Web Sitesi Nasıl Hacklenir??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KieRoN
    KieRoN's avatar
    Erkek
    bu konuyu en başından ayrıntılarıyla anlatacak biri warmı forumu o kadar gezdim bulamadım :(

ETİKETE GEREK YOK ESKİLER TANIR BİZİ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Dostum bak bu soruyu 2 ay önce bende merak ediyorum :)) 2 ay oldu pc sektöründe bu işe gireli ilk öncelikle dos saldırısı ama artık bir çok siteye işlemiyo 2. açıklar sitenin belli başlı açıkları vardır. her sitede aynı açık olacak diye birşey yok yada her site de açık olacak diye bir kural yok bu senin uzmanlığına kalmış konularda ararken site şöyle hacklenir değil SQL enjeksiyon, expoit nedir nasıl kullnılır felan onları ara site hacklemede kullanılan üyelerin yazdıkları programlar genelde açılara yöneliktir. tahtibat bilgi bankasına bak bir çok şey bulabilirsin. ha ben çokmu anlıyorum yoo yeni başladım dedim yaa ama sanırım benim kadar yardımcı olan çıkmayak seni eleştirecekler bende değişik bişi yapayım dedim :))

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nightshock
    Nightshock's avatar
    Erkek
    Alper Seni seviom hacı :D o yüzden bişi demiorum bende acıcam yakında öle bi tpic tepkilerinizi meark ediorum :D abe hayker nasıl olunur :P

Ne İmZaSı İşİm OlMaZ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmotioN
    EmotioN's avatar
    Erkek
    abi sen kökten banlanmadığına dua et bence.

bazıları için karanlık , korkunun kaynağıdır.bazılarınında tek bildiği şey..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSTaN_BuLL
    iSTaN_BuLL's avatar
    Erkek
    abi bole bi konuya ilk defa bu kadar sakin tepkiler geliyo bizde medeniyete adimlar hizli sakin oluyorz yanii (:

savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye; zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın. raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın, şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakankaya
    Hakankaya's avatar
    Erkek
    Hocam hacklicegin sitenin : portalsa o portaldaki acıklar nelerdir File include yollarını bulursun tabi varsa.avatar acıgını kullanırsın avatar upload ile sonra o siteye baglı siteleri bulursun ip adresinden sonra diger sitelere zehir shell yontemıyle giriş yapim hacklemek istedigin siteye indexi basarsın...Forumsa O forumun hangi tarz acıkları var onları arastırırsın ornek vBulletinde www.xxx.com/sm-check.md5 mesela bunu yapınca admin hashını veriyor cBulletinlerde bu tarz acıklar yani demek istedigim arkasından LDU yontemını kullanırsın cookiye calma bir suru site mevcut bunun icinde html acık olan sitelere örnek forumda konu acarsın konunun icinde cookiye calma kodu var onu eklersin kim bakarsa o konuya onun cookiyesi web sitesine gelir..Arkasından admine PM atarsın o kod ile kodu admin göremez ve yazdıgın msjı okur okumasına gerek yol pm ye bakmasıyla bile cookiyesi gelir(Not LDU yontemi html acık sitelerde calısır)...Devam edersek biraz incelersin bi bakarsın sitenin kodunda hata var yada bu hatayı bazı kodlarla sen yaratırsın bu nasıl olucak dersen suan tahrıbata oldugu gibi suan url tagları ve resim tagları kullanılamıyor nedeni kodlara zarar verildi..Site hackliceksin adminiyle baglantıya gecersin ona dosya yollarsın artık trojenmı yoksa keylogermi bilemem(Not bu tarz yontemi sevmem ama kullanan cok p..c var bilgin olsun site acarsan dosya alma bu zamanda guven olmuyor)Bu yontemlede cok site hacklediler..Bak kolay bir yontem daha adminin ip sini buldunmu gir super scannerle modeminede gir modemin markasına göre şifresinide bulursun sonra adminin ttnet kullanıcı adı ve şifresini görursun ordaki şlifresini sitedeki admin şifresiyle aynı yapmış olabilir..Yani illa Site acıgi diye bişi yok adminin aptallıgındanda yararlanabilirsin..Ha bide portalsa veya forumsa o portall veya forumun exploitinide bularak admin hashını calabilirsin(kolay yontemdir)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    +90
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    çok basit
    Başlat>Çalıştır=> cmd yaz enter e bas, sonra önce cd.. yaz entere bas bunu tekrarla C: ye gelesiye kadar sonra c: ye bi index.html dosyası oluştur, sonra tekrar gel cmd.exe e oraya yaz
    hack www.domainadı.com index.html SiteninScriptininAdı nick

kesin heyklersin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    97 den beri bilisim sektorundeyim o gunden beri bu konu direk olarak "web hack" bu sozden tiksinmisimdir onun icin yillardir hic web programlamaya yonelmedim html bile bilmem....sistem programlamayla -wireless ve network ile son derece memnunum...bayadir gormuyordum bo sozu tuylerim diken diken oldu gidim bir cay icim :)...Tek cozum var o da zarar verecegin sistemi cok iyi bilmen gerekir...site asp ise asp php ise php html ise html yi cok iyi bileceksin ki sistem acigini bilesin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vayhayvanvay
    vayhayvanvay's avatar
    Erkek
    hataa.. çook büük hata!!! b.ku yedin diyebilirim arkadaşım
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tako
    tako's avatar
    Erkek
    ComputerWolf Yaa Öfff belki kızcaksınız ama konu ilede pek alaka olmacak nedir bu ingilizce merakı selamınaleyküm yazarsın adam w.a.s. der... w.a.s. neya vealeykümselam de kardeşim veya kısalt vea.s. de ne biliğim ing merakı çok büyüyorr... Birde adamın teki mesela redeye yazmış ya kardeşim kırmızıgöz yassana ... Bütün ing nicki olanlara sölüyorumm... Snike | Böcek desene Böcek desen acayip mi gelecek , gülcekler mi? , dövcekler mi? Lütfen Artık bunlara bir son verelimm....

BU Arada Holyone da fırça attık ama ne yapalımm... Lütfen Artık Güzel Türkçe mizi Batırmayalımm...

THT sıkıysa yakala
Toplam Hit: 20196 Toplam Mesaj: 28