folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Webmaster Nedir ? Kimlere Webmaster Denir ?

Webmaster Nedir ? Kimlere Webmaster Denir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi

Merhabalar arkadaşlar..

Bikaç gündür webmasterlık ile igili araştırmalar yapıyorum ve bakıyorum ki çoğu forumda az buçuk html bilen, frontpage ile dandik bi site yapabilen vs. kişiler kendilerini webmaster olarak tanıtıyorlar.

Sizce webmaster kimdir, ne yapar ?

Kimler kendilerini webmaster olarak nitelendirmelidir ? Hangi donanimlara sahiptir ?

fln gibi sorularıma vereceğiniz nacizane cevaplarınızla beynimdeki biçok soru işaretinden kurtulmuş olucam :)

allcolorsarebeautiful.net
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oguzmaster
    oguzmaster's avatar
    Erkek
    Dostum en az bir proglamlama dili bilen ve bu işi ticari ve kişisel olarak profesyonel yapan kişilerdir 2 haftada webmaster olunmaz olanlarda çoluk çocuk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaL
    ZaL's avatar
    Erkek

İnternet aleminin yönetsel kavramları hakkında pek bi malumatım yok.Fakat bir nebzede olsa yardımcı olacaksa web=ağ(internet ağı) master = efendi,sahip anlamındadır.Bu bilgilerden yola çıkarak,internet üzerinden faaliyetlerini yürüten bir sitenin yöneticisi olarak tanımlanabilir.

2 kelime yanyana gelirde güzel olmaz mı? Sen bunu göremiyorsan,ben sana gösterememki.Tıpkı şuan şurada yazılanlar gibi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egalix
    egalix's avatar
    Erkek
    $uan vbulletin kurup, temada linklerin rengini degistirebilen herkes kendini webmaster olarak tanitiyor.

bana gore webmaster, designer + coder(web programmer)'dir. yani hem tasarlayacak, hem de programlama yapacak, boylesi mukemmeldir.
    ama cogu zaman degisiyor, tasarimcilarda kendilerine webmaster diyorlar. hazir bi web sitesini idare eden kiside kendine webmaster diyor. tasarim yapmayip sadece web programlama yapanlarda webmaster diyor :|
    webservant'lar var bir de, webmasterlardan tek farklari ticari amacla is yapmamalari.

ignotum per ignotius obscurum per obscurantius
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    mesela bana webmaster diyemezsin çünkü hiçbişeyi kendim yapmam hazırlarını bulurum:d  Bunun terside webmaster oluyo stigma :D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    egalix bunu yazdı:
    -----------------------------
    $uan vbulletin kurup, temada linklerin rengini degistirebilen herkes kendini webmaster olarak tanitiyor.

bana gore webmaster, designer + coder(web programmer)'dir. yani hem tasarlayacak, hem de programlama yapacak, boylesi mukemmeldir.
    ama cogu zaman degisiyor, tasarimcilarda kendilerine webmaster diyorlar. hazir bi web sitesini idare eden kiside kendine webmaster diyor. tasarim yapmayip sadece web programlama yapanlarda webmaster diyor :|
    webservant'lar var bir de, webmasterlardan tek farklari ticari amacla is yapmamalari.
    ozaman ben webmaster ım (H)

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Mesela ben :D

Asp kodlayabiliyorum. Html 4 seneden öncedir biliyorum. Pi eyç pi'den de az buçuk çakıyorum.

Joomla kurabiliyorum. Photoshop'ta kullanabiliyorum :p

Bak ispatim: www.arka-sokak.org

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    O zaman bizim rene ne oluyor :|

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Ota, boka, havaya, suya site açanlar olduğu sürece bunu asla bilemeyeceğiz bu gidişle. Türkiye'de ki kalitesizlik iyice düşüyor. Çıplak sesi bok gibi olanlar bile kaset çıkarabiliyorsa, sanatçının kim olduğuna kanaat getirmek zor değildir fakat zaman alır.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    O zaman bizim rene ne oluyor :|

O çok başka bişey :|

Ewliya olabili mesela..

Toplam Hit: 9076 Toplam Mesaj: 39