Wi-Fi Dağıtma Ubnt Ve TP Link

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ,

400-500 m mesafede birbirini tam engelsiz gören bir yerden diğer yere internet erişimi sağlamak istiyorum . 
    Her iki tarafa tp link Cpe510 veya iki tane karşılıklı loco m5 koymayı düşünüyorum fakat şöyle bir sorunum var . 
    İnternetin,modemin olduğu yerden cpe510 a Ethernet çekmem mümkün değil elektrik var ama cat6 ile değilde Wi-Fi üzerinden neti alıp diğerine gönderse oluyor mu bu cihazlar hakkında hiç bilgim yok yani köprü kurmak istiyorum bu mümkün mü mümkünse ne kadar verimli olur ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Hocam bu daha çok ev tipi ev içinde işe yarar birşey değil mi ? Benim bahsettiğim yağmurlu Rüzgarlı havalarda da performans gösterecek dış ortam cihazları . 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

yanlıs anladın hocam

bu elektrık hattı uzerınden ınternet tasır bunu kablo cekemedıgın ubnt antenın altında kullanabılırsın

dıs mesafeyıde ubnt ıle devam edersın

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

yanlıs anladın hocam

bu elektrık hattı uzerınden ınternet tasır bunu kablo cekemedıgın ubnt antenın altında kullanabılırsın

dıs mesafeyıde ubnt ıle devam edersın

Hocam modem ile cpe510 mesafe yakın yani Wi-Fi görüyor neden böyle birşeye ihtiyaç var anlamadım tam olarak istediğim şu eğer mümkünse 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

bu antenler genelde al ver yapamıyor yapabılenlerde cok kotu performans sunuyo

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

unifi yapar. ama sağlıklı olmaz. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Çözümü şu şekilde olabilir,

Çizime göre sol evdeki elektrik hattına data gönderilir, radyo link anteni elektrik üzerinden gelen datayı alır karşıya basar,

karşı taraftaki radyo linkin gelen dayayı lan portundan interneti sağdaki binaya verir.

Çizdiğin resimde olması gerekende budur. 

Normalde anten antene direk kan portlarından yayın basar/alır. Radio linkin amacı budur

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Söyle birsey cözüm olabilir ama rakam yüksek cikabilir :(

Wifi modemin oldugu eve 1 adet ubnt loco cihazi ve 1 adet UBNT-Lite-Beam koyuyorsun.

Loco icerdeki wifi yi yakalayip lite beam'e aktariyor.

-

Diger eve bir adet UBNT-Lite-Beam koyuyorsun, wifi olan evde ki UBNT-Lite-Beam ile haberlestiriyorsun.

Sonra iceri bir adet Unifi-AP-AC-Lite koyarak gelen wifi yi iceri veriyorsun.

Asagida cizdim

underzero tarafından 19/Eki/19 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

hocam power line ları nasıl kullanman gerektıgını asagıda cızdım senı projene gore

bu sekılde kullanırsa antenın yanında ag kablon olur ve performanslı bır sekılde baglantını saglarsın

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek
    lazz bunu yazdı

hocam power line ları nasıl kullanman gerektıgını asagıda cızdım senı projene gore

bu sekılde kullanırsa antenın yanında ag kablon olur ve performanslı bır sekılde baglantını saglarsın

Hocam böyle bir teknolojinin varlığından bi haberdim . Sağol , şimdi doğru anladım değil mi modemin yanına takıyorum modemden buna cat6 kablo çekiyorum cpe510 yanına da bir tane takıyorum ondan da cpe510 a cat6 kablo çekiyorum. 

son olarak , cpe510 aldım ve bu sadece 5ghz destekli senin söylediğin pa4010 starter KİT zaten kablo ile bağlantı yapılacağından 2.4 veya 5 ghz olması önemli değildir diye düşünüyorum yani uyumludur . 

Toplam Hit: 2943 Toplam Mesaj: 32
wi-fi cpe510