folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Güncelleme Mi? Sıfır Kurulum Mu?

Windows 10 Güncelleme Mi? Sıfır Kurulum Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Windows 8 den 10'a güncelledim, sıfır kurulum için ilgili programla iso setupıda indirdim. Görsel olarak iyi fakat üç dört program açıkken windows 8 den daha az performans gösteriyor.

Güncellemenin sisteme windows 10 kabuğu (thema sı gibi) attığını ve gerçek 10 olmadığını birkaç yerden okudum, doğru mudur? Sıfır kuruluma geçsem performans artışı sağlar mıyım? Deneyimi olan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

(Not: güncelleme sonrası tek yaşadığım sıkıntı web ten film izlerken çoğu zaman ses gelmiyor "ses sorunlarını gider" e tıklayarak sorunu çözmek zorunda kalıyorum, hdmi dan tv ye ise hiçbir şekilde ses aktaramıyorum)

sakabey tarafından 26/Ağu/15 17:23 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    senator25
    senator25's avatar
    Erkek

Ben güncelleme yaptım dpc_watchdog_violation diye hata veriyor video falan izlerken, bi an da donuyor ve kapanıyor. tekrar 8.1 e geri döndüm

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Hicbiri, en iyisi Win7. Win10'a guncelledim bir hafta dayanamadim, yeniden format atip Win7'e dondum, bir suru yedekleme, surucu, vs vs sorunu yasatti bana.

Another day another death another sorrow another breath...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

windows 10 boşverin 7 dönün rahat edin çileden başka bişey değil windows 10 deneyi bitince 1 sene sonra anca kullanılabilir olur 5 sene geliştirseler bile gene aynı gün güncelleme verirler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Temiz kurulum her zaman yükseltmeden daha performanslıdır, sadece tema atıyor denmesi ilginç derecede komik, win10 ilk günden beri kullanıyorum sıfır sıkıntı.

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

arkadaşlar benim pc hala rezerve et diyor orijinal 8.1 nasıl geçeceğiz ? tüm güncellemeleri yaptım 7 gündür bekliyorum.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Win10 temiz kurulum yaptım, 0 sıkıntı ile performans artışı hissedilir derecede.. memnunum sadece çok güncelleme geliyor arkaplanda...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Sıfırdan kurmak daha iyi olur,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

arkadaşlar benim pc hala rezerve et diyor orijinal 8.1 nasıl geçeceğiz ? tüm güncellemeleri yaptım 7 gündür bekliyorum.

10 için şu linkte bir araç sunmuşlar indirip çalıştırıyorsun hemen başlıyor.

https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

8.1 içinde böyle bir uygulama sunmuş olabilirler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mstfckmk58
    mstfckmk58's avatar
    Erkek

bu gün itibariyle 1 aylık windows 10 maceram son buldu windows 7 ye döndüm. tavsiye ederim :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Tebdili mekanda ferahlık vardır. Yeni kurulum yap.

Dedikleri gibi; yükseltme tema atar gibi dışarıdan yamama yapıyor. 7'nin, 8'in üzerine 10'un yeni indirilen bazı dosyalarını aktif ediyor. O dosyaları sildin mi sistemin eksisi gibi çalışmaya devam ediyor (bir iki eksik özellik dışında). Ben o gaflete düştüm. Bütün 10 özellikleri silindi.

Austen tarafından 27/Ağu/15 09:30 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3033 Toplam Mesaj: 22
windows 10 ses problemi güncelleme sıfır kurulum