folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Warning: Mysql_Num_Rows(): Supplied Argument İs Not A Valid Mysql Hatası

Warning: Mysql_Num_Rows(): Supplied Argument İs Not A Valid Mysql Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barisyonal
    barisyonal's avatar
    Erkek

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/namatr/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 256 arkadaşlar internete üyesi olduğum bir sitede tesadüfen 'a yoluyla bu sql açığını buldum ama şimdi o siteye nasıl saldıracağım hakkında bilgim yok internette çok aradım ama bir bilgiye ulaşamadım böyle bir açıkla nasıl hack yapıla bilir ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    açık mı hata mı ? db read olmamış olabilir mi :}

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barisyonal
    barisyonal's avatar
    Erkek

Ben pek anlamıyorum bu işlerden biraz daha açık anlatabilirmisiniz acaba ? Ben sitede sql injection denemesi yaptım 'a yolu ile bu hata çıktı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    ' ekleyerek sorguyu bozabildiğine göre kontrol yapılmıyor demektir.SQL Inj. konusunda bilgin varsa devam edebilirsin sanıyorum.Yoksa istersen araştır gerek tbt de gerek internette oldukça açıklama var bununla ilgili.Kolay gelsin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barisyonal
    barisyonal's avatar
    Erkek

arkadaşım malesef bu açıkla ilgili hiç bilgi bulamadım ben bulduklarım normal sql injection bunda işe yaramıyor kolon sayısı filen çıkmıyor 999999999999999 lere kadar kolon sayısı giriyorum öyle oluyor ben kıramadım sizden o yüzden yardım istiyorum şimdi siz bana aynen bu açıkta bir siteyi hackleyip videosunu yollıyabilirmisiniz veya yapıcağım şeyi anlata bilirmisiniz bu normal sql injection değil olmuyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    Hack standart işi değildir bildiğim kadarıyla, fikir vermek istedim.
    Sorgunun her bozulduğu sayfada bir açık var diyemeyiz.
    Mysql_num_rows phpde sqlden dönen sonuçtaki kayıt sayısını hesaplayan bir fonksiyon.
    Aldığın hatada ki açıklamada da sorgunun hatalı olduğunu söylüyor.
    ' eklediğinde sorgu hatalı oluyorsa filtre yok yada bir problem var demektir.
    HolyZone veya dersimlihacker'a siteyi pm ile gönder istersen vakitleri varsa onlar yardımcı olurlar belki.Yada yaz siteyi buraya uğraşan birileri çıkabilir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barisyonal
    barisyonal's avatar
    Erkek

onlar kim sitemi ? yok ben şuanda kendim uğraşmak istiyorum.:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    Tbtnin müritlerinden, onların yazdığı sql anlatımlarına bir göz atmanı tavsiye edebilirim o zaman hoca.
    Aşağıdakiler var mesela.Benimde teorik bilgilerim var konuyla ilgili zaten, oturup uğraşmadım hiç hacı.

http://www.tahribat.com/Dokuman-Mysql-Auth-Injection-340/
    http://www.tahribat.com/Forum-Sql-Injection-Ileri-Yontemler-Dokuman-Tarzi-127695/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barisyonal
    barisyonal's avatar
    Erkek

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 6 in /home/nama/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 35

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 6 in /home/nama/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 36

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 6 in /home/nama/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 37

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 6 in /home/nama/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 38

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 6 in /home/nama/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 39

Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 0 on MySQL result index 6 in /home/nama/domains/nama.net/public_html/profil.php on line 40

bu hatalarda var sen bana kafadan hızlıca bir yöntem söyliye bilirmisin acaba çıkıcamda ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    barisyonal
    barisyonal's avatar
    Erkek

Admin panelinide buldum arkadaşım panel sadece şifre istiyor güvenlik önlemide yok panelin şifresini nasıl kırabilirim acaba ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    hacı işte bozuyorsun sorguyu o sorguya bağlı fonksiyonlarda hata veriyor. Mysql_resultla da almış.Union join falan denedin mi değiştiriyor mu fonksiyonla bu kelimeleri ? Eğer bu kelimeler de engel yoksa sorguyu istediğin gibi düzenleyip sayfa içerisine yazdırabilirsin gibi duruyor.Yinede benim kesin bilgim yok öyle hacker falanda değilim bildiğimi yazayım dedim.Anca bu kadar benden reis.Yardımım olduysa ne mutlu ^^ İyi geceler.
Toplam Hit: 1917 Toplam Mesaj: 12