folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Kullanıcıları, Bilgisayarınız Microsoft Torrent Ağında Olabilir

Windows 10 Kullanıcıları, Bilgisayarınız Microsoft Torrent Ağında Olabilir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçen ay Adil Kullanım Kotam çabuk bitti. Oyun indirecektim bilerek fazla yüklenmiyordum nete. Ne olduysa birden kotam doldu. Baktım nettede çok fazla şikayet var. Meğerse Microsoft Windows 10 güncellemelerini yayınlamak için yeni sistem kurmuş. Eğer bilgisayarınız güncellemeyi indirdiyse çaktırmadan arkaplanda başka bilgisayarlara güncellemeyi upload ediyor bi nevi torrent ağı yani.

Özellikle Superonline kullanıcıları kapatsın bunu zira onlarda uploadlarda kotadan sayılıyor. 

Kaldı ki Microsoft'un ne hakkı var ki benim internet ağımı kullanmaya ? 

Windows Ayarları > Güncelleştirme ve Güvenlik > Gelişmiş Seçenekler > Güncelleştirmelerin Nasıl Teslim Edileceğini Seç bölümüne gelerek “Birden Çok Yerden Güncelleştirmeler” bölümü “Kapalı”

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Windows 10, gördüğüm en illet ve gaddar Windows sürümü.

Kullanıcıdan habersiz bu kadar iş çeviren ve bu kadar desteklenen bir başka yazılım yoktur. 

Sana sormadan sistemini kapatır, istediğini kurar, siler, istediğini yapar, seni, lisansını alsan da kiracı düzeyine düşürür ama iş goygoya geldi mi en güzel os abi eleştirisinden ötesini almaz.

Gerçi sadece 10 değil. Öncekilerde de sen ayarını yapıyorsun, ms'nin siteden ufacık, 300-400kb bir yama indirdin mi sana sormadan tüm ayarlarını değiştiriyor, güncellemeleri vs. aktif ediyor o ayrı ama en azından onda bir opsiyon söz konusu. 10'da direk diktatör mode activated.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Windows 10, gördüğüm en illet ve gaddar Windows sürümü.

Kullanıcıdan habersiz bu kadar iş çeviren ve bu kadar desteklenen bir başka yazılım yoktur. 

Sana sormadan sistemini kapatır, istediğini kurar, siler, istediğini yapar, seni, lisansını alsan da kiracı düzeyine düşürür ama iş goygoya geldi mi en güzel os abi eleştirisinden ötesini almaz.

Gerçi sadece 10 değil. Öncekilerde de sen ayarını yapıyorsun, ms'nin siteden ufacık, 300-400kb bir yama indirdin mi sana sormadan tüm ayarlarını değiştiriyor, güncellemeleri vs. aktif ediyor o ayrı ama en azından onda bir opsiyon söz konusu. 10'da direk diktatör mode activated.

insanlar bunu istiyo aslında

ama power user lar için core bir versiyonu olabilir

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Linux tavsiyelerine açığım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=BiOnLkc3boY

Bu adam her ne kadar sinir hastası olsa da hakkını vermek lazım. Render yaparken "sen takıl sisteminde bişiler yapıp kapatacağız sen de mal gibi bakacaksın" demek nedir?

Adamlar twitch'de yayın yapıyorlar. Oyunun ortasında "sistem update kuruyor iki dakka bi bekle" diyor.

Bu kadar yardıma ihtiyacı olanlara kurulumda ekstra bir seçenek versinler madem. Her şeyi ayarla bana bir şey bırakma desinler. O sistemde istediği gibi at koşsun. 

MS kullanıcı sözleşmesinin güncel hali tam evlere şenlik. Sadece bir şey kursa, silse bir şey değil. Sağolsunlar her şeyi loglayıp güya "istatistiki sebeplerle" kullanıyorlar. Alternatifi olan ardına bakmasın değiştirsin derim. Ya da eski sürümlere yönelmek lazım. 10'a göbekten bağlayan ne var ki? DX sürümü ile birkaç oyunda "yüksek" performans almak dışında 7, 8.1 gibi sürümlerin neyi eksik?

Böyle diktatöryal şeyler gördüm mü celalleniyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

baktım kapalıymış . o değilde geçen gün sayfalar açılmıyor google gelmiyor o derece net yavaş kardeşime soruyorum bişey mi indiriyorsun diye yok diyor modemin arayüzüne bakıyorum şifreyimi kırdılar diye cihaz da gözükmüyor modemi resetliyorum yine aynı en son aklıma geldi bi baktım güncelleme indiriyormuş 2 saat onu bekledim mk

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=BiOnLkc3boY

Bu adam her ne kadar sinir hastası olsa da hakkını vermek lazım. Render yaparken "sen takıl sisteminde bişiler yapıp kapatacağız sen de mal gibi bakacaksın" demek nedir?

Adamlar twitch'de yayın yapıyorlar. Oyunun ortasında "sistem update kuruyor iki dakka bi bekle" diyor.

Bu kadar yardıma ihtiyacı olanlara kurulumda ekstra bir seçenek versinler madem. Her şeyi ayarla bana bir şey bırakma desinler. O sistemde istediği gibi at koşsun. 

MS kullanıcı sözleşmesinin güncel hali tam evlere şenlik. Sadece bir şey kursa, silse bir şey değil. Sağolsunlar her şeyi loglayıp güya "istatistiki sebeplerle" kullanıyorlar. Alternatifi olan ardına bakmasın değiştirsin derim. Ya da eski sürümlere yönelmek lazım. 10'a göbekten bağlayan ne var ki? DX sürümü ile birkaç oyunda "yüksek" performans almak dışında 7, 8.1 gibi sürümlerin neyi eksik?

Böyle diktatöryal şeyler gördüm mü celalleniyorum.

5 dk ayırıp o güncellemeyi yüklemek bu kadar zor olmamalı :)

telefonuna güncelleme gelse anında yükler 20-25 dk telefonsuz kalır ama windows güncellemelerine bazı insanlar takmış durumda niyeyse :)

windows 10 a ücretsiz geçiş sürecinde de yaşandı bu. neymiş devamlı uyarı çıkıyormuş windows 10 a ücretsiz geçiş yapın diye. bundan rahatsız oluyormuş. e yükle o halde son sürümü ücretsiz sunuyor adamlar. sonra ücretli hale gelince de yine kötülerler çok pahalı yükseltemiyoruz vs diye :)

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Suç adamlarda değil bunları savunanlar da. Windows 'un ne kadar berbat bir yazılım olduğunu anlatamıyoruz.

Yıllardır Linux sistemlere ki en başta Ubuntu dağıtımına çok büyük destek verilseydi bugün GTA5 'i bile Ubuntu da oynayabilirdik.

(Tabi MS oyun şirketlerine rüşvet veriyor bu ayrıntıyı gözden kaçırmamak lazım.)

Autocad öğrenmeye çalıştığımdan silemiyorum da toptan lanet şeyi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Hocam android one kullanıcısıyım. Her gelen güncelleme zınk diye geliyor yani. Ay aşırı, 2 ayda bir falan güncelleme yapıyorum. Çünkü biliyorum ki her gelen update düzelttiği kadar bozuyor da. Hakikaten de birkaç defa böyle oldu. Geldiği gibi kurdum, sonra bozdu, yenisini tekrar beklemek zorunda kaldım falan. Bu sistemlerde de böyle. Şirket MS, OS Windows olsa dahi bu böyle. Bu sebeple her yeni geleni kurmak için 5dk ayırmamı kimse beklemesin. Ayırmıyorsam bir sebebi vardır, sen ayırmıyorsan ben kuracağım, seni takmayacağım diye bir şey olamaz.

Bedava geldi diye illaki üst sürüme yükseltmek farz mı? Niye illa en yenisi? En yenisi = her zaman en iyisi mi? Hala daha xp kullanan ve fazlasıyla yeten kurumsallar yok mu? Belki yükseltmek istemiyorum ve mevcut sistemimle mutluyum?

Bu dayatmaları içselleştirmek, başkasına dayatmaktan daha sakıncalı. Ücretsiz windows 10'ları da gördük. Hepimizi beta tester yaptılar, kullandılar. Sonra da bal çaldılar. Sen de oh bedava windows kullanıyorum diye kendini kral zannediyorsun, hepsi bu. Halbuki ortadaki bedeli ödenen ürün sen oldun, farkında değilsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    Quetzalcoatl bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Hocam android one kullanıcısıyım. Her gelen güncelleme zınk diye geliyor yani. Ay aşırı, 2 ayda bir falan güncelleme yapıyorum. Çünkü biliyorum ki her gelen update düzelttiği kadar bozuyor da. Hakikaten de birkaç defa böyle oldu. Geldiği gibi kurdum, sonra bozdu, yenisini tekrar beklemek zorunda kaldım falan. Bu sistemlerde de böyle. Şirket MS, OS Windows olsa dahi bu böyle. Bu sebeple her yeni geleni kurmak için 5dk ayırmamı kimse beklemesin. Ayırmıyorsam bir sebebi vardır, sen ayırmıyorsan ben kuracağım, seni takmayacağım diye bir şey olamaz.

Bedava geldi diye illaki üst sürüme yükseltmek farz mı? Niye illa en yenisi? En yenisi = her zaman en iyisi mi? Hala daha xp kullanan ve fazlasıyla yeten kurumsallar yok mu? Belki yükseltmek istemiyorum ve mevcut sistemimle mutluyum?

Bu dayatmaları içselleştirmek, başkasına dayatmaktan daha sakıncalı. Ücretsiz windows 10'ları da gördük. Hepimizi beta tester yaptılar, kullandılar. Sonra da bal çaldılar. Sen de oh bedava windows kullanıyorum diye kendini kral zannediyorsun, hepsi bu. Halbuki ortadaki bedeli ödenen ürün sen oldun, farkında değilsin.

hocam burada dayatma falan yok ki. 

yeni sistemlerine yükseltmeyi 1 yıl boyunca ücretsiz hale getirdiler ve öyle bir sürüm ki windows 10 a bir kere geçince bir daha işletim sistemine para verme derdinden de kurtulacaksın çünkü ömürboyu ücretsiz hale geliyor.

böyle bir kampanyayı da popup ile kullanıcısına sundu ki tek tıkla kapatabileceğin birşey eğer istemiyorsan :)

şuan stabil kanaldan güncellemeyi alanlar windows 10 da sorun yaşamıyor ben hiç denk gelmedim.

insider kanalı bile gayet iyi gidiyor hatta.

windows 10 çıkarken windows 7,8,8.1 desteğini sonlandırıyoruz herkes geçmek zorunda diyerek birde zırt pırt önüne çıkarsaydı bunu evet işte bu dayatma olurdu.

ömürboyu ücretsiz kullanacağın bir sistemin önerisini yaptı adamlar ki iyiki de zamanında geçmişim diyorum. en azından ömürboyu geçerli windows a sahip oldum cracklerle vs uğraşmama gerek kalmadı :) 

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

İşte @Austen 'in anlatmak istediği şeylerden biri de bu; "Ömür boyu ücretsiz Windows."

İyi hoş peki sen en büyük para kaynağını bedava vermeye başlıyorsan, nereden para kazanmaya başıyorsun peki?

Sadece kurumsal şirketlere sattığı Visual Studio Enterprise 'dan mı?

Toplam Hit: 4426 Toplam Mesaj: 28
microsoft windows 10