Wifi Extender Patladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

merhana arkadaşlar elimde zyxel wre2205  model bi wifi extender var 

https://www.zyxel.com/tr/tr/news/press_room_20130610_865157.shtml

bu cihaz geçen prizdeyken patladı ama anladığım kadarıyla sadece prizin oldugu bölüm gitmiş kartta birşey gözükmüyor bunu tamir edebilirmiyim yada buna adaptör bağlayarak kullanabilmem mümkünmüdür  

cihazıda @holyone dan almıştım :D 

şimdi bu patlayan yerden bi kırmızı siyahlı kabloyla baglanıyordu soket gibi 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Devre elemanlarını ölçüp bakman lazım trafonun çıkış gücünde bir adaptör varsa bagla çalışıp çalışmadığına bak

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

şöyle bir cihaz buldum evde  enerji evrdim kartın ışığı yanıyor 

cihazın özellikleri bu

buda patlayan cihazın kartında yazan degerler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

5v 1.2a güç vermen gerek yani telefon şarj aletleri iş görür amper kısmı abartılmadan yüksek olsa da problem oluşturmaz output 5v 2a olan adaptöre usb kablosu takip işi çözebilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

5v 1.2a güç vermen gerek yani telefon şarj aletleri iş görür amper kısmı abartılmadan yüksek olsa da problem oluşturmaz output 5v 2a olan adaptöre usb kablosu takip işi çözebilirsin.

sanırım çözdüm 

elimde bi boş kablo vardı kestim onu powerbanka bagladım denemek için ışıklar yandı wps butonuna basarak sıfırladım network kablosu taktım cihaza baglanmaya çalışıyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

tamam işte dediğim kapıya çıkmış telefon şarj kafası bağla olay çözülür hocam

ama tabi voltmetre olsa hangisi faz hangisi nötr onu görebilmen iyi olurdu. tabi yerleri değişse farkedermi bilemem.

yunusdogan tarafından 10/May/20 14:07 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

tamam işte dediğim kapıya çıkmış telefon şarj kafası bağla olay çözülür hocam

ama tabi voltmetre olsa hangisi faz hangisi nötr onu görebilmen iyi olurdu. tabi yerleri değişse farkedermi bilemem.

hocam kırmızı kabloyu kırmızıa  siyası siyaha bagladım :D

çalıştı 

şimdi bunu kutusuna koyup telefon şarj başlığıyla kullanmaya devam ederim , yenisini almaktansa  böyle daha iyi uzunca bir süre idare eder sanırım .

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

powerbank 1.2a cikis veremezse muhtemelen kablosuz aga tam kapasite yuklenince kopmalar ya da cihazin resetlenmesine sebep olacaksin. 1.5 2 amper verebilen adaptor baglayiver.

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

powerbank 1.2a cikis veremezse muhtemelen kablosuz aga tam kapasite yuklenince kopmalar ya da cihazin resetlenmesine sebep olacaksin. 1.5 2 amper verebilen adaptor baglayiver.

hocam yanan bordu çıkarttım on off butonunu iptal edip biraz genişletip usb yi oraya taktım prize takıp çalıştırcam  2.1 bide bu şarj başlığını buldum sanıorım işimi görür

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

arkadaşında extender patlamıştı böyle, meğer patlarken baya bi radyasyon yaymış çocuğun siki kalkmadı bi daha. vurdurmaya falan başladıydı en son. bi baktır hocam sen nolur nolmaz

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

arkadaşında extender patlamıştı böyle, meğer patlarken baya bi radyasyon yaymış çocuğun siki kalkmadı bi daha. vurdurmaya falan başladıydı en son. bi baktır hocam sen nolur nolmaz

hocam bu patlayalı baya  oldu benimkinde sorun yok şimdilik babamada sorayım eğer sorun avsa sana göndereyim bi bakarsın

Toplam Hit: 2785 Toplam Mesaj: 23
wifi