Win 7 Kurulum Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Win 7'ye geçmek ya da en azından denemek istiyorum bi süreliğine Win 10'dan gına geldi artık. 

Sorun USB'yi boot edemiyorum Rufus ile, Win 10 içinden çalıştırdığımda da şöyle bir hata alıyorum ; çözümü bulundu. 

Şimdi kendinden driverlı bi sürüm buldum TPB'de, ancak iki üç tane indirip denedim hepsi aynı mağlesef. Napabilirim? 

Şimdi son durum şöyle; 

-Dual boot olarak kurmak istemiyorum, ama elimde yalnızca bir USB var ve win 7 atınca yedek alacak başka birşey kalmıyor bu biraz sıkıntı benim için. Geçen gün mecburen gece yarısına yakın saatte internet kafeye gitmek zorunda kaldım çünkü elimde boot edemediğim bir pc ve yüklenmek istemeyen bir Win 7 setup'ı vardı geri Win 10 yükledim mecbur. 

-Anakartım UEFI, secure boot, TPM gibi zamazingolar kapalı. CSM gibi bir şey yok malesef biosta zira bios'um da sıkıntılı biraz. Sadece AHCI ve Intel RST Premium diye iki seçenek var hangisi daha iyi bilmiyorum ikisinde de bir halt farketmiyor. 

-Rufus'ta MBR olarak seçmeme rağmen GPT kurmaya çalışıyor PE içinde artık GPT ve UEFI opsiyonundan bile vazgeçtim MBR ve legacy boot a bile rağzıyım o derece. 

-Disklerim GPT. Bir türlü MBR'a çeviremedim linux'te de mecbur win 10 yükledim zaten. 

-Nette bir takım kaynaklar win 7'nin EFI partition oluşturamadığından bahsetmiş. Bcdedit diskpart gibi metodlarla kendim oluşturmaya çabalamış olsam da beceremedim. 

-Her seçenekte Win 7 kurulumu USB'den SSD'ye gerçekleşiyor, reboot sonrası ne UEFI ne de Legacy Bios'ta Windows is Starting ekranında takılıyor, hatta bazen üstte kırmızı bir bant çıkıyor ve her halükarda takılıyor. 

Ben şimdi bunu nasıl kuracağım? Bu arada sistemim Intel i7 7700HQ işlemcili. USB 2.0'ım var ve nvme gibi şeyler de yok zaten yani driver sorunsalı değil kesinlikle. 

SweetyVolty tarafından 23/Oca/20 20:45 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kapatıp açarken açılışta direk usb'yi görüp win 7 kurulumuna geçmesi gerek. Bios'ta fast boot ayarını kapattın mı ?

Win 7 alt, Win 10 üst sürüm olduğundan Windows içinden kuramazsın boşa uğraşma.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Mantıklı. Fastboot, secure boot herşey kapalı aga ya. Flashı bios'ta görüyor ama tıklayınca isim penceresi bi yanıp sönüyor bir saniyeliğine sonra geri isim penceresi açılıyor. Hani şu hangi cihazı manual olarak boot edeyim şeysi 

USB' de yok elimde şu anda çıldırcam asdişlfgk   

Şey yapamaz mıyım ya C'yi ikiye böleyim, sonra ikinciden boot edeyim bi şekilde ama nasıl yabıyoduk onu hatırlamıyorum :D 

SweetyVolty tarafından 14/Oca/20 21:06 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Mantıklı. Fastboot, secure boot herşey kapalı aga ya. Flashı bios'ta görüyor ama tıklayınca isim penceresi bi yanıp sönüyor bir saniyeliğine sonra geri isim penceresi açılıyor. Hani şu hangi cihazı manual olarak boot edeyim şeysi 

USB' de yok elimde şu anda çıldırcam asdişlfgk   

Şey yapamaz mıyım ya C'yi ikiye böleyim, sonra ikinciden boot edeyim bi şekilde ama nasıl yabıyoduk onu hatırlamıyorum :D 

o şekil görmeyebilir usb vb.. bulmaya çalış ,çıldırılacak birşey yok ortada .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek

Anakartın markası msi mı ?

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    Piratebay bunu yazdı

Yok Clevo, 

Hacı an itibariyle yeni kurulum olmasına rağmen hiç bişey yapamıyorum o çıldırttı :) 

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shivo
    shivo's avatar
    Erkek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Piratebay
    Piratebay's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    Piratebay bunu yazdı

Yok Clevo, 

Hacı an itibariyle yeni kurulum olmasına rağmen hiç bişey yapamıyorum o çıldırttı :) 

Msi anakartlar aynı sorunu yapıyor yüklenmiyordu. Msi tool vardı ondan sordum. Senin anakart çok tw malıymış galiba. En iyi Windows 10 a devam hocam.

Japon yolları aşar Alman'ın babaannesi kaşar... https://thepiratebay.org/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Tamam USB sorunsalını ödünç alma vasıtasıyla çözdüm, C: 'de 50 gb'lık yeni bi yer açtım bi dual bootumsu bişey deniycem eğer olursa ve perf alırsam direk win kısmını silip win 7 devam edicem olmazsa  da win 10 duracak ki inş boot edebilirim asidşlkfsailşf

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

MBR kaydını bozarsın hiç çalışmaz..

Görüyor um ki iki hdd in var..

Sistemleri ayrı ayrı disklere kurabilirsin 

Fakat kurarken sadece kuracağın hdisk  takılı olmalıki her bir hdd de MBR oluşsun.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    ltcelik bunu yazdı

MBR kaydını bozarsın hiç çalışmaz..

Görüyor um ki iki hdd in var..

Sistemleri ayrı ayrı disklere kurabilirsin 

Fakat kurarken sadece kuracağın hdisk  takılı olmalıki her bir hdd de MBR oluşsun.. 

Tamam şu an kurdum amma velakin sıkıntı şu win 7 loading ekranında donuyor. aq hackintosh kurulumları bile bu kadar eziyetli değil ya 

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 1603 Toplam Mesaj: 13
eşşekten inip ata binmek win 10 kağnı gibi yildim