Windows 7 Saat Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

5-6 senedir kullandığım bir casper notebook'um var. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar. Askere gidip geldiğim süre boyunca kapalıydı. 11 martta notebooku kapadım. 7 Eylülde açtığımda notebookun tarihi 13 marttı.

Pili bişeyi bittiyse tarihin tamamen sıfırlanması gerekmez mi ? 

Söktüm içine yüzeysel bi göz gezdirdim.Pil vs. de göremedim.Kapattım , tarihi saati ayarladım. Biraz kullandım ve farkettim ki saat yaklaşık 1 - 1,5 saatte bir kendisini resetliyor ve benim o gün kurduğum saate geri dönüyor.

Notebook açık olduğu süre boyunca bu saatin sıkıntısız ilerlemesi gerekmez mi ? 

Yazılımda mı donanımda mı nerede sıkıntı var çözemedim. Cihazı internete girmek ve sadece yazmak amaçlı kullandığımdan dert değil fakat zaman algımın içine ediyor. Bu da çalışma motivasyonumu mahvediyor. Nasıl düzelticez bu saati 

Sonuç : CCLEANER ile registryde temizlik yaptım. Ve ne alaka bilememekle beraber saat düzeldi.

italyan tarafından 10/Eyl/18 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Güvenli modda açıp saati ayarlayıp tekrar yeniden çalıştırmayı dene.

Bios pili bitmiştir onu bulup değiştir.

Saati biostan değiştir.

Bunlar olmassa format at hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Ek olarak anakarta şöyle bir zımbırtı takıp çıkan uyarı sesinden arıza tespiti yapabilirsin.

Aress tarafından 09/Eyl/18 12:06 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Güvenli modda açıp saati ayarlayıp tekrar yeniden çalıştırmayı dene.

Bios pili bitmiştir onu bulup değiştir.

Saati biostan değiştir.

Bunlar olmassa format at hocam.

evet bios pilin bitmiştir. zaten bios pili sadece bu işe yarıyo.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Laptop larda direkt baglidir cikarilacak bisi değil. Yuvarlak bir plastik kapli birsey olarak o bios pili. Onu anca havya ile sokebilirsin. Onun disinda bios pili biterse anakart uretim tarihine ceker sistem saatini. Hizmetlerden windows time servisini durdur. Saatini ayarla bolge yi falan dogru ayarla o sekilde bir dene bakalim. 

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

Harici programlarla internetten senkronize edebilirsin onları bir araştır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Laptop larda direkt baglidir cikarilacak bisi değil. Yuvarlak bir plastik kapli birsey olarak o bios pili. Onu anca havya ile sokebilirsin. Onun disinda bios pili biterse anakart uretim tarihine ceker sistem saatini. Hizmetlerden windows time servisini durdur. Saatini ayarla bolge yi falan dogru ayarla o sekilde bir dene bakalim. 

Bios pili bitince bende tarihin anakart üretim tarihine döndüğünü biliyordum.  Windows time'ı durdurup deniyorum bakalım ne olacak. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Bios pili bitince bende tarihin anakart üretim tarihine döndüğünü biliyordum.  Windows time'ı durdurup deniyorum bakalım ne olacak. 

Ek olarak bir bak bios update cikmissa bi up la bios u. 

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Bir işim çıktı notebooku kapatıp gitmek zorunda kaldım. Açtığımda pc kapattığım saatten devam etti. (13:38) Şimdi yeniden ayarladım (14:19) bakalım neler olacak.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Tam bir saat geçti ve saat onu ayarladığım saate geri döndü. Bu saçmalığın gerçekten bios piliyle mi alakası var ? =/ 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Tam bir saat geçti ve saat onu ayarladığım saate geri döndü. Bu saçmalığın gerçekten bios piliyle mi alakası var ? =/ 

Benim de bi konum var win7 saatiyle ilgili bebde mesela yillar yillar sonraya aliyirdu saati. 

https://www.tahribat.com/forum/sistem-saati-2085-e-gidiyor-236548

Bi goz at gelen onerilere.

next next next install
Toplam Hit: 1824 Toplam Mesaj: 16
saat windows 7 pil