folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 10 Preview Kullanıcılarına Full Sürüm Bedava

Windows 10 Preview Kullanıcılarına Full Sürüm Bedava

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    maserati bunu yazdı

8.1 in neyi eksikte hacılar, bu kadar ağzınızı sulandıran şey nedir?Türklerdeki Yeni sürüm merakı gibi kimsede yok 

ben win10 u uzun süredir deniyorum. kısaca anlatayım. not win8 i sadece teknik beta olarak kullandım ardından win7 ye döndüm, yani belki aynı özellikler win8 dede vardır bilmiyorum.

-win10 directx 12 yi destekleyecek, sanırım win7,8 desteklemeyecek.(öyle duydum). bu ne demek? bir çok makale okudum -yerli, yabancı- oyunlarda en az %30 performans kazancı demek. yani daha bir çok iyileştirme. o yüzden "gamerlar" kaçırmayacak.

-altdaki barda start butonunun yanına web de ve windows da ara textbox ı koymuşlar. bu cidden hayatımızı kolaylaştıran güzel bir özellik. tak yazıyorsun oraya dosyayı buluyor. tak yazıyorsun oraya google ı veya internet tarayıcıyı açmadan aratıyorsun kolayca.

-cortana(microsoft un yapay zekası) gelecek. şu anda ben kullanamıyorum çünkü türkçeyi desteklemiyor. tam sürümde destekliycek.

-win8 de var mı bilmiyorum ama şu alarm sistemi çok işime yarıyor. benim pc sürekli açık olduğundan sabahları çalıyor, telefonumdan daha etkili. ayrıca hesap makinasıda bu sefer çok tatmin edici olmuş bence, çok işime yaradı, bilimsel vs gelmiş yani.

-windows un yeni internet tarayıcısı geliyor, chorme kadar iyi olmasada çizme özelliği var o da baya işe yarıyor. yani paint gibi çizim yapabiliyorsun, notlar alabiliyorsun tarayıcı üzerinden. işe yarayan bir özellik.

-yine emin değilim win8 de belki vardır ama.. çoklu masaüstü özelliği var. özellikle bazı oyunlar sorun çıkartıyor alta atınca bunu kullanmak işe yarıyor. tabi siz oyun için değilde farklı işiniz için vs kendinize göre ayarlarsınız.

-microsoft un sürekli söylediği birşey var işte xone ile win10 yakınlaşıyor(x86 mimarisinden dolayı) vs. nasıl bir yakınlaşma tam emin değilim ama bir istemci var, çok kurcalamadım. aynı şekilde haber istemcileri olsun vs onlarda benim için iyi oldu(win7 de yoktu.. 8 de bilemiyorum yine..)

-win8 de tek hatırladığım rezil bir metro arayüzü. burda start menüsünü çok güzel yapmışlar. bence acayip iyi olmuş, hızlıca hallediyorsun işini.

-ayrıca tabiki bir çok açıktan vs korunmak için güncel sistem kullanmak gerekiyor hocam.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

her zaman olduğu gibi uzunca bir süre eski sürümde kalmayı düşünüyorum (min 2 yıl)

ms'in programları son sürümden takip etmek akıl mantık işi değildir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

http://www.ubuntu.com/download/desktop burada işletim sistemi ücretsizdir diyor :P...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sahin
    Sahin's avatar
    Erkek

windows 10 kurdum dün akşam Bir çok hatası mevcut. Başlat menüsü bile çalışmıyor. PoweShell'den Microsoft'un vermiş olduğu kodları girmeme rağmen düzelmedi ve sora yeniden 8.1 e dönmek için format atmam gerekti. Bu bedava sürümü kullanmak isterseniz 29 Temmuzdan 1 gün önce geçmenizi tavsiye ederim yoksa 1 ay Windows 10 bu kada büyük hatalarla kullanılmaz.

Sahin tarafından 25/Haz/15 10:08 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    Sahin bunu yazdı

windows 10 kurdum dün akşam Bir çok hatası mevcut. Başlat menüsü bile çalışmıyor. PoweShell'den Microsoft'un vermiş olduğu kodları girmeme rağmen düzelmedi ve sora yeniden 8.1 e dönmek için format atmam gerekti. Bu bedava sürümü kullanmak isterseniz 29 Temmuzdan 1 gün önce geçmenizi tavsiye ederim yoksa 1 ay Windows 10 bu kada büyük hatalarla kullanılmaz.

aynı sorunu yaşadım. sadece start değil, microsoft un kendi uygulamaları da açılmadı. sonrasında ardından gelen update ile düzeldi. ayrıca bir de ses problemi yaşadım 2 kere. onu da çözüme kavuşturduk çok şükür =)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Şimdi bu işletim sistemi win8 ve 8.1 sahiplerine ücretsiz mi değil mi? Bendeki key biosa gömülü şekilde single language versiyonu. Bu keyle hangi dağıtımı kullanabileceğim? Eskisi gibi 5-6 farklı modda mı çıkacak piyasaya yoksa tek bir dağıtımla mı çıkacak?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

o zmn lisansli sanal makinler olusturayim :D Vmware Paralel Vmbox hemen :p

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Win xp varken ne gerek var 10 lara filan :D driver sıkıntısı olmasa 98 bile güzel :S

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek

hocam 3 hafta kadar önce rezervasyon yapmıştım son hafta o Get Windows 10 icon'u kayıplara karıştı bugün tekrar geldi eğer MS açıklamayı geri çekip yeniden yayınladıysa yeni rezervasyon gerekir mi?

DBD 3docean.net/user/nokuf exarch.artstation.com Instagram.com/exarch.art
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bu hataları hangi buildte aldınız ? güncellemeyi hızlıya almanız lazımdı.ben 130 kullandım.dedim stabil olsun ilk başta 70 buildini kullanıordum driver sorunu fln derken hızlı güncellemeye aldım ve 130 a geçtim ve sorunlar kalktı.sign out hatası fln veriordu.

win8 e giydiren arkadaş, 8.1 i denemediği için haklı olarak giydirmiş.

search kısmı win 8 ve 8.1 de de vardı.win+q yaparak açılıordu

win 10 benim baya hoşuma gitti.stabil sürümü gerçekten güzel olacak.feedbackler çok güzel olmuş gerçekten.artık ms kullanıcının ne istediğini daha iyi biliyor.

kortana win ingilizce olmasına rağmen kullanamadım.yani hiç yoktu.abd dışına biraz geç gelir diye tahmin ediyorum.

istediğim olaylardan biride facebook messenger'ı winde kullanmaktı.biri yazdıgında o yuvarlak simge çıksın fln istiorum ama yapmazlar gibi

edit: ek olarak ms in yeni holo lens olayına bi bakın :O  masanın üstüne minecraft kurdular.işlevsel olarak kötü olabilir ama geliştirilince neler neler yapılır.öle film izlediğinizi düşünün

Ekerci tarafından 26/Haz/15 01:18 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 5474 Toplam Mesaj: 47
windows 10 preview insiderpreview lisans bedava