folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Web Tabanlı Ufak Bir Modül/Script Yazdırılacak

Web Tabanlı Ufak Bir Modül/Script Yazdırılacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Merhabalar

Kurumsal web sitemizin sub-domaini altında yayınlamak istediğim ufak bir modüle ihtiyacım var.

Bu sistemi ben excelde macro-pivot düzeyinde bir kısmını oluşturdum ancak bunu canlı ortama daha profesyonel görünümle taşımak istiyorum.

PHP/MySQL tabanlı olması tercihimdir.

Detaylar şöyle ki;

3 ya da 4 sütundan oluşan master data tablomuz olacak. (gerektiğinde ekleme-çıkarma-düzeltme yapılabilecek)

13-15 sütun civarından oluşan veri tablomuz olacak. (bir kısmı master datadan beslenecek, bir kısmına kullanıcı sürekli olarak veri girecek)

bu veri tablosuna kullanıcının veri girebilmesi için web arayüzüne ihtiyaç olacak.

son olarak da kullanıcının yaptığı filtrelemeler sonucunda veriyi gösterecek bir başka arayüz (excel pivot mantığı gibi)

Bu tablolar ve arayüzler belli birkaç mantıkla birbirleriyle ilişkili olacak tabiki.

Bu yapıya ufak tefek eklemeler yaparak geliştirmek de istiyoruz.

*php, mysql, html, css iyi bilen birinin çok rahatlıkla belki birkaç saatte oluşturabileceği bir şey diye tahmin ediyorum.

Tercihen İstanbul içi, ben yaparım diyen arkadaşların iletişime geçmesini rica ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Yanlış anlamiyosam wp ile tablepress eklentisi ile yaptığım çalışmadan bahsediyorsun.

Ben T.C. no ile kişi bilgilerini sorgulatmada kullandim çıkan sonuçları.

Datatables eklentisi ücretli daha iyi daha hızlı. İkisini de incele.

MuhammeT tarafından 22/May/19 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

Merhabalar

konu hakkında arayışım devam etmektedir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    Bilinmeyen bunu yazdı

*php, mysql, html, css iyi bilen birinin çok rahatlıkla belki birkaç saatte oluşturabileceği bir şey diye tahmin ediyorum.

Hocam zor ama umarım bulursunuz. Ufak bir.... kelime öbeğiyle başlayan işlerle genelde kimse ilgilenmek istemiyor. Üstüne birde alıntıladığım mesaj şahsen benim tecrübelerime göre kaç kaç kaç.. cinsinden bir cümle :) . Yazılım excelde bir pivot hazırlamaktan çok farklı. Kaldıki ufak olduğuna karar verebilecek kadar yazılım bilgisine sahipseniz pek tabi kendinizde yapabilirsiniz

Not: Yukarıda yazdıklarım yazılımcıların %99 unu kapsayan bir kısmının genel düşünceleri. Yoksa bir eleştiri vs değil. Bence bütçenizi belirtirseniz forumdan birisi işi halledecektir diye düşünüyorum. 

Titanyumun gücü adına!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    Bilinmeyen bunu yazdı

Hocam zor ama umarım bulursunuz. Ufak bir.... kelime öbeğiyle başlayan işlerle genelde kimse ilgilenmek istemiyor. Üstüne birde alıntıladığım mesaj şahsen benim tecrübelerime göre kaç kaç kaç.. cinsinden bir cümle :) . Yazılım excelde bir pivot hazırlamaktan çok farklı. Kaldıki ufak olduğuna karar verebilecek kadar yazılım bilgisine sahipseniz pek tabi kendinizde yapabilirsiniz

Not: Yukarıda yazdıklarım yazılımcıların %99 unu kapsayan bir kısmının genel düşünceleri. Yoksa bir eleştiri vs değil. Bence bütçenizi belirtirseniz forumdan birisi işi halledecektir diye düşünüyorum. 

Aklımdan geçeni yazmışsınız tam olarak. Ufak Veya kolay şeklinde tanımlanan işlerden mümkün mertebe uzak duruyorum.

Yazılımdan anlayan ve paraya ihtiyacı olan bir arkadaş talip olur umarım.

Akşama kadar ihtiyacı olan arkadaş çıkmazsa pm atın görüşelim. Maksat sizinde işiniz görülmüş olsun.

coder2 tarafından 26/Tem/19 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Cok ufak degil sanki ? :D

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    Bilinmeyen bunu yazdı

Hocam eleştiriniz için teşekkürler, ufak olduğuna karar vermemdeki sebepler çok fazla modül ve aşırı büyük tablolar olmamasıydı. Yazılımın pivot hazırlamaktan farklı olduğuna tabiki katılıyorum.

O halde ufak olarak değil de normal bir proje olarak düşünelim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S-E-R-H-A-T
    S-E-R-H-A-T's avatar
    Erkek

@TheAvenqer ile kurumsal birçok iş yaptık tavsiye ederim, şirketteki tümara yazılım işlerini kendisiyle çözüyoruz sağolsun

şeyini şeyettiğimin şeyi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Analiz, kullanıcı ne yapacak ne kaydedecek, ne sorgulayacak...

Programın ileriye dönük büyüme planı, ihtimalleri

veri tabanı seçimi

veri tipleri seçimi

temiz, düzgün data type tanımları

Sağlam veri tabanı dizaynı, user roller vs

Sql Creat scripti dosyası, 

Creat script içerisinde tanımların açıklamalar, tablo isimleri vs açık açık..

Yazılım için yazılacak dil seçimi

sınıfların geniş tutulması

temiz kod

hata döngü mesajlarının son kullanıcı için convert edilmesi

testler..

localde mi, blutta mı çalışacak tespiti

kurulum

Veri tabanı yedekleme senaryosu,

teslim.

——

minimum bunlar yapılmalı diye dülünüyorum. 

Ah şu yazılımı yapabilsem, çok düzgün sistematik, oturup seyredecek çıktılar yapmaya çalışırım ama öğrenemedim, aydınlanamadım. 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam istanbuldayım. Dilerseniz görüşelim?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam istanbuldayım. Dilerseniz görüşelim?

pm attım hocam

Toplam Hit: 3411 Toplam Mesaj: 15
php mysql script web modül pivot