Windows 8 Den Windows 7'Ye Dönüş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

arkadaşlar yeni aldığımız laptop da (16 gb ram i7) win8 yüklü geldi ancak buna alışmadık ve birkaç programda çalışmıyor win 7 ye dönmeye çalıştığımızda bootlu win 7 x64 dvd sinden yükleme yaparken windows loading çubuğu iki kez doluyor daha sonra siyah ekranda starting windows da takılı kalıyor neden kaynaklanabilir yardımlarınızı bekliyorum...

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

win 8 pişmanlıktır.

Break Dance Bboy MaxeL
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam yükleme esnasında bazı dosyalar optik sürücü tarafından okunamamış ve dolayısıyla yükleme yapılamamış olabilir. Tekrar baştan format atın, olmazsa başka bir DVD ile kurulum deneyin.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

ilk olarak şimdi başka bir win7 x64 dene yemez ise xp veya herhangi bir işletim sistemi ile komple hdd yi formatla sonra tekrar win7 kuramayı dene 

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

vala şu an işyerimdeyim 5 tane daha iso hazırladım gidince deneyeceğim üzerinde win 8 geldi rezil birşey beğenmedim...

xp ile format atsam sorun düzelir mi dersiniz bunu hiçdenemedim?

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hocam aşağıdaki win sürümlerinden ihtiyacın olanı indirip dvd ye yaz ve tekrar dene istersen.

http://www.tahribat.com/Forum-Windows-7-Ultimate-64-Bit-Verebilecek-169988/1/

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Attaninip eşşeğe binmek olur,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

ben iki gün önce attıydım biri yeni notebook aldı hiç kullanamadı win 8 i format istedi hane yedegini silmiyeyım dedim sadece C: yi formatlıyım yemedi komple herşeyı xp ile temizliyınce düzeldi :)

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı

win 8 pişmanlıktır.

Abi sen hangi mantıkla metro arayüzü dayatırsın bana istemiyorum sevemedim sırf onun yüzünden geçtim win7 ye geri ben başlat'ımı seviyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Windows 8'i ben kullanmadım, yakın bir gelecekte de kullanmayı planlamıyorum.

Ancak yakın bir arkadaşım, orjinal Windows 8 almış, yüklemiş. Birlikte internet üzerinden inceledik.

Windows 8, Windows 7'de iken çalışan optik sürücü ve Bluetooth cihazlarının sürücüleri yüklenmemiş gibi gösteriyordu. Optik sürücü için kayıt defterinde birkaç düzeltme yaptık, en sonunda optik sürücüyü göstermeyi başardık ama Bluetooth halen öyle duruyor bildiğim kadarıyla.

Ayrıca mause ile köşelere, kenarlara gidince kendiliğinden menüler çıkıyor. Ben mesela, bu işten nefret ederim. Ben monitörümün tamamını kullanmayı seven biriyim, yeri gelince mause umu köşelere, kenarlara gönderip ortadan kaldırırım mesela. Ben öyle yapınca sürekli açılan menülerle mi uğraşacağım?

Ayrıca metro arayüzü dediğimiz şey de çok matah bir arayüz değil bana göre. Ben onun içinde aradığımı bulana kadar fıtık olurum.

Tabi güzel tarafları da yok değil. Gerek kopyalama esnasındaki duraklatma özelliği, gerek Görev Yöneticisi'ndeki ve "Kaynak İzleyici"deki gösterilen detaylar, gerekse bilgisayarın açılış, kapanış hızları fena değil. Ayrıca arkadaşımın yorumlarına göre, oyunlarda görüntülerin daha canlı, daha güzel olduğunu söylemişti.

Windows 8'de metro arayüzü zorunluluğu ne zaman kalkıp da isteyen iptal edebilir ve ne zaman sürücü sorunu ortadan kalkar, belki o zaman yüklemeyi düşünebilirim. Onun dışında şahsen şu an bana Windows 8'i üzerine para verseler yine yüklemem :P

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek
    RebelliouS_SouL bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı

win 8 pişmanlıktır.

Abi sen hangi mantıkla metro arayüzü dayatırsın bana istemiyorum sevemedim sırf onun yüzünden geçtim win7 ye geri ben başlat'ımı seviyorum.

cümlenden bişi anlamadım hocam :D

Break Dance Bboy MaxeL
Toplam Hit: 6966 Toplam Mesaj: 27