Windows 10 İso / Mavi Ekran

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Editlerin editi;

Neyse, ben bu açamadığım windowsun lisans keyini nasıl görebilirim? 

Harddiske erişimim var. Kestane kebap acele cevap :)

Selam,

Kardeşimin bilgisayarı kendini boot edemiyor. Mavi ekran verip kalıyor zibilyon kere reset attım. Bios sıfırlama falan işe yaramadı. Güncelleme yapmış ondan sonra mı olmuş bilmiyoruz.

Hata ismi "Registry_Error"

Ancak hiç bir şekilde müdahale edemiyorum ne güvenli moda atıyor ne normal açıyor.

1- Güvenli moda giriş için yöntem bilen var mı? Normalde 4-5 defa boot edemediğinde otomatik kurtarma menüsüne atıyormuş. 50 kere denedim atmadı.

2- ISO indirip USB ye atıp ordan boot edersem girebilirim diye biliyorum. Uzun iş ama yapacak bişey yok. HeiDoc ISO downloader tool zımbırtısı vardı istediğin windowsu seçiyordun 32/64 bit linki veriyordu. Windows engellemiş. Marttan beri çalışmıyormuş. (ırıspı çıcıklırı)

Ni yapacük?

Bilgisayar : Monster Abra A5 v7.2 olması gerek

noname tarafından 11/May/19 18:47 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

HeiDoc dediğin teknonunsa çalışıyor az önce denedim.

shift tuşuna basılı olarak reset atsana ne işe yarayacak bilmiyorum içime doğdu :D

umarım sıkıntın giderilir. önemli dosyalar varsa live cd ler ile açabilirsin 

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    DuPi bunu yazdı

HeiDoc dediğin teknonunsa çalışıyor az önce denedim.

shift tuşuna basılı olarak reset atsana ne işe yarayacak bilmiyorum içime doğdu :D

umarım sıkıntın giderilir. önemli dosyalar varsa live cd ler ile açabilirsin 

teknik olarak reset atamıyoruz, power tuşu var sadece. basıyorsun enerji veriyor mavi ekran basıyorsun enerjiyi kesiyor. shift ile ikisi de yemedi. monsterlarda FN + B + POWER kombinasyonu varmış bişey değişmedi. heidoc bendeki çalışmıyor forumda da 8 martta engellendik demişler, teknonun dediğin kim?

edit, 

win10 pro 64bit türkçe linki ateşleyebilir misin sendeki çalışıyorsa

noname tarafından 10/May/19 04:38 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

F2 ? F7? denedinmi 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu pclerin sağında solunda küçük delikler oluyor basınca bişiler oluyordu ,sende varmı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aq w10 u 

win7 candır :D

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Usb hazırladım. Başlangıç onarma hiç bişey yapamadı. Güvenli mod seçeneği yok. 

Sistem geri yüklemede 2 nokta var ilki hata verdi şimdi ikinciyi denicem.

Cmd üzerinden deneyebileceğim komut var mı?

Sfc scannow yaptım violation yok dedi

Başka neler deneyebilirim?

Özetle sıkıntı : ilk Windows ekranı bile gelmeden mavi ekran geliyor "registry error" sebebiyle. Karekod var şeye yönlendiriyor Windows.com/stopcode

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Şimdi ben linux mint live usb ile yedek almaya çalışıyorum. Y* kürek bişeymiş bu da takılıp duruyor. Kilitleniyor tepki yok sadece mouse hareket ediyor bazen. Farklı usb ve slotlarla denedim yemedi.

Neyse, ben bu açamadığım windowsun lisans keyini nasıl görebilirim? 

Harddiske erişimim var. Kestane kebap acele cevap :)

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Yemez ama, aklıma şöyle birşey geldi. 

Varsa, ve bilgisayar internet'e bağlı değilken, aynı bilgisayar donanımlı ve win sürümlü bilgisayardan edindiğin Registry dosyalarını -Kendi win10 registry dosyalarını yedekleyerek- problemli bilgisayarına kopyalasan, bir çözüm olmaz mi? yada denedin mi bilmiyorum(ben denemedim de, sadece merak).

-0-

Win10 lisans key hakkında, yorum yok.

RitmFarbRacourci tarafından 11/May/19 20:57 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

Yemez ama, aklıma şöyle birşey geldi. 

Varsa, ve bilgisayar internet'e bağlı değilken, aynı bilgisayar donanımlı ve win sürümlü bilgisayardan edindiğin Registry dosyalarını -Kendi win10 registry dosyalarını yedekleyerek- problemli bilgisayarına kopyalasan, bir çözüm olmaz mi? yada denedin mi bilmiyorum(ben denemedim de, sadece merak).

-0-

Win10 lisans key hakkında, yorum yok.

Aynı cihazdan bulmak zor, bulsak da aynı yazılımların aynı sürümleri yüklü olmalı falan, yoksa muhtemelen açılırsa bile diğer yazılımları bozar

...said addicted.