Windows 7 Hakkında Bilgi Paylaşımı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Merhaba arkadaşlar.Windows 7 7260 kararlı sürümünü kullanmaktayım.İnternetteki neredeyse bütün dökümanları okudum.Windows 7'nin eksilerini, artılarını ve bilmediklerimizi bu başlık altında konuşup kendimizi geliştirelim. Mesela windows 7 için çıkarılan xp mode yeterlimi ? Ben düşük sistem bilgisayar kullanan biri olarak windows 7 xp mode'nin nimetlerinden faydalanamadım.Bu yüzden çok sevdiğim internet download maneger programını kuramıyorum.Windows 7 için internet download maneger'a altarnetif başka bir program bileniniz varmı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek
    DAP ı kullan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    orbit = )
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Dap'ı indirdim kurdum hiç hoşuma gitmedin.Herşeyden önce mozilla ile bağı yok.Ve beni mozilladan koparacak herşeye karşıyım. :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek
    Öncelikle konuyu hortlattıgım için özür dilerim.Bi arkadaşım win7 kuruo ama biostan görmüo acaba direk setupından kurmayı denesek olur mu olmazsa çözüm yolları neler olabilir.
     Biostan sıralamaya 1 e dvd rom u seçior ama olmuyormuş.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

flashget kullanırdım eskiden

hızından memnunum, ayrıca orbit yeterince hızlı indiremiyor (flashget gibi parçalı olarak indirdiğini düşünmüyorum...) 

ben şöyle kullanırım flashget kurarım ama diğer tarayıcılardaki tüm eklentilerini kaldırırım.

firefox kurarım

flashgot eklentisini kurarım

daha sonra büyük dosya çekeceğimde siteyi firefox ile açıp flashgot eklentisiyle flashget'in çekmesini sağlarım.

en sağlıklı yöntem bu bence. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek

Daft bunu yazdı:
    -----------------------------

flashget kullanırdım eskiden

hızından memnunum, ayrıca orbit yeterince hızlı indiremiyor (flashget gibi parçalı olarak indirdiğini düşünmüyorum...) 

ben şöyle kullanırım flashget kurarım ama diğer tarayıcılardaki tüm eklentilerini kaldırırım.

firefox kurarım

flashgot eklentisini kurarım

daha sonra büyük dosya çekeceğimde siteyi firefox ile açıp flashgot eklentisiyle flashget'in çekmesini sağlarım.

en sağlıklı yöntem bu bence. 

-----------------------------

Hacı benim yorumu oku ona deil bana çözüm bul :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

hacı senin sorunun cd ile alakalı bence, bios ta sorun olmadıgına göre (ayarlamışsınız)

o zaman tek ihtimal kalıyo, cd yi düzgün çekememiş. nası düzgün dersen,

sen tutup veri cd olarak çekip iso yu direk yazdırırsan boot etmez tabi..

orda nero'da kalıp olarak yazdır 'ı seçip isoyu seçecen o isonun tüm özellikleriyle yazacak cd'ye

eğer zaten böyle yaptık diyosan bilmiyorum başka ne olabilir 

edit: bi ihtimal de şu olabilir, torrent den falan indirdiyseniz, gerçek win7 değil sahte olabilir, sırf dosya

çektirmek için koyulmuş bişi yani. ben bi ara bi film çektim, 700 mb, içinden reklam çıktı sadece

10 saniyelik... :D

bazıları da win7 verdim diye içi boşluk dolu exe'ler falan koyuyo. dikkat edin. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darq
    darq's avatar
    Erkek
    dvd ye iso kalıbı halinde yazdırdık aga en düşük hızda dosyaları kontrol ettim dogru.Olmucak heralde ya nese saol
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masuk
    masuk's avatar
    Erkek
    bende idm taraftari olarak idm kur derim :)

CeZaA & MasuK http://www.youtube.com/watch?v=DIbbRCZ7qmQ | koyunde ne kadar çok koyun warsa o kadar oy'un war demektir.|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

bu tarz şeylerde önerilebilecek şey sayısı az... uzaktan uzağa bişey söylemek zor.

biçok problem olabilir. şöle elime almadan pek bişi söylemek zor.

yani windows açılmıyo neden açılmıyo demek gibi bişey bu, başka hiçbi bilgi olmadan çok üstünkörü cevap verebilirim bende.

hani virüs olabilir biçok şey olabilir. ama tek aklıma gelen bunlardı eminim farklı fikirleri olan vardır.

bişeyler yazan olur 

Toplam Hit: 2776 Toplam Mesaj: 26