şeyleri yazıyoruz.

Son kullanıcı her zaman güvenlik riskidir tabi ne kullanıyorsa kullansın. 

Ayrıca Linux %100 güvenli değildir, Windows 'tan kat kata daha güvenlidir.

Abi arkasında gönüllülerin olduğu sorun çıktığında muhatap bulamayacağın işletim sistemlerini nasıl şirketler de kullanacaz onuda anlatsana windows kullanım ortanı %90 ise linux %10 ben bu oranlarda zaten linux ile ugarsıp virüs falan kasmam ki %90 kesim den daha fazla zarara ugratacağım için onlarla ugrasırım...

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı

Hacım valla internet dünyasında 1000000 kere konuşulmuş tartışılmış şeyleri devamlı soruyorsunuz. Siz de araştırma okuma kültürü de yok.

O sebeple Win kullanmaya devam. Her şeyi sizin için bir şirket yapsın. O kadar para verin ama yine problem üstüne problem....

Gidin bir araştırn açık kaynak dünyasında işler nasıl yürüyor, destek veren var mı yok mu? 

Oracle, MySQL gibi şirketler nasıl bir destek veriyorlar? RedHat ne iş yapıyor falan?

Neyse size Wanna virüsü ile kolaylıklar diliyorum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    nurk bunu yazdı

mac kullanın hayatı yasayın. sevgiler.

bu forumda bile bu kadar sığ adamlar olması çok garip ya

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı

Hacım valla internet dünyasında 1000000 kere konuşulmuş tartışılmış şeyleri devamlı soruyorsunuz. Siz de araştırma okuma kültürü de yok.

O sebeple Win kullanmaya devam. Her şeyi sizin için bir şirket yapsın. O kadar para verin ama yine problem üstüne problem....

Gidin bir araştırn açık kaynak dünyasında işler nasıl yürüyor, destek veren var mı yok mu? 

Oracle, MySQL gibi şirketler nasıl bir destek veriyorlar? RedHat ne iş yapıyor falan?

Neyse size Wanna virüsü ile kolaylıklar diliyorum. 

2 kere yazdım sildim hocam konu dagılmasın diye sende kendine göre haklısın hocam.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı
    KAAMOS bunu yazdı
    nurk bunu yazdı

mac kullanın hayatı yasayın. sevgiler.

çok büyük ihtimalle macos ve iosda da NSA backdooru var.

linuxda systemdde de muhtemelen var

bence intel kullanan her pc de zaten iamt sayesinde backdoor var

windowsdaki açık milletin eline düştü ondan bu yaygara

macde veya linuxda güvendeyim diyorsanız muhtemelen kendinizi kandırıyorsunuz

NSA backdoor'u diye bir durum yok hocam. NSA'ın 3-4 senedir kullandığı exploitler var. Her Windows' PC'de backdoor yok yani. Bu açığı kullanarak backdoor yerleştirebiliyorsunuz. Bu backdoor runlevel 0'da çalışıyor yani mesela shell'e düştüğünüzde NT\AUTHORITY\SYSTEM olarak cirit atabiliriniz. Geçtiğimiz bir iki aydır bu açığı deniyor ve uyguluyorum. Açık ağlarda pc'lerin yaklaşık %75'i hackelenebiliyor. Linux gibi opensource bir sistemde bu kadar uzun süre gözden kaçacak bir vuln bulunacağını sanmıyorum şahsen.

Evinizde SMB portu yönlendirilmiş olmayacağından sıkıntıda olmazsınız. Açık ağlar içinse son güncellemeleri yapmanız veya SMB'yi kapatmanız yeterli.

Kullandığı açık hakkında bir döküman falan var mı?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

NSA backdoor'u diye bir durum yok hocam. NSA'ın 3-4 senedir kullandığı exploitler var. Her Windows' PC'de backdoor yok yani. Bu açığı kullanarak backdoor yerleştirebiliyorsunuz. Bu backdoor runlevel 0'da çalışıyor yani mesela shell'e düştüğünüzde NT\AUTHORITY\SYSTEM olarak cirit atabiliriniz. Geçtiğimiz bir iki aydır bu açığı deniyor ve uyguluyorum. Açık ağlarda pc'lerin yaklaşık %75'i hackelenebiliyor. Linux gibi opensource bir sistemde bu kadar uzun süre gözden kaçacak bir vuln bulunacağını sanmıyorum şahsen.

Evinizde SMB portu yönlendirilmiş olmayacağından sıkıntıda olmazsınız. Açık ağlar içinse son güncellemeleri yapmanız veya SMB'yi kapatmanız yeterli

İç rahatlatan açıklamalar bunlar :D :D 

next next next install
Toplam Hit: 40136 Toplam Mesaj: 141
wanacrypt0r wanacrypt0r crypto kripto virüs