folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Web Tasarım Ve Kodlama'mı Yoksa Yönetim Bilişim Sistemlerimi ?

Web Tasarım Ve Kodlama'mı Yoksa Yönetim Bilişim Sistemlerimi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar ben bu sene ikinci üniversite kapsamında aöf bölümüne kayıt olmak istiyorum. bu iki bölüm ilgimi çekti aslında benim amacım bilişim sektöründe çalışmak için mesleki yeterlilik gösterebileceğim bir belge ve bu belgeyi en kısa süreçte almak. sizce önlisans olan web tasarım ve kodlamayı alıp sektöre hızlıca atılmak mı mantıklı yoksa yönetim bilişim sistemleri diploması alıp almışken iyi bir diplomamı almak. 

Edit:

Yaşım 24 arkadaşlar. ben şuan udemy ve youtube üzerinden kendimi geliştiriyorum amacım diploma soran bir şirkete işbaşvurusunda diploma gösterebilmek. 

C10H15N tarafından 05/Eyl/20 11:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Up olsun diye yazıyorum

Kıral burada hevesini kırarlar diplomayla da olmuyor falan filan lazım o lazım bu lazım şöyle yapçan böyle yapçan deyip duruyorlar. Diploma olmasa da DİPLOMA ÇOK ŞART ONA GÖRE! diyorlar ya da Yaştan avlıyorlar seni :D bu tarz konu açanlara gelen cevaplar buydu.

Umarım sana yapıcı , olumlu biri doğru yönlendirerek konuşur zira ben sektör ve eğitimleri hakkında bilgim olsa da çok farklı alanda çalışan biriyim yönlendirmem doğru olmaz. Başarılar diliyorum planlarında

LaNCeLoT tarafından 05/Eyl/20 00:03 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Yazilim icin okumayi dusunuyorsan okulda kaybedecegin vakti kendini gelistirmeye harca. Ben mezun oldugumda universitem 3. Ybs Mezunlarini veriyordu, mezun olanlardan yazilim konusunda kac kisi bilgili dersen 50 kisiyi gecmez. Iyi bir universitede okumuyacaksan dediğim gibi sektore adimini at kendini gelistir daha iyi. Millet tecrube ve referans istiyor universite diplomasi degil.

e2 tarafından 05/Eyl/20 00:10 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Amacın nedir hocam? Yazılım sektöründe iş bulabilmek mi? Neden açıköğretim okumak istiyorsun? Yani hızlıca sektöre atılmak istiyorsan eğer teknoparklara gidebilirsin. Pek çok firma var. Tecrübene göre bir şeyler bulursun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Web Tasarım ve Kodlama'nın müfredatına bakmıştım, liste gayet tatmin edici görünmüştü bana. Hocalar nasıldır, sınav ve ders geçme sistemleri nasıldır bilmiyorum.

Ben ikisi arasında kalsam Web Tasarım ve Kodlama'yı seçerdim.

Okulda verilen ile yetinmemek gerekecek ama. Okul 1 veriyorsa senin okul dışında kalan enerjin ile üste en az 4-5 daha eklemen lazım. Yoksa birçok arkadaşın da söylediği/söyleyeceği gibi zaman ve para kaybı olur.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    Hannibal_King bunu yazdı

Amacın nedir hocam? Yazılım sektöründe iş bulabilmek mi? Neden açıköğretim okumak istiyorsun? Yani hızlıca sektöre atılmak istiyorsan eğer teknoparklara gidebilirsin. Pek çok firma var. Tecrübene göre bir şeyler bulursun.

Ben kendimi daha çok Android uygulamaları üzerine geliştireceğim lakin o alanla ilgili diploman olmayınca mülakata bile çağırmıyorlar. Zaten işi kendin öğrenecem, diploma sadece belge olarak duracak

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

ön lisansı daha hızlı bitirirsin.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

O bölüm önlisanstan DGS ile mühendisliklere geçiş yapabiliyorsun yazılım müh. , bilg müh. gibi... Onu da göz önünde bulundur

ama Yönetim bilişim > Mühendislik mi ya da tam tersi mi bilemiyorum o kıyas sonucunu

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    Hannibal_King bunu yazdı

Ben kendimi daha çok Android uygulamaları üzerine geliştireceğim lakin o alanla ilgili diploman olmayınca mülakata bile çağırmıyorlar. Zaten işi kendin öğrenecem, diploma sadece belge olarak duracak

Yeterli yetkinlikte olursan diplomaya falan bakmazlar. Okula gitme parana ve zamanına yazık. Hani iyi bir üniversitenin prestijli bir bölümü olsa tamam yine. Açıköğretim diploması alsan ne olacak almasan ne olacak. ODTU, ITU, Boğaziçi, Yıldız vs onlarca okul var. Bu okullardan alınan bir diploma prestij katar ancak açıköğretim diplomasının pek işe yarayacağını sanmıyorum. Özel sektörden bahsediyoruz sonuçta.

Herkesi kurtaramayız millet yine kendi bildiğini yapar ama. Ben yine de sana yazayım. C Derneğine git. http://www.csystem.org/ adresinden online eğitimlere bakabilirsin. Programlamaya giriş eğitiminden başla. Sonra Java, kotlin, android vs alırsın. C Derneğinden alacağın sertifikalar emin ol diplomadan 10 kat daha prestijlidir. Kurslara giderkende ben zaten biraz biliyorum tribine girme. İngilizce kursuna git. Yoğun bir şekilde kendin yazılım çalış. C derneği + ingilizce kursu + yüksek motivasyon + sistematik ve yoğun çalışma ile istediğin işe girersin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Bilgisayar Programcılığı bölümüne kayıt oldum. artık ilerisini dgs zamanı düşünürüz. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Bi arkadasim yonetim bilisimleri okumustu ama kod yazmak daha zevkli diyordu belki bi yardimi olur :) 

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
Toplam Hit: 2864 Toplam Mesaj: 30
diploma