Webmaster Olmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hocam su işi bu kadar kolaya getirmeyin ya ben web tasarım yapmak istiyorum diyin ama webmaster olmak istiyorum demeyin.Her conta sıkan tesisatcı değil.Bu ayrı bir meslek.Sen webmaster ol ben olayım bu meslek bitsin.Zaten piyasadaki müsteriler kaliteye vs değil fiyata bakıyorlar.Sen hiç bir okul okumadan bununla ilgili web tasarım yap webmaster ol sonra bunun 8 sene okulunu okumus adamın işini baltala.He kendine site yaparsın falan benim gibi o ayrı.

Edit: Selman alınma şahsına sölemiyorum yani bu düşünce kalıbına lafım bu :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

bu konuyu acıp 5-10 kisinin cevabını bekleme ; googlede araştırsan emin ol seninle aynı başlıkta konu açmış bir sürü webmaster adayı çıkacaktır. onların konularına gir ama her sitedeki yorumlara aldanma.. webmaster olma yolunda en az senden 1 adım önde olan kişiden webmaster olmuş kişiye kadar herkesin cevaplarını oku , yorumla. ona göre işe koyul.

not : HTML öğrenerek başla.  xHTML + CSS değil. Düz html öğrenmelisin önce. bu işin ilk adımıdır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    ThundeR bunu yazdı:
    -----------------------------

al sana yol haritası :p

// Aşağıdaki üçü şart

Html
    Css
    JavaScript

// Üstte öğrendiklerini yapabilmen için aşağıdakiler

--
    Adobe Dreaamweaver veya Microsoft Expression Web

// Bunlarda gerekli bilgiler
    --

Adobe Photoshop

Photoshoptaki Tasarımı Html ye Oturtabilme  – div veya tablolarla –

Seo Teknikleri

Host Yönetimi

vs..

// Statik işler yaparak yürümez.. Bunlarda lazım

--

Asp veya Php

Yada

Aspx

Aspx ise ;

C# veya VB
    Visual Studio
    Web Developer
    Nesne Yönelimli Programlama Bilgisi..

// Veritabanı olmadan üsttekileri napıcan..
    --

Sql tabiî ki..

MsSql veya MySql

Sonra İleri Seviye Sql

// Sitelerine hareket katmak istiyorsun ?

--

Flashda Mı Öğrenmek İstiyorsun ?

Adobe Flash Cs4

ActionScript 3

Nesne Yönelimli Programlama Bilgisi..

Tek başınada yetmez sana Flash.
    Bi Parça Swish Max
    Bi Parça Particle İllusion
    Bi Parça After
    Lazım..

Bu yukarda saydıklarımda eksik vardır fazla vardır yoruma açıktır.

Az html örenip sağa sola wp kuran forum kuranda web masterim dediğinden kimilerine fazla gelebilir.

Aslına bakarsan yukarda saydıklarımın her biri başka başka kişilerin yapacağı işler..

atıyorum biri photoshou açar tasarımını yapar

biri sadece html css bakar

biri sadece asp php kodlamasına bakar

biri sadece flashta animasyon yapar

biri sadece flashta kod yazar

vs.. gidiyorda malum türkiyenin hali, branşlaşma yok.

Konu geniş herbiri için bi dolu kaynak var internette, + hepsi başlı başlı başına ele alınacak bişey.

Yolun uzun kolay gelsin :p

yazdım bunu kenara...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Yorumlara baktıkça içim daraldı :D Kendi sitemi yapçak kadar bilsem yeter. Dediklerinizi dikkate elıcam. Anlaşılan uzun bisüre sadece araştırmakla geçecek.

Ama ne yalan sölim ben daha çok işte linkler burdan çalış hallederin gibi bişi bekliyodum :D

We can be more, we can be much more.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ThundeR
    ThundeR's avatar
    Erkek

zuhahah, armut piş ağzıma düş seninki hocam.

gene iyisin ben bunları öğrenmem gerektiğini bile bilmiyordum vakti zamanında :p

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    thunder'in dediği gibi siz daha şanslısınız bizim zamanımızda ingilizce doc dosyalarından baska eğitim anlatım yoktu yırtınırdık bu listenin en basına ingilizce koymustuk biz cunku ingilizcemiz olmasa eğitim alamayacaktık :}

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    hacı webmasterı açarsak en az 5 meslek çıkar sana, öyle kolay birşey değil birine odaklan bence php öğren turkekip'in setini SATIN AL sonra vicdan azabı çekebilirsin :) www.turkekip.com sadece 50 tl (razaman ayında örnek davranış :P)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

konpi de bu işe giriyosa ahanda sıçtık :|

webmasterlıktan soğudum :|

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

SivilPadisah bunu yazdı:
    hacı webmasterı açarsak en az 5 meslek çıkar sana, öyle kolay birşey değil birine odaklan bence php öğren turkekip'in setini SATIN AL sonra vicdan azabı çekebilirsin :) www.turkekip.com sadece 50 tl (razaman ayında örnek davranış :P)

aman aman adamlar haklarını felan helal etmez neme lazım :D Satın al sen satın :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

arkadaşım kişisel alma yanlış anlama beni.bi kişiye değil herkeze söylüyorum.

web master olacak potansiyeli olan bi insan bişileri öğrenmeye 12-14 ün de başlar.öğrenmeye googleden girer ne varsa okur.yani sen googleden araştırmamışsın burada hazıra konuyorsun.sen birşeyleri koparıp almak istiyorsan ilgili setleride sen bulacaksın burada önüne hazır bişeyleri yığmakla olmaz.

bence web master falan değilim ama web masterlıgın belli bir tanımı olmadığını düşünüyorum.izlemen gereken belirli bir yol yok aslında ne bulursan okuyup dalıcaksın içine.asp ye dalarsan kısa süre önce bi html öğrenmek lazım diyeceksin.bunların hepsini sen kendin yapacaksın özetle millete sormakla bir yere varılmıyor tecrubeyle sabittir.

mesela site işlerini öğrenicem diyorsan alacaksın bi tane tr.cx uzantı kurcalayıp heryerini kapıcaksın netteki videolu anlatımlarla hosta birşeyler kurmayı çabuk öğrenirsin.kod falan öğrenemezsern hazır scriptlerlede iyi işler yaparsın

Konumu silenlere inat kürdüm
Toplam Hit: 9660 Toplam Mesaj: 38