folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Western Digital 160GB,160Gb Gostermiyor,Hatali?Nasil Kuracagim..

Western Digital 160GB,160Gb Gostermiyor,Hatali?Nasil Kuracagim..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Empe3
    Empe3's avatar
    Erkek
    Western Digital 160GB,Bir Hard Disk Aldim..Eskidende Western Digital 120GB hard diskim var,,ben bu ynei aldigim,Western Digital 160GB ligi kurmaya calistim,ama ne yazikki, bana gosterdigi max kapasite 131GB,ben bunu nasil 160GB tanitacagim..
    Systemim Bu.??

Système :
    Microsoft Windows XP

Édition familiale
    Version 2002

Ordinateur :

Processeur Intel Pentium III
    731 MHz
    128 Mo de RAM
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    yaw onun işi uzun sen hele service packkurulumu onu söle????

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Empe3
    Empe3's avatar
    Erkek
    service packkurulumu,Ne Oluyo Acaba Fazla Bilgim yokta...Bu Arada Partititon Magic 8.0,yukleidm acba sizce bir faydasi olabilirmi...??
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    Harddiskin jumper setlerini inceledin mi? Samsungun 40 gb. harddisklerinde de benzer bir problem var. jumper masterde takılı iken harddiski 33 gb. görüyor jumperi sökünce 40gb. problemsiz tanıyor.

XmesutX
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Empe3
    Empe3's avatar
    Erkek
    xmesutx
    dostum cevabin icin tesekurler...tam olarak anlamadim..biraz daha ayrintili anlatsan kusura kalma fazla bilgim yokta :)..cok tesekulrler simdiden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    Harddiskin arkasında ide girişlerinin yanında jumer dediğimiz bacaklar vardır.Bu bacaklar harddiskin master/slave ayarları için ve yeni çıkan bazı diskler için boyutlarını ayarlamada kullanılır. Harddiskin üzerinde jumper ayarları yazar. şu ayakları kısa devre edersen şu ayarda yada şu boyutta diski görür die yazar.
    Sana tavsiyem bu işten pek anlamıyorsan anlayan birisine yada diski aldığın yere götürmendir..

XmesutX
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Empe3
    Empe3's avatar
    Erkek
    Selamlar Dostlar,Once Iyi Habeirm Var Hal Eddim HDD"ki,,Nasil Diye Sorarsaniz...Aldigim HDD kutusunun Icinde Birde Cd Geliyormus Ben Daha Yeni Gordum Orda Vermeyei Unutmuslar...Bende Gittim Aldim.....Ve Pc Nin Ana Kartinde IDE Kapattim ,Ve Bilgisayari Restard Yaptim Tabi O Arada Cd Icinde,Hani Win98 i Yuklemecek Iccin Kart Koyuyoruz Ya?4 Secenek Geliyor Hani...Tam O na Benziyo,Orda Baya Seyler Yaaizyordu Ama Ben SETUP"a Bastim..Ordada Dedi Yine 137Gb Max Kapasite DIye..Ama Ben Orda HDD ke Bir Format Cektim Yeniden Kur Dedim,Ve Orda Tam Olarak 160Gb Geldi..Ve Bilgisayari Actigimda Bana Kalan Kapasite 148Gb..Allaha Bin Sukurler Olssun...Kurtardim Sonunda..Yardim Edmeye Calisan Dostlara Sonsuz Tesekurlerimi SUnarim..Isallah Yine Gorusurz Bir Gun AMa Pc Problemiyle Deyildir ISallah Beni Deli Etti CUnku..hehe...

Bu arada HEPINIZIN YENI YILI KUTLU OLSUN!!Allaha Gonlunuze Gore VErsin Diyorum..Hoscakalin Ve Dostaca Kalin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    microcosmos
    microcosmos's avatar
    Erkek
    arkadaslar bende gecenlerde Samsung 80 Gb hard disk aldım biosta 80 Gb görülüyor fakat windows Xp "de 32 Gb gösteriyordu.Harddiskin Jumperlerinı söktüm.Su anda 75 Gb olarak kullanıyorum.Dİsk partition icin Windows Xpde denetim masasına girin.Oradan performance/maintenance sonra administrative tools sonra computer management oradan da disk management ta partition yapınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Empe3
    Empe3's avatar
    Erkek
    Bu Arada Soyleyeyim.HDD Hal Ettim Ama Kucuk Bir Yaptigim Yanlislikla...
    Hdd Bulunan Eski HDD yani 120Gb De,1300 Full Album Mp3
    Vede 28 Tane Turkce Filmler...Vede Program,vs..

Hersey Kayip Oldu Gitti..SImdi Ben Aglamayimda Kim Aglassin..
    Aslinda Bilmiyorum Yardimci Olabilirmisiniz...Ben Daha Format Cekmedim Hdd diske,Oyle Biraktim..SIdmi Eski Haline Getiriyorum Ama,,Hdd Sanki Hic 2 Kisma Bolunmemis Gibi 118 Gb Gosteriyor..Ama Ben Bolmustum D: de Hersyeim Dusuyordu..Daha Format Lamadim Blki Bir Umit vardir DIye Bayada Ugrastim Olmadi..Tek Basina Calisan HDD disk SImdi Calismiyor..Geri Getirme Imkanim Varmi Acaba..D: "nin Kapasitesi 100Gb Vede Fulll..Format Cekipte WinXp Sp1 Yuklersem SOnradan Geri Getirme Ihtimali Varmi Sizce..??????
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    fdısk atılan hiç bir hard disk geri gelmez.!

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Se_XuaLity
    Se_XuaLity's avatar
    Erkek
    arkadaşlar sizde yardım edin particular bilmemne adında bi program var onunla hddni pc"ne tanıtabilirsin yada participlemiydi neydi unuttum bende öyle bişi işte
Toplam Hit: 3606 Toplam Mesaj: 12