Windows 7 %100 Cpu Kullanma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar bilgisayar normal win 7 de kasıyor diye lite yükledim yine kasıyor kodumun makinası.

Combofix hijackthis jrt denedim bi boka yaramadılar nasıl çözücem şu sorunu harbi lazım olmasa atıcam 3. kattan aşağı kırılsın bıktım şu pcden

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek

hocam windows update açık mı bi bakabilirmisin ? açıksa kapatıp dene.

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Servislerde windows update servisini devre dışı bırak sorunun çözülecektir

Memento Mori
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek

neden sorunu sadece software kısmında arıyorsun? hardware problemi olmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? öncelikle kasayı aç kompresörle iyice tozunu temizle sonra cpu ya termal macun sürüp güzelce yerleştirip çalıştır.. sorun devam ederse kaç ram varsa çıkar tek bir tanesini tak çalıştır sorun devam ederse yine o tek ramle farklı slota takıp çalıştır her slotta devam ederse aynı işlemi diğer ramlerde tekrarla eğer sorun çözülmezse bu defa varsa başka bir power onunla dene belki elektrik akımından kaynaklanıyordur ha keza yine çözülmezse harddiskte belki bad sector vardır.. yani demek istediğim kimse direk şundandır diyemez.. ama tahminimce dediklerimden birini yaparsan çözülür.. eğer işin software kısmıyla ilgili sıkıntı olmuş olsa muhtemelen combofix cpu yu arttıran spyware vs. silip çözerdi.. kolay gelsin.

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Reskam bunu yazdı

Servislerde windows update servisini devre dışı bırak sorunun çözülecektir

devre dışı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    21li bunu yazdı

neden sorunu sadece software kısmında arıyorsun? hardware problemi olmadığından nasıl bu kadar emin olabiliyorsun? öncelikle kasayı aç kompresörle iyice tozunu temizle sonra cpu ya termal macun sürüp güzelce yerleştirip çalıştır.. sorun devam ederse kaç ram varsa çıkar tek bir tanesini tak çalıştır sorun devam ederse yine o tek ramle farklı slota takıp çalıştır her slotta devam ederse aynı işlemi diğer ramlerde tekrarla eğer sorun çözülmezse bu defa varsa başka bir power onunla dene belki elektrik akımından kaynaklanıyordur ha keza yine çözülmezse harddiskte belki bad sector vardır.. yani demek istediğim kimse direk şundandır diyemez.. ama tahminimce dediklerimden birini yaparsan çözülür.. eğer işin software kısmıyla ilgili sıkıntı olmuş olsa muhtemelen combofix cpu yu arttıran spyware vs. silip çözerdi.. kolay gelsin.

bad seqtor yok tarattım tozunu temizledim termal yeniledim

ram leri denemedim sadece 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

güvenli modda açıp combofix jrt ve hijackthis taramalarının sonrasında %50 indi

RimPalace tarafından 12/May/16 21:51 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

işlemcinin sıcaklığı yüksek olduğundna dır hocam belki de. işlemci sıcaklığına bakmayı denemelisin .  uzun yıllardır kullanıyor musun? ömrü dolmaya başlamış olabilir.

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

edit 3 ay önce bu pcde normal w7 ultimate yi bir tanıdığım %0 a indirmişti fakat ulaşamıyorum kendisine 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

hocam işlemciyi hangi programlar kullanıyor onu göster bence birde şlemcinin modeli ne? eğer pentium vs ise bu şekilde olabilir.

Toplam Hit: 1535 Toplam Mesaj: 14
win 7