Windows 10 Wifi Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek

Yeni Laptop aldım dos kuruluydu kendim windows 10 yükledim daha dün son güncellemesine kadar yükledim.Wifi ağlarını görüyo ama bağlanılamıyor diyo tabi bende ayar oluyorum yurtta kalıyorum telefondan bağlanabiliorum zaten telefonun wifisinden bağlanıyorum pc yede kabloyla paylaştırıyorum USB Tethering programı ile PC yi garantiye vermek istemiyorum malum genelde anası ağlayıp geri geliyor.

-Yapılanlar

1-driver silinip tekrar yüklendi 

2-güç kapaması şeysi kaldırıldı

3-netten baya bi araştırma yapıldı

fakat hala bir sonuç yok

Edit: PC HP Ralink rt3290 wifi adapter var

cptprice tarafından 27/Ara/15 17:22 tarihinde düzenlenmiştir

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Telefonun wifisinden bağlanıyorum derken?

Telefonu hotspot olarak kullanınca bağlanıyor mu?

Başka bir wifiye bağlandı mı hiç yoksa sadece yurdun wifisine mi bağlanmıyor?

İmza...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek
    pSkpt bunu yazdı

Telefonun wifisinden bağlanıyorum derken?

Telefonu hotspot olarak kullanınca bağlanıyor mu?

Başka bir wifiye bağlandı mı hiç yoksa sadece yurdun wifisine mi bağlanmıyor?

telefonun wifi ile yurdun wifi ye bağlanıyorum google playden USB Tethering programından interneti paylaş diyorum usb kablosu ile bağlıyorum telefonu.Ama pc nin kendi wifi adaptörünü kullanamıyorum bağlanmıyor 

cptprice tarafından 27/Ara/15 17:33 tarihinde düzenlenmiştir

zaman bir bitmeyen çölmüş, ölenler ölmeden ölmüş ve zâten ölmemek zülmüş, neden inkârı beklersin? gönül bir at, zaman gemdir; o gem her derde merhemdir ne azgın bir cehennemdir; ne hâlâ nârı beklersin!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

minicik telefon bağlanırken koskoca laptop bağlanmaz, bende yaşıyorum aynısını.   harici bir wifi bağdaştırıcı al kablolu onlar 1,2 metre duvara yukarı sağa sola yapıştırırsın adaptörü, belki bir ihtimal....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

Windows u sıfırla düzelir.  Ayarlarda sıfırlama seçenekleri var

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    sakabey bunu yazdı

minicik telefon bağlanırken koskoca laptop bağlanmaz, bende yaşıyorum aynısını.   harici bir wifi bağdaştırıcı al kablolu onlar 1,2 metre duvara yukarı sağa sola yapıştırırsın adaptörü, belki bir ihtimal....

Arkadaş adam yepisyeni laptop almış. Belli ki windows yada driver uyumluluğunda bir sorun var. "git wifi bağdaştırıcı" al demek ne kadar saçma bir cevaptır. Zaten laptopun dahili ağ bağdaştırıcısı sorunluysa garatiden değiştirirler. Çözüm odaklılık bu değil.

USB'den yada CD'den çalışan windows xp/win7/win8 sürümleri var. Onlardan biriyle açmayı dene. Driver desteğini bilemem ama live ubuntu gibi bir sunum da kullanabilirsin. Baktın kopmuyor, format atıp win8.1 gibi bir sürüm yükle. Windows 10 bence daha emekleme aşamasında. Böyle sorunlar olması normaldir. Driver uyumsuzluğu olabilir. Win8.1 kullansan çok birşey kaybetmezsin.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    sakabey bunu yazdı

Arkadaş adam yepisyeni laptop almış. Belli ki windows yada driver uyumluluğunda bir sorun var. "git wifi bağdaştırıcı" al demek ne kadar saçma bir cevaptır. Zaten laptopun dahili ağ bağdaştırıcısı sorunluysa garatiden değiştirirler. Çözüm odaklılık bu değil.

USB'den yada CD'den çalışan windows xp/win7/win8 sürümleri var. Onlardan biriyle açmayı dene. Driver desteğini bilemem ama live ubuntu gibi bir sunum da kullanabilirsin. Baktın kopmuyor, format atıp win8.1 gibi bir sürüm yükle. Windows 10 bence daha emekleme aşamasında. Böyle sorunlar olması normaldir. Driver uyumsuzluğu olabilir. Win8.1 kullansan çok birşey kaybetmezsin.

ağa uzaK olduğunu düşünerek yazdım. Ben yardımcı olamadıysam sen olursun. Bu seni bağlamaz ayrıca. Ne bu şiddet, bu celal?

@cptprice ağ bağdaştırıcının modelini yazabilir misin?

sakabey tarafından 28/Ara/15 13:03 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    sakabey bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    sakabey bunu yazdı

ağa uzaK olduğunu düşünerek yazdım. Ben yardımcı olamadıysam sen olursun. Bu seni bağlamaz ayrıca. Ne bu şiddet, bu celal?

Adam doğru demiş doğru düşünmüş onunla uğraşacağına (vakit nakittir) usb adaptör alsın burada teorik olarak çözmek zor bu tip sorunları görmeden denemeden arkadaş yapılacak herşeyi yapmış zaten ben sana burada birsürü sorun anlatırım kendinden geçersin intelin bazı modellerinin sorunlu olduğunu ne kadar driver güncellersen güncelle wifi veri alışverişinin 2mbps yi geçemediğini ispatlarıyla model numaralarıyla ,  intel forumundaki uzmanların ve intel çalışanlarının bile hala bu sorunu çözemediğini saçma sapan driver sil tekrar kur 2ghz yi seç ayarlardan gibi komik cevaplar verdiğini? Bununlamı uğraşıcan şimdi ? Gidicen usb al diyeceksin tabi.

Kurtlar tasma takmaz....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek
    sakabey bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    sakabey bunu yazdı

ralink rt3290 802.11bgn wifi adapter

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp71501-72000/sp71571.exe     bunu denedinmi bilmiyorum ama bir dene istersen bu windows 10 için yayınlanmış paket sürüm senin bağdaştırıcıyı kapsıyor 9 aralıkta ftp ye verilmiş. EK: senin yaşadığın sorunu yaşayıp bu driverla sorunu çözülenler var. > http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Wireless-and-Networking/WiFi-not-working-after-Windows-10-install/td-p/5211728

önceki driverı tamamen sil kapa aç ve yükle.

olmadı aşağıdaki windows 8 için sunulan paketi bir dene, belki olur düşüncesiyle veriyorum, senin bağdaştırıcıyı da kapsıyor.

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp71501-72000/sp71525.exe

yeni driverı kurmadan eskisini silmeyi unutma. Hp dekiler bunlar, bunlar olmazsa yine araştıralım.

sakabey tarafından 30/Ara/15 04:40 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    cptprice
    cptprice's avatar
    Erkek
    sakabey bunu yazdı

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp71501-72000/sp71571.exe     bunu denedinmi bilmiyorum ama bir dene istersen bu windows 10 için yayınlanmış paket sürüm senin bağdaştırıcıyı kapsıyor 9 aralıkta ftp ye verilmiş. EK: senin yaşadığın sorunu yaşayıp bu driverla sorunu çözülenler var. > http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Wireless-and-Networking/WiFi-not-working-after-Windows-10-install/td-p/5211728

önceki driverı tamamen sil kapa aç ve yükle.

olmadı aşağıdaki windows 8 için sunulan paketi bir dene, belki olur düşüncesiyle veriyorum, senin bağdaştırıcıyı da kapsıyor.

ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp71501-72000/sp71525.exe

yeni driverı kurmadan eskisini silmeyi unutma. Hp dekiler bunlar, bunlar olmazsa yine araştıralım.

Hocam sadece yurda bağlanamıyorum galiba test etme imkanım yok fazla, ama arkadas, ben telefonlardan wifi açınca bağlanıyor (verdiğin linkteki güncel sürümü kurdum bu arada) ortak ağa bağlanırken windows 10 un kendi koruması falan mı var anlamadım bu arada yardımların için çok tesşekkür ederim.

Toplam Hit: 2330 Toplam Mesaj: 20
wifi windows 10 hatası