Windows 7 De Partition Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaRaMaZ
    YaRaMaZ's avatar
    Erkek

Arkadaslar yeni laptop aldim ama laptopda sadece bir partition(bolum var oda C tabi )

yeni bolum nasil yaratiliir bilgisi olan varsa soylesin bir zahmet :S

the one and only yaramaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

windoz cdsiyle yaparsın format esnasında :-/

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaRaMaZ
    YaRaMaZ's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

format mi ::/ yokmu baska caresi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

partition magic diye bir program var onu dene. gayet guzel bir program

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

YaRaMaZ bunu yazdı:

Prometheus bunu yazdı:

format mi ::/ yokmu baska caresi 

şu anki vindozu kurtararak diski bölümlendiremezsin ki

ya da yalan söylemiş olmayayım birkaç kere öyle duyumlar almıştım ama sonuçlarından şüpheliyim

en sağlıklısı verilerini yedekle format at bu esnada da biçimlendirebilirsin biliyosundur di mi?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaRaMaZ
    YaRaMaZ's avatar
    Erkek

Pro oyle yapicam herhalde yarin yedekleyip bir format atarim tek bolum cok riskli dunya hali 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MustyKTE
    MustyKTE's avatar
    Erkek

bigisayarım sağ tuş  yönet  ordanda disk yönetimini bi karıştırmakda fayda war.. 
    bende de öyle olmustu..   olmazsa tekrar kur.  kurulumda disk  birleşimi yap sonra böl.  kur :)  bu kadar.

hşşşt.. instagram.com/m.cebecioglu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

YaRaMaZ bunu yazdı:

Arkadaslar yeni laptop aldim ama laptopda sadece bir partition(bolum var oda C tabi )

yeni bolum nasil yaratiliir bilgisi olan varsa soylesin bir zahmet :S

Bilgisayarı yeni aldiysan yapabilirsin büyük ihtimalle. Gerçi ben xp yüklü bir makinada denemiştim ( w7 degil )ki isminde partition diye bir kelime geçiyor ama partition magic degil,  Gpart ilede yapabilirsin . ancak muhtemel söyle bir kurali olmasi lazim; Örnegin elinde 10 birimlik bir hacmi olan diskin var ve bunu 2 ye bölmek istiyorsun.  diski bölmek istediginde icerideki veri nin tasinamsi gerekeceginden 2-3 birimlik bir veri olmasi lazim heralde. benim yaptıgımda asiri veri hareketi olmustu ve hasar olmamıstı. Bir yerde bu göfret bölmeye benzemiyor. Yada film kodeklerindeki her 10 veya 20 saniyedeki keyframe( tam bir resim) temel alip filmi ikiye bölmeye.

En önemli seyi unutmusum bunu yaparken bilgisayar acilisinda program kendisi aktif hale gelerek yapmıstı, yani isletim sisteminin kedisi kullanılırken degil. muhtemel bunu disketle de yapabilirsin

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

Disk yöneticisi açılır (Başlat Çalıştır -> compmgmt.msc -> Enter)

burada ki tek bölüme sağ tıklayıp birimi küçült seçeneğini seçilir

windows hesaplamasını yapar

sonra bir pencere açılır ne kadarını küçülebileceğini vs. hesaplayıp yazmıştır zaten

sende sana izin verdiği aralıkta bir değer girip küçült butonuna basman yeterli olacaktır.

Son olarak veri kaybın olmaz bölümde ki boş alanı farklı bir bölüm olarak yeniden oluşturur sadece.

Bak http://www.docums.net/windows-vistada-hard-disk-bolumu-kucultme-shrink-volume/ burada da resimli bir anlatım var sistem aynı vista olmasına takılma.

Kolay gelsin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaRaMaZ
    YaRaMaZ's avatar
    Erkek

DarkF4Te bunu yazdı:

sonra bir pencere açılır ne kadarını küçülebileceğini vs. hesaplayıp yazmıştır zaten

sende sana izin verdiği aralıkta bir değer girip küçült butonuna basman yeterli olacaktır.

Son olarak veri kaybın olmaz bölümde ki boş alanı farklı bir bölüm olarak yeniden oluşturur sadece.

Bak http://www.docums.net/windows-vistada-hard-disk-bolumu-kucultme-shrink-volume/ burada da resimli bir anlatım var sistem aynı vista olmasına takılma.

Kolay gelsin

dediklerini uyguladim 

sonuc : 

ywallah dostum , ..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

DarkF4Te bunu yazdı:

Kolay gelsin

Evet güzel taktik,bilgi için sağol..

Toplam Hit: 2601 Toplam Mesaj: 16