Windows 8.1 De Sanal Makine Hakkinda Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

arkadaslar elimdeki win 8.1 pcye 1 den fazla sanal makine kurmam mumkunmu acaba ? kurabilirsem nasil kurarim ve kurdum diyelim bunlari farkli wifi lere baglamam mumkunmu ? yani sanal makine 1  ahme wifi aginina makine 2 mehmet wifi agina seklinde

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sordugun soruların cevabı evet, dediklerin yapılabilir.

nasıl yapılacagıyla ilgili, sorun yasaman durumunda sorarsın, yardımcı oluruz.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

eyw istedigim cvpi aldim ben kurcalayim hemen bi sorun cikarsa konuya donus yaparim saolasin

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

tek bir wifi kartını farklı wifi ağlarına bağlamak mümkün değil diye biliyorum?

birden fazla wifi kartı bağlayacaksan neyse de, andrei hocam soruyu yanlış mı anladın

yoksa ben mi yanlış biliyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kurabilirsin neden kurmayasın.

http://www.windows8li.com/2011/09/virtualbox-ile-windows-8-kurma-resimli.html

FArklı Wi-fi lere bağlanırken sorun yaşayacağını sanmıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Daft bunu yazdı

birden fazla wifi kartı bağlayacaksan neyse de, andrei hocam soruyu yanlış mı anladın

aynı anda birden cok sanal makine acmayacagını farz ediyorum. benim anladıgım, yakınlarda bes adet wi-fi kaynagı mevcutsa, birinci makineyi wifi1'e, ikincisini wifi2'ye baglayabilir miyim diye soruyor.

sanal makine network cıkısları köprülenirse, host herhangi bir wifi'ye baglandıgı sürece problem olmaz. ancak bu islem aynı anda yapılmak istenirse sıkıntı olur, denemedim, ona net bir sey diyemem.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

aynı anda birden cok sanal makine acmayacagını farz ediyorum. benim anladıgım, yakınlarda bes adet wi-fi kaynagı mevcutsa, birinci makineyi wifi1'e, ikincisini wifi2'ye baglayabilir miyim diye soruyor.

sanal makine network cıkısları köprülenirse, host herhangi bir wifi'ye baglandıgı sürece problem olmaz. ancak bu islem aynı anda yapılmak istenirse sıkıntı olur, denemedim, ona net bir sey diyemem.

Bende denemedim ama olur diye tahmin ediyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Hocam suan yukledim virtuali elimdeki xp iso yu kurdum kopru baglantisi ile nete baglanabiliorum ancak benim olayim bu sanal windowsdada laptopun wifi karti kullanarak wifi 2 ve diger bir sanal windowsda wifi3  agina baglana bilmek ayni aga baglansinlar istemiyorum bunu basaramadim bole bisi mumkunmudur

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

Hocam suan yukledim virtuali elimdeki xp iso yu kurdum kopru baglantisi ile nete baglanabiliorum ancak benim olayim bu sanal windowsdada laptopun wifi karti kullanarak wifi 2 ve diger bir sanal windowsda wifi3  agina baglana bilmek ayni aga baglansinlar istemiyorum bunu basaramadim bole bisi mumkunmudur

ilginç bir durum. Merak ettim hocam şu olayı bilen birisi varsa anlatsın :) ama mumkun olacağını düşünüyorum ben de

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı

ilginç bir durum. Merak ettim hocam şu olayı bilen birisi varsa anlatsın :) ama mumkun olacağını düşünüyorum ben de

İşletim sistemini sanala da kursan sonuçta aynı bilgisayarın wireless kartını kullandığından aynı anda sadece tek bir ağa bağlanabilirsin. Ağa bağlanma isteğini modeme gönderiyorsun, modem senin wireless kartının kullanılabilir olup olmadığına bakıyor ve sana ip atıyor. Senin wireless kartın meşgulse, yani farklı bir ağa bağlıysan ip vermeyecektir. NAT denen işlem oluyor bu, detaylı araştırmaları burdan yapabilirsin. Yeni yeni network olayını öğreniyorum, hatam varsa bilen arkadaşlar düzeltsin Gülümseme

Farklı sanal makinalarla farklı ağlara bağlanmak için harici wireless adapterleri kullanabilirsin alternatif çözüm olarak.

Everyone sees just what they want to see.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

anladim hocam bende az network kurcalim dedim oluru varmi die ama ustalardan bi deneme yanilma beklioruz :D

Toplam Hit: 1508 Toplam Mesaj: 13