folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wi-Fi Kalitesini Arttırmak İçin Çözüm Önerilerinizi Bekliyorum.

Wi-Fi Kalitesini Arttırmak İçin Çözüm Önerilerinizi Bekliyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arakdaşlar evimde bir odadan diğer odaya wifi çekimi konusunda sorun yaşıyorum, hatta odayı geçtim evin ortasına gelince sinyal kayboluyor. 

İlk olarak modemi evin ortasına konuşlandıramıyorum. bu nedenle bulacağım çözüm evin bir ucundan diğer ucuna çekmesi lazım. evin boyutu 190 metrekare yaklaşık odalar arasında 4 duvara yakın duvar var. 

Ben araştırmalarım doğrutulsunda 2 ürüne denk geldim.

bu 2 ürün arasından hangisi mantıklı veya bunların dışında öneriliniz var mıdır merak ediyorum.

https://www.hepsiburada.com/mercusys-halo-s3-2-pack-n-300mbps-tum-evi-kapsayan-wi-fi-mesh-sistemi-p-HBV00000PTJU3?magaza=U&A&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&gclid=Cj0KCQjw78yFBhCZARIsAOxgSx3PVVFkSC7bveUIECypxeaegAfFElNBiIypzCTqqFJc6n6i3jdk6aMaAla5EALw_wcB

https://www.hepsiburada.com/tenda-ac5-ac-1200-mbps-kablosuz-dual-band-access-point-ve-router-p-HBV00000TI0ZR?magaza=Teknorya

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiokhan
    kiokhan's avatar
    Erkek

tenda alma da diğeri iş görür :)

Türk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Keenetic ultra vardı. Bulunduğum yerde fiber olmayınca onu güçlendirici olarak kullanmaya karar verip keenetic ectra dsl aldım. Şuan çocuk bahçesini geçtim site dışından bile wifi çok iyi sinyal alıyorum. 

İlk kez wifide sorun yaşamadım diyebilirim.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    MuhammeT bunu yazdı

Keenetic ultra vardı. Bulunduğum yerde fiber olmayınca onu güçlendirici olarak kullanmaya karar verip keenetic ectra dsl aldım. Şuan çocuk bahçesini geçtim site dışından bile wifi çok iyi sinyal alıyorum. 

Hocam bunu alıp benim ADSL2 modeme bağlasam iş görür mü?

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-750-mbps-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-HBV00000N22OD

veya direk modemimi değiştirsem diyorum. TP-LINK TD-W9970 var 5 yıldır hiç kapatmadan çalışıyor modem kendinden geçti artık

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O modemin kronik aşırı ısınma sorunu var. Isınınca çekim gücü düşüyor. DH forumda üstteki plastik kısmın yandığı şikayetini bile görmüştüm.

Zaten üst kısmı aşırı ısınmadan zamanla sigara içen adamın bıyığı gibi sararıyor.

Bu senin modemin içi : 

Buda Netmaster Kablonet modeminin içi :

Aralarında ki soğutma bloğu farkını görüyor musun ?

mkyb tarafından 30/May/21 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-750-mbps-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-HBV00000N22OD

veya direk modemimi değiştirsem diyorum. TP-LINK TD-W9970 var 5 yıldır hiç kapatmadan çalışıyor modem kendinden geçti artık

O modemin kronik aşırı ısınma sorunu var. Isınıca çekim gücü düşüyor. DH forumda üstteki plastik kısmın yandığı şikayetini bile görmüştüm.

Zaten üst kısmı aşırı ısınmadan zamanla sigara içen adamın bıyığı gibi sararıyor.

Hangi modele baksam farklı bir sorun çıkıyor ne alacağımızı şaşırdık hocam.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İkinci el modem bak derim. Airties veya Huawei'yi beğeniyorum ben modemde marka olarak.

mkyb tarafından 30/May/21 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

İkinci el modem bak derim. Airties veya Huawei'yi beğeniyorum ben modemde marka olarak.

model olarak hangileri uygundur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı

O modeminkullanip hala cildirmafiysan tebrik ederim 

Ben o modemden sonra airties 5760 a geçtim wifi si çok iyi ama sen AP de iyi bir wifi olan cihaz kullan istersen

9970 de anlık kopma sorunum vardı hatta forumdan birisi de aynı sorunu yasiyordu

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O modemin kronik aşırı ısınma sorunu var. Isınınca çekim gücü düşüyor. DH forumda üstteki plastik kısmın yandığı şikayetini bile görmüştüm.

Bu senin modemin içi : 

Bu modemi 5 yıl kullandım V3 modelini, etmediğimi bırakmadım üstüne root telnet+ssh'e bile girdim ama sonunda çipseti yaktım bir gece vakti :D

1 aydır yeni modemimleyim ve almadan içine baktığımda bundan çok daha feciydi(acaba neden :D)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Hocam şunları inceledin mi hiç?
    https://www.tp-link.com/tr/press/news/16865/

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
Toplam Hit: 5866 Toplam Mesaj: 12
internet