folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Win 98 Se Cd Deki Bootu İstiyorum

Win 98 Se Cd Deki Bootu İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiSeQc
    DiSeQc's avatar
    Erkek
    windows98  SE orjinal cd deki boot lazım. acılısda ( cd den mi ?) (harddiskten mi ? ) secenegini yapamıyorum. biraz ugrastım ama simdiye kadar olan sonuclar husran. ayrıca windowsu cd den kurma seceneği değişken sürücülerde hep aynı hedefe nasıl yonlendiriliyor her sey orda gizli cd deki Autoexec.bat ile Config.sys yi nasıl okuyacagım hakkında bir fikri yada o tur bir boot diski hazırlamak icin gereken komutları bilen varsa yardım pls.

DiSeQc
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Şimdi neden orjinal cd dekini anlamış değilim!Windows 98 cd de 110Mb yer kaplıyor cd ne ne çekeceksen çek bide windows 98 at bu kadar.Bir de bildiğim kadarı ile Norton System Works Cd si var ise elinde oda boot yapıyor du sanırım onu incele.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

DiSeQc bunu yazdı:

windows98  SE orjinal cd deki boot lazım. acılısda ( cd den mi ?) (harddiskten mi ? ) secenegini yapamıyorum. biraz ugrastım ama simdiye kadar olan sonuclar husran. ayrıca windowsu cd den kurma seceneği değişken sürücülerde hep aynı hedefe nasıl yonlendiriliyor her sey orda gizli cd deki Autoexec.bat ile Config.sys yi nasıl okuyacagım hakkında bir fikri yada o tur bir boot diski hazırlamak icin gereken komutları bilen varsa yardım pls.

1.O secenekler io ve config.sys içinde depolanırlar
    2. değişik sürücüler yerine cd romu config.sys de tanımlarken sürücü harfi olarak x i ata o zaman sorun olmaz cdrom yolunu bat dosyalarında x gösterirsin.
    3. cdromun bootunu http://www.nu2.nu/bbie/ daki programdan indirebilirsin.
    4.Orada gizli olan birşey yok.. zaten text editorlerle okuyamazsın bir hex editor bulamn lazım io.sys yi okumak için..
    5. komutları öğrenmek için bi tana ms-dos 6.22 kitabı al. eğer bat dosyaları yazak içinse bir kitap var ismini bilmiyorum ama (zaten 5 çeşit filan msods 6.22 kitabı var) kitapların bir tanesinda 'daha akıllı komutlar yaratın' isimli bir bölüm var. o kitabı al.
    6. senin uğraştığın işle ben 4 sene önce uraşmıştım ama özellikle donanımcı olmak isiyorsan ms-dos örenmen lazımdır. doğru yoldasın.(ms-dos olayın mantığını gösterir. ben sayfalarca ms dos da bat dosyası ile otamatik kurulum yapan batch dosyaları yazıodum.)
    7. cdromun açılışında ramdrive olarak atanan diske bak. cdromum içindeki dosyalar o ramdriveda..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Vala cd den buldum ben ama sanırım arkadaş üye olmuş yazıyı yazmış bidahada uğramaz:P

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiSeQc
    DiSeQc's avatar
    Erkek
    yok ben hala buralardayım bir kac sorun yuzunden uzun zamandır ugrayamadım dı... evet yardımlar için saolun hedefi değişken sürücülere yönlendirmeyi başardım ama cd deki boot dosyalırını hala hiç bir şekilde görmeyi başaramadım. cd nin içindeki io.sys, config.sys ve autoexec.bat dosyalarını kopyalamanın bir yolunu bulmam lazım. ancak hala herhangi bir kitaptan yardım almadım kitap karıstırmaya vaktim olmadı ben bulana kadar bu konuda tavsiyesi olanların ilgilerini bekliyorum. ugrastıgım konuyu bitirebilirsem cok lezzetli bir sey olacagını umuyorum  bysssss.

DiSeQc
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Al sana taktik.. Bir tane başlangıc disketi oluştur.. onun içindekilerle cd nin içindekilerin arasındaki tek fark boot seceneğinin hdd denmi yoksa cdromdanmı olacağıunı sorgulayan ekrandır.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n-Case
    n-Case's avatar
    Erkek
    renegadealien warya solediğin bu son yontem bi zamanlar aklıma gelmişti ama kendi kendime salakmısın lan demiştim :) dur şimdi denicem onu yeniden canlandı dos hatırlarım vay be eskiden bi win3,1 vardı onu açmadan once yani win yazıp entere basmadan once amma dosda uraşırdım windows çıktı mertlik bozuldu :)

n-Case/benim için her son bi başlangıc
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

n-Case bunu yazdı:

renegadealien warya solediğin bu son yontem bi zamanlar aklıma gelmişti ama kendi kendime salakmısın lan demiştim :) dur şimdi denicem onu yeniden canlandı dos hatırlarım vay be eskiden bi win3,1 vardı onu açmadan once yani win yazıp entere basmadan once amma dosda uraşırdım windows çıktı mertlik bozuldu :)

hani 14 yaşındaydın sen lem??

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n-Case
    n-Case's avatar
    Erkek
    ne 14 dü yaf geldik 19 - 20 yaşına askerden çağrıyolar allahtan üni tecil ettirdi 2007 ye yırttık teo yırttık :P

n-Case/benim için her son bi başlangıc
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiSeQc
    DiSeQc's avatar
    Erkek
    taktik aklıma geldi ama bende o hdd den mi yoksa cd romdan mı ? seceneğini sorgulayan ekranı yapmak istiyorum işde tam orası nı yaniii :) bu olayı bulamayacaz mı ne ümidi keselim mi yaf ??

DiSeQc
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    cd roum bootu okut.. onun bootu diskte yazdır.. sora dsketten bak..

Toplam Hit: 2895 Toplam Mesaj: 12