Windows 8 Kabusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Bir güzel bir vasat işletim sistemi piyasaya sürme sıralamasını kıramadılar demekki yine. Geçmiş olsun. :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı

bugun yeni deneyebildim işletim sistemini bence çok harika ya sorun edebileceğim birşeyler çıkmadı daha ilerleyen zamanlarda çıkabilir fakat şuan benim için mükemmel sadece 13sn. sürdü açılması bu bile beni benden aldı resmen :)

O hayaline birde SSD sok :) Ve hazzı tekrar yaşa :D

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Millet windows 8 de ne durumdasınız ? Etrafındaki arkadaşlar kurdu, bende explorer'ı test etmem gerekiyordu sanal sürücüye kurayım dedim; 7 kurmadım 8 kurdum.

Sizin fikirleriniz ne bilmiyorum ama arayüzde notepad'i bulmak için 40 yere girip tıklama yapmam gerekti. 2001 yılından beri programlama vs.. ile uğraşıyorum. Bilgisayar mühendisliğinde okuyorum, herhalde 50-60 kadar farklı işletim sistemi denemişimdir (unix, windows, linux , macos'un farklı sürümlerini) buna rağmen windows 8'i çözebilmek için uğraştım.

Uygulamaları bulamadım, kapatma düğmesini bulamadım. Deneyimlerime göre cevaplıyorum ; evet biri çıkıp senin hatan bulamamışsın beceriksiz diye bilir. HAdi diyelim bende aptallık var.

Arkadaşlarda durduk yere mavi ekran hatası geliyor. Sizde durum nedir ? 2-3 kere almışlar. Normalde çalışan oyunlar windows 8'de çalıştığında ekran kartı kaldırmıyor gibi birşey oluyor (gerçi o 2 kişi 64 bit kurmuştu).

---

Bana kalırsa windows 8'e geçmek için fazla heveslenmeyin. Windows 7 daha mantıklı karar gibi duruyor. Öte yandan android sdk çok kasıyor windows 8'e özgü birşey mi yoksa bütün windows sürümlerinde yavaş mı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Gayet iyi durumdayız :) 4 ay kadar kullandım. O meşhur mavi ekranı bir kere bile görmedim.

Notepad i 2 tıkla bulabildim. Win 8 in hayatımdaki ilk saniyelerinde üstelik. (programlama falan bilmem, bununla ilgili bi eğitimde almadım üstelik. Söylediklerin karşısında bir an kendimden korktum. Ben neymişim be abi :) demek bu işlerin biraz üstüne gitsem ortalığın .mına koyacam)

Linux kullanıp win8 i çözmek için uğraştım diyorsan zaten win kullanma hoca sen komik olmuş bu yazdığın :)

Uygulamalara ulaşmak en kolayıydı ki windows tuşu oluyor o. Tabi linux maceralarına kendini fazla kaptırıp o tuşu klavyeden sökmediysen :)

Microsoft daha iyisini yapana dek en iyisi windows 8.

ps: Konuyu açan kesin holü nün küçük kuzeni :))

Eklemezsem kahrolurum :)

http://www.youtube.com/watch?v=HfRbp6wiy3o

Gecement tarafından 04/Ara/12 03:30 tarihinde düzenlenmiştir

Solak Cerrah
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Gecement bunu yazdı

Gayet iyi durumdayız :) 4 ay kadar kullandım. O meşhur mavi ekranı bir kere bile görmedim.

Notepad i 2 tıkla bulabildim. Win 8 in hayatımdaki ilk saniyelerinde üstelik. (programlama falan bilmem, bununla ilgili bi eğitimde almadım üstelik. Söylediklerin karşısında bir an kendimden korktum. Ben neymişim be abi :) demek bu işlerin biraz üstüne gitsem ortalığın .mına koyacam)

Linux kullanıp win8 i çözmek için uğraştım diyorsan zaten win kullanma hoca sen komik olmuş bu yazdığın :)

Uygulamalara ulaşmak en kolayıydı ki windows tuşu oluyor o. Tabi linux maceralarına kendini fazla kaptırıp o tuşu klavyeden sökmediysen :)

Microsoft daha iyisini yapana dek en iyisi windows 8.

ps: Konuyu açan kesin holü nün küçük kuzeni :))

Eklemezsem kahrolurum :)

http://www.youtube.com/watch?v=HfRbp6wiy3o

Süper bir dahisin... Şaka yapmıyorum. Üniversitede birlikte bilgisayar mühendisliği okuduğum ve yakın arkadaşım olan 16-17 kişiden daha zehir gibisin. Bizim okul, bizim üniversite, bizim öğrenciler gerçekten salak.

Yani windows'un salaklara görede birşey yapması gerek. Malum herkes senin kadar dahi ve bilinçli değil.

Kullanım kolaylığı, uygulamalara ulaşma, ve kararlılık konusunda bence MacOs varken windows en iyisini yapana kadar windows deme...

Gerçi doğru windows daha iyisini yapana kadar en iyi windows ürünü yine bir windows... Hayır amk sonra fan boyluk yaptı oluyor.

Holy'nin verdiği videonun MacOs kısmı var;

http://www.youtube.com/watch?v=XeeOkHjV7nM

Eleman macos - windows'u değerlendirmiş

http://www.youtube.com/watch?v=QbjnbhWVN8c

----

Sonra fan boy oluyoruz. Apple 3-4 yaşındaki çocuktan 70-80 yaşındaki adamlara kadar farklı gelir grupları, farklı meslek ve yaş aralıklarından test ettiriyor. İnanmıyorsanız bir iPad, iPod, iPhone'u yiğeninize veya dede/ninenize verebilirsiniz. 

Windows'un ise o kadar betaya vs..ye rağmen bunlardan çok uzak olduğu hatta feedbackleri bile salamadığı aşikar. Windows'un ciddi problemleri var. Performans'ı test etmediğim (sanal sürücüde olduğu için) birşey diyemeyeceğim. Fakat kullanışlılık ve tasarım konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum.

Bir işletim sisteminin arayüzü nasıl kullanışsız olur, bir işletim sisteminin kullanımı nasıl zor olur tarzında dünyaya ders vermişler. Tebrik ediyorum..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

hep böyle olmuyor mu zaten bir iyi bir kötü üretiyor microsoft.

enjoy i'm vaccinated
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Fatih bunu yazdı

hep böyle olmuyor mu zaten bir iyi bir kötü üretiyor microsoft.

hocam kafamın almadığı nokta o. Multimilyardolarlık şirket nasıl olurda bu kadar dengesiz olur ? Yani microsoftsuns en, bu dünyada en büyük pazar payına sahip ve istesen chrome kadar sağlam tarayıcı kodlayabilecek şirketsin.

Niye yapmıyorsun ? Pazar payı nasılsa var mantığınla mı ? Adam gibi ürünleri sun,ürünleirnin tadı olsun ve bende dahil olmak üzre herkes eğlenerek ve zevk alarak kullansın. O zaman tekelleşebilir bile. Hatta orjinal rüün alırız 30-40 lira verip.

Ama yok abicim. Explorer 9 kurdum, hala ajax problemi var, hala css problemi var. Vallahi bıktım ya.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

@zumsuk

Ben herşeyin salaklara göre şekillendirilmesinden, basite indirgenmesinden rahatsızım zaten. (farklı durumlar vardır o ayrı) 

Mesela sen bundan nasıl rahatsızlık duymuyorsun şaşıyorum. Herşey daha kompleks daha karmaşık zihinsel olarak daha yorucu olabilir benim için. Yeterki karşılığını alabileyim.

3-4 ve 70-80 yaş grubundakilerin yada ne bileyim duvar-sıva ustasının ne işi olur bilgisayarla allasen. Bırak o kullanmasın-kullanamasın zaten. Yada onların kullandığını ben kullanmam bu yani :)

Kimse kusura bakmasın ben daha iyilerine layığım :)

Solak Cerrah
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    Gecement bunu yazdı

@zumsuk

Ben herşeyin salaklara göre şekillendirilmesinden, basite indirgenmesinden rahatsızım zaten. (farklı durumlar vardır o ayrı) 

Mesela sen bundan nasıl rahatsızlık duymuyorsun şaşıyorum. Herşey daha kompleks daha karmaşık zihinsel olarak daha yorucu olabilir benim için. Yeterki karşılığını alabileyim.

3-4 ve 70-80 yaş grubundakilerin yada ne bileyim duvar-sıva ustasının ne işi olur bilgisayarla allasen. Bırak o kullanmasın-kullanamasın zaten. Yada onların kullandığını ben kullanmam bu yani :)

Kimse kusura bakmasın ben daha iyilerine layığım :)

yani, biraz etik durmuyor ama insan katilmadan da edemiyor :D

All I need is a possibility.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

10 numara işletim sistemi yapmışlar valla, 1 hafta alışma süresi oldu ondan sonrası çok kolay ve pratik geliyor kullanınca, hızlı daha görsel daha pratik daha eğlenceli daha zevkli kullanması,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 7073 Toplam Mesaj: 70