Whatsapp Web

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı

interneti açık tutmamızı istemelerinin nedeni "biz hiç bir bilgiyi serverlarımızda tutmuyoruz telefondan çekiyoruz konuşmaları ve kişileri." demek için bence.

Eğer öyle olsaydı medya adresleri web üzerinde olmazdı telefon sunucu gibi davranır ve ip üzerinden iletişim sağlanırdı. Airdroid mantığı gibi 192.168.1.15 tarzında ama medya adreslerine baktığınız internet üzerinde saklanıyor.

Bu arkadaşıma PC'den yolladığım bir resim.

https://mmi638.whatsapp.net/d/xDg2r7mI9u-fFiYi-QJcc1TAHZQ/ApbEDmbzCGCnqi95DPesuuUUq3U-RUmKQpCaDrJnAwcs.jpg

ses içinde aynısı geçerli.

bu olay ileride sıkıntı çıkartabilir mi diye düşünmeden edemedim .

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

web whatsappta yazarken çevrimdışı görünebilsek keşke ya. Bayıldım.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı

interneti açık tutmamızı istemelerinin nedeni "biz hiç bir bilgiyi serverlarımızda tutmuyoruz telefondan çekiyoruz konuşmaları ve kişileri." demek için bence.

Eğer öyle olsaydı medya adresleri web üzerinde olmazdı telefon sunucu gibi davranır ve ip üzerinden iletişim sağlanırdı. Airdroid mantığı gibi 192.168.1.15 tarzında ama medya adreslerine baktığınız internet üzerinde saklanıyor.

Bu arkadaşıma PC'den yolladığım bir resim.

https://mmi638.whatsapp.net/d/xDg2r7mI9u-fFiYi-QJcc1TAHZQ/ApbEDmbzCGCnqi95DPesuuUUq3U-RUmKQpCaDrJnAwcs.jpg

ses içinde aynısı geçerli.

ooo yeni bi uğraş alanı oldu. halka açık postlar ha iyiymiş :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam çok iyi olmuş bu ya :) valla sevdim bunu.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Coiner
    Coiner's avatar
    Erkek

telefonun internetinin açık olması lazım sürekli. Bunun dışında güzel gayet. Günlük olarak kişileri cache alıp telefon interneti olmadan çalışabilmeli bence web üzerinde.

www.fenomenevi.com | Sosyal medyanın her mecrasında 6 yıldır kesintisiz olarak müşterilerimize destek vermekteyiz. Amacımız müşteri deneyimini en üstte tutmak ve hizmetlerimize 24 saat devam edebilmek. Fenomenevi.com adresinden 7/24 kesintisiz olarak sipariş verebilirsiniz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

İyi olmuş hem bilgisayarda çalışıp hem hatuna yazabilecez :) bir bilgisayar bi telefon sıkıntı oluyordu :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oo bu işi beğendim manitanın telefonundan qr kodu bir defa tarattıkmı bir daha bağlantı istemiyor :D 

İmzalar Kaldırılsın!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı

oo bu işi beğendim manitanın telefonundan qr kodu bir defa tarattıkmı bir daha bağlantı istemiyor :D 

bir kere okutunca telefon nerede olursa olsun internet açıksa web'den görebiliyor musun?

mesela biri istanbulda biri antalyada kızın interneti açık sen webden hesabına girebiliyorsun gibi 

eğer öyleyse iyiymiş. değilse çokda süper bir şey değil zaten. ben msn gibi tele bağımsız birşeyler yapmalarını isterdim

sivil tarafından 22/Oca/15 13:06 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sivil bunu yazdı

bir kere okutunca telefon nerede olursa olsun internet açıksa web'den görebiliyor musun?

mesela biri istanbulda biri antalyada kızın interneti açık sen webden hesabına girebiliyorsun gibi 

eğer öyleyse iyiymiş. değilse çokda süper bir şey değil zaten. ben msn gibi tele bağımsız birşeyler yapmalarını isterdim

telefondan oturumlar görülüyor chromdda oturum açık mesela ooturumu kapat demedikce kapanmıyor hocam.

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    sivil bunu yazdı

giriş yaparken seçenek sunuyor aslında. oturumu açık tut veya tutma diye. tiki işaretlemezsen belli bi dakikadan sonra aktif değilsen kesiyor bağlantıyı tekrar bağlanmak için tekrar okutmak lazım karekodu.

yalnız bunu da düzeltmeleri lazım açık kalması kötü olur. en basitinden iş yerinde açan bi eleman kalkınca başkası girip web.whatsapp.com'a girerek elemanın oturumuna girebilir. sayfayı kapayınca otomatik düşmesi daha mantıklı.

mark bunu yaptı şimdi olumlu tepkiler ve düzeltmeleri alır hayata geçirir çalışıyor adam :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 7749 Toplam Mesaj: 63