folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows 8 Release Candidate Türkçe (Turkish) + Key

Windows 8 Release Candidate Türkçe (Turkish) + Key

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

bu sabah kurdum win8 i. herşey iyi güzel hoş ta. masaüstü simgelerini bi türlü oluşturamadım. çöp kutusu duruyor sadece :D

ayrıca bi süre sonra bilgisayar donup kalıyor fan sesi hızlanıyor. donma hiç geçmiyor beklememe rağmen ne fare ne ekran hareketleri bile yok.  power tuşuyla reset atınca düzeliyor sonra tekrar donuyor.  ayrıca  windows 8 i kurarken hotmail hesabımla kayıt yaptım bu yüzden msn şifremi girerek oturumu AÇıyorum. bu problemlerime çözüm önerebilecek varmı bekliyorum panpalar

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

slmarlq bunu yazdı:
    -----------------------------

bu sabah kurdum win8 i. herşey iyi güzel hoş ta. masaüstü simgelerini bi türlü oluşturamadım. çöp kutusu duruyor sadece :D

ayrıca bi süre sonra bilgisayar donup kalıyor fan sesi hızlanıyor. donma hiç geçmiyor beklememe rağmen ne fare ne ekran hareketleri bile yok.  power tuşuyla reset atınca düzeliyor sonra tekrar donuyor.  ayrıca  windows 8 i kurarken hotmail hesabımla kayıt yaptım bu yüzden msn şifremi girerek oturumu AÇıyorum. bu problemlerime çözüm önerebilecek varmı bekliyorum panpalar

EDİT: "Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kimlik Bilgisi Yöneticisi "   orada web kimlik bilgileri var onu kurcala.

bu arada burada panpa yok mürit var ;)

enjoy i'm vaccinated
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

Fatih bunu yazdı:

slmarlq bunu yazdı:

EDİT: "Denetim Masası\Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması\Kimlik Bilgisi Yöneticisi "   orada web kimlik bilgileri var onu kurcala.

bu arada burada panpa yok mürit var ;)

sağol kanka en azından birini cevapladın:)))

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

slmarlq bunu yazdı:

Masaüstü simgeleri için; Masaüstüne sağ tıkla / Kişiselleştir. daha sonra sol tarafda Masaüstü Simgelerini düzenle yazısına tıkla. Gelen pencerede istediğin simgeyi masaüstüne ekleyebilirsin. (Bunun windows 7 den farkı yok, win7 de de aynı işlemi yaparak masaüstü simgelerini ekliyoruz.)

Sistemi yeni kuracakların aklında bulunsun hotmail hesabı olmadan da kayıt yapabiliyorsunuz. Sistemi kurarken hızlı hızlı geçmeyinbirazcık okuyup default ayarların dışına çıkmayı öğrenin. :)

Donma konusuna gelince, windows 7 den daha fazla ram falan kullanmıyor. Sanırım senin sistemde donanımsal problemler var. İşlemci gereğinden fazla ısınırsa bu tip sorunlar ortaya çıkabiliyor. Malum yaz geldi. Bilgisayarınızda soğutucu kullanmanızı tavsiye ederim.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Bonibon bunu yazdı:

watermarkı nasıl kaldırıyoruz?

http://www.windows8tr.org/2012/05/windows-8-masaustundeki-yaziyi-silmek.html

Bu yöntemi denedin mi hocam?

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Fatih bunu yazdı:

Bunda "C ve D" partisyon adlaları "C ve E" olmuş sizde de öyle mi?

Evet hocam onu bende fark ettim. Mesela windows 8 işletim sistemine geçince o sistemin kurulu olduğu hard disk bölümünü otomatik olarak C olarak gösteriyor. windows 7'ye geçince o sistemi E ye kurduğum için o zaman da E de gözüküyor.

Yani şöye bir değişiklik yapmışlar; hangi hard disk parçasına windows 8 kurarsanız kurun, windows 8 kurulduktan sonra sisteme girince o sistemi C olarak gösteriyor. Fakat eski sisteminize döndüğünüz zaman bir değişiklik yapılmamış olarak gözüküyor. Bilmem anlatabildim mi? :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bunun kararlı sürümü nezaman çıkar temmuz yada eylül gibi yeni pc almayı düşünüyorum yetişirmi

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Ya benim Win 7 32 bit ben 8'in 64'ü indirdim ama kurmama izin vermiyor. 64'ü kuramayacak mıyım ?

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GomuluSistem
    GomuluSistem's avatar
    Erkek

VBDream bunu yazdı:

apple yapsa yenilik olur amk, microsoft yapınca olmamış eskiye dönün diyorsunuz değişikmisiniz oğlum siz.

:D

Patlayıcı madde icat etmenin suç olduğunu öğrendiğimde artık çok geçti... Yok hapse felan girmedim, sadece benden önce icat etmişlerdi. :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

Ercab bunu yazdı:

ilk çıkan customer prev. sürümünde ekran kartı ve wireless ile ilgili sorun yaşamıştım umarım düzeltmişlerdir.

sanırım tam sürüm çıkana kadar beklemeliyim, hala hata veriyor :) ekran kartı hadi neyse güç tasaruflu için olanı kullanır oyun oyanamam da wireless'ın sağlam şekilde çalışmaması sıkıntı.

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
Toplam Hit: 5856 Toplam Mesaj: 64