folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 7 64 Mü - Windows 8.1 Pro Mu? Hangisni Önerirsiniz? Ve Neden?

Windows 7 64 Mü - Windows 8.1 Pro Mu? Hangisni Önerirsiniz? Ve Neden?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

@JiggSaw

- 8.1 x64 kur

- masaüstü gösterme kısmına gel sağ tıkla aero peek özelliğini aktif et

- geri dönüşüm kutusuna sağ tıkla özelliklerinden silmeden onay kutusunu gösteri aktif et

- görev çubuğuna sağ tıkla özelliklere gir gezinti sekmesine geç * oturum açtığımda masaüstüne git, * başlangıç ekranımda masaüstü arkaplanını göster seçili olsun (windowsu etkinleştirmeden bu seçenek seçilmez)

- ses ayarlarına gir geri dönüşüm kutusu silme işlemi için sesi ayarla açık gelmiyor o

hepsi bu kadar. win7 gibi kullanabilirsin. tek sıkıntın başlat kısmı ve kapat/restart olayın sıkıntılı olur ancak alışırsın. Windows etkinleştirmek için mydigitallife forumlarından kms piconun son sürümünü indir kur hayırlı olsun.

Su ac / kapat / restart olaylari nerden yapiliyo?

İmza YOK !!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@JiggSaw

1. yol; yandaki charmbar dediğimiz siyah dalgayı açıyorsun, ayarlara tıklıyorsun, güç düğmesinden restart/kapat seçiyorsun

2. yol; başlat simgesine sağ tıklıyorsun kapatın veya oturum kapatın kısmından  restart/kapat seçiyorsun

3. yol; bilgisayarın güç düğmesine 1 kez basıyorsun direk kapanıyor

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

@JiggSaw

1. yol; yandaki charmbar dediğimiz siyah dalgayı açıyorsun, ayarlara tıklıyorsun, güç düğmesinden restart/kapat seçiyorsun

2. yol; başlat simgesine sağ tıklıyorsun kapatın veya oturum kapatın kısmından  restart/kapat seçiyorsun

3. yol; bilgisayarın güç düğmesine 1 kez basıyorsun direk kapanıyor

Eywallah hocam :) İndirip bı kurayım bakalım :) Sarmazsa donerız yıne 7 ye ...

Bu arada benım kullandıgım Win 7 - 64Bit Ultımate sanırım 7 nin en ustu , win8 de hangısı en ust sistem?

İmza YOK !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@JiggSaw win8 de home ultimate vs yok core ve pro var pro olanı en yükseği. win8 kurarken kullanılan keyle alakalı ayırıyor o da. key olarak XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB deneyebilirsin pro olarak kurar elindeki isoya uyumluysa.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

@JiggSaw win8 de home ultimate vs yok core ve pro var pro olanı en yükseği. win8 kurarken kullanılan keyle alakalı ayırıyor o da. key olarak XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB deneyebilirsin pro olarak kurar elindeki isoya uyumluysa.

Bunu ındırıcem hocam , sanırım uyar ...

Windows 8.1 Pro Vl Tr Mart 2014 X86 X64 Full İşletim Sistemi

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

@JiggSaw bilemiyorum muhtemelen uyar ama ben olsam öyle başkasının kurcaladığı isoları kurmam orjinal msdn sürümü kurarım. 

Senin için yandiske attım kendi kullandığım orjinal isoları;

win 8.1 x64; http://yadi.sk/d/m7Ttz5LTLUT2b

office 2013 x64; http://yadi.sk/d/dZp6MEfdLUT4D

windowsu kur, ofisi kur, hepsini update ile güncelle, sürücülerini indir kur herşeyin tamam olduğunda ince ayara geçmeden kmspico kur orjinalleştir, ince ayarlarını yapıp programlarını kur. 

Not: isoları gece 00:00 da silerim ona göre indirin 

pesimistzombie tarafından 30/Mar/14 18:52 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

@JiggSaw bilemiyorum muhtemelen uyar ama ben olsam öyle başkasının kurcaladığı isoları kurmam orjinal msdn sürümü kurarım. 

Senin için yandiske attım kendi kullandığım orjinal isoları;

win 8.1 x64; http://yadi.sk/d/m7Ttz5LTLUT2b

office 2013 x64; http://yadi.sk/d/dZp6MEfdLUT4D

windowsu kur, ofisi kur, hepsini update ile güncelle, sürücülerini indir kur herşeyin tamam olduğunda ince ayara geçmeden kmspico kur orjinalleştir, ince ayarlarını yapıp programlarını kur. 

Not: isoları gece 00:00 da silerim ona göre indirin 

Hoca bu da orjınaldı kı , sen lınke gırıp baktın mı :)

Tamam neyse yıne senın dosyalardan cekeyım , daha da saglıklı gıbı geldı :)

Ama benım dedıgım yerde de durum bu :

Orijinal MSDN Sürüm Pro VL Sürümler Üzerinde Çalışılmıştır. Güncellemeler DISM İle Entegre Edilmiştir. Update 1 RTM Eklenmiş ve Sysprep Kullanılmamıştır. Net Framework 3.5 Aktif Gelir. İsteğe Bağlı Aktivasyon Seçeneği Dışında Herhangi Bir Oynama Yapılmamıştır. Aktivasyon Mephistoo'nun Aktivasyon Aracıyla Sağlanmıştır. Sistemde Herhangi Bir İnce Ayar Yoktur Herşey Orijinal Ayarındadır. Defender Güncellemesi Hergün Çıkıyor Kurulumdan Sonra Sadece Defender Güncellemesi Çıkacaktır Bilginize...

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

bızdıklamışlar işte senin o isoyu ben sevmem öyle şeyleri :D benim verdiklerim microsoft ne veriyorsa aynen o ayarını gayarını sen yapıcan sen etkinleştircen temiz olacak için rahat olacak her şey official olacak 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek

Bu arada cihazı ilk aldıgımda Win 8 hedıyelıydı vatanda ve daha cıhazı 1 saat kullanmadan Win 7 yuklemıstım :D

hocam windos 8 yüklü makina aldığın zaman ,ürün anahtarı biosa gömülüdür. o anahtarı öğrenip orjinal win8 kurmanı tavsiye ederim. daha sonra ücretsiz windows 8.1 e yükseltebilirsin. elinde orijinal sistem varken korsan kurma bence. Yüklerken usb belleğin varsa onunla yükleyebilirsin.

http://8.enpedi.com/2013/01/biosa-gomulu-windows-lisans-anahtar.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxkomandoxx1
    xxkomandoxx1's avatar
    Erkek

Konu sahibinin affına sıgınarak bir soru sormak istiyorum

8.2 nezaman çıkacaktı bilen var mı ?

Toplam Hit: 3171 Toplam Mesaj: 25