folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Windows 8.1 Perakende (Retail) Sürümünü Bulamıyorum.

Windows 8.1 Perakende (Retail) Sürümünü Bulamıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şu soruma cevap arıyorum. Korsan yazılım kullanmayı bırakmak istiyorum. Linux'e geçiş yapacağım ama Windows'da her zaman lazım oluyor. O yüzden retail windows 8.1 arıyorum. Kutusunun bana gönderilip gönderilmemesi önemli DEĞİL! Orjinal olması ve isteklerimi karşılaması yeterli. İngilizce veya Türkçe X64/64 bit sürümü lazım.

Lisans ile istediğim;

Upgrade veya OEM lisans istemiyorum. Yani içinde, işletim sistemi var olmayan bir bilgisayara kuracağım. Ayrıca var olan lisansımı başka makinelere taşıma hakkımında olmasını istiyorum.

Bildiğim kadarıyla Microsoft windows 8 ile birlikte perakende lisansı kaldırdı. System Builder lisansına küçük değişikliklerle bu işi entegre etti sanırım. Ama 8.1 ile birlikte tekrar retail sürümü geri getirdiği söyleniyor.

Satın Alma;

Dediğim gibi kutusunun gelip gelmemesi önemli değil. İngilizce veya Türkçe olmasının önemi yok. Önemli olan faturasını alabileceğim ve UCUZ'a bulabileceğim bir lisans.

Türkiye 8.1 in en ucuz retail sürümünü 460 TL lere buldum. Mümkünse microsoft'un sitesinden satın almak isterim ama sitesinde upgrade seçeneği haricinde HİÇBİRŞEY bulamadım. Amazon.com dan vs. nasıl alınır bilmiyorum. Dediğim gibi kutu yollamalarının bir önemi yok. Önemli olan gerçek bir lisans satın almak ve microsoft'a kullandığım işletim sisteminin hakkını ödemek.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Birde arkadaşlar 64 bit windows 7 ultimate sürümünün retail lisansını en ucuz nerede bulabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ekleme: Amına kodumunun microsoft'u lisans işlerini öyle bir sikip atmış ki her kafadan ayrı ses çıkıyor.

Mesela şu iki lisans arasındaki farkı birisi açıklayabilir mi?

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/microsoft-windows-81-pro-turkce-kutu-dvd-fqc-07358.aspx

http://www.amazon.com/gp/product/B00EDSI8HW/ref=s9_simh_gw_p65_d0_i4?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0WYVGHZVY47G9Q0NGYMN&pf_rd_t=101&pf_rd_p=1688200382&pf_rd_i=507846

Ben Türkçe ve ingilizce haricinde fark göremiyorum. Bana kutu felan önemli değil. Lisans key'i ve fatura yeterli. Ama 500 TL ile 290-300 TL arasında büyük bir fark var.

DVD içeriğini internetten indirebileceğimi düşünüyorum açıkçası.

Mesela microsoft'un sitesinde : http://www.microsoftstore.com/store/msmea/tr_TR/pdp/productID.288801200

Dediğim gibi kutu önemli değil. Ayrıca Türkçe olmasıda önemli değil. Amazon.com dan satın alsam muhtemelen gümrüğe takılacak bok gibi kalacağım. Resmi fatura alabileceğim  uygun fiyatlı lisanslamaya ihtiyacım var.

DrKill tarafından 20/Ağu/14 18:48 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

Netten indrebileceğini dusunuyorsan kusura bakma ama nah indirirsin bende win8 yukseltme anahtarı var ta zamanıdan aldı idim adamlar win8 indirme linki istedim telden erkeksen cekersın diyor yukseltme aracını kullan cek dıyor

Satın alıcaksan da sayet micin sitesinden al baska yere bosver

Çok acil lazım değilse biraz bekle derim win9 cıkıcak malum 2016 senesene varmadam 2-3ay ıcınde beta tarsı bısı cıkıcak denıyor cıkarsa sayet fiyatlar biraz daha iner

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    serseri_1453 bunu yazdı

Netten indrebileceğini dusunuyorsan kusura bakma ama nah indirirsin bende win8 yukseltme anahtarı var ta zamanıdan aldı idim adamlar win8 indirme linki istedim telden erkeksen cekersın diyor yukseltme aracını kullan cek dıyor

Satın alıcaksan da sayet micin sitesinden al baska yere bosver

Çok acil lazım değilse biraz bekle derim win9 cıkıcak malum 2016 senesene varmadam 2-3ay ıcınde beta tarsı bısı cıkıcak denıyor cıkarsa sayet fiyatlar biraz daha iner

İllaki kutu elime geçmesi gerekiyorsa amazondan göndertmem ne kadara mâl olur peki. Orada 140$ gözüküyor burada neredeyse 250$.

O aradaki fiyatla neredeyse 1 tane daha işletim sistemi satın alırım.

Dijital yükleme

Şu an Microsoft yazılımlarının dijital yükleme dosyalarını satın alabileceğiniz yetkili site satın Microsoft Store'dur (ABD için). Herhangi bir Microsoft yazılımını dijital yükleme dosyası olarak satın almak istiyorsanız açık artırma siteleri ve eşler arası (P2P) dosya paylaşım sitelerinden uzak durmalısınız.

Sahte ürünleri tespit etmek hakkında daha fazla bilgi için Nasıl Anlaşılır sitemizi ziyaret edin.

DrKill tarafından 20/Ağu/14 20:36 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

İnan windows cok lazım değilse sanal makina uzerıne kur crackli kullan derim ha illa ben lisansli kullanıcam şirket için vs vs diyorsan amazondan al yada yurt dışında tanış biri varsa alsın sana yakında gelirken vs getirsin sıkıntı olmaz 

Çok bi oynama olmaz herhalde ama sorman lazım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Windows 8 ilk çıkınca dedim ki beyler ucuz ucuz lisanslı alın bu fırsat kaçmaz diye.

Pek dinleyen çıkmadı. Bende gittim 79 tl ye aldım.  Windows 8 pro. Zaten 8.1 e otomatik yukseltiliyor marketten. =)

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    netWire
    netWire's avatar
    Erkek

http://www.hepsiburada.com/liste/microsoft-windows-81-pro-32-64-bit-tr-kutu-fqc-07358/productDetails.aspx?productId=by40696&categoryId=60000208

Hocam kutu ürün dışındakilere birşey diyemem ama pro sürümün mağaza fiyatı 500tl civarındadır. Kutu içerisinden 2 adet dvd çıkar. bu dvdlerde 32 bit ve 64 bit sürümler vardır. pc'nizin mimarisine uygun olan dvd ile kurulum yaparsınız vsvs.

ebay'de falan online key satışı yapanlar da var ama ben şahsen güvenmiyorum. piyasada çok fazla çakal var. adamlar kurumsal firmalardan ele geçirdikleri mak keyleri retail lisans diye de satabiliyorlar. dikkatli olmak lazım. 

Fatal error: Call to undefined function mutlu_ol() in hayat.php
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    opusdei bunu yazdı

Windows 8 ilk çıkınca dedim ki beyler ucuz ucuz lisanslı alın bu fırsat kaçmaz diye.

Pek dinleyen çıkmadı. Bende gittim 79 tl ye aldım.  Windows 8 pro. Zaten 8.1 e otomatik yukseltiliyor marketten. =)

79 tl ye satılan lisans retail değildi hocam. O mantıkla olsa crackli kullanmaya devam ederim. Amacım şirket felan da değil tamamiyle adamların haklarını ödemeye dayalı bir icraat. Yoksa şu an için ev kullanıcısıyım sie eder devam ederim crackli kullanmaya. Ama artık bu yaptığımın etik olmadığını düşünmeye başladım. Crackli yazılım kullanmamaya çalışacağım artık.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

Sana bisey soyleyım böyle dusunmen normal bir muddet sonra lisanslı maynagı oluyon aradıgını bulamayınca senın ben ta deyıp crackli kullanıyon sorarsan sen suanda tum kullandıgın yazılımlar lisanslımı idm harıc hepsı orjianl key win7 bile ha para verdınmı hıcbırıne hayır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

öğrenci sürümünü al bence(eğer öğrenciysen) 69 dalır 

black implies white, self implies other, life implies death.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Az önce baktım amazon.com gönderiyor ama gümrük vergisini ödüyormu bilmiyorum. 168 $ a çıktı üyeliğim ile giriş yapınca. Sanırım Kargo parası dahil fiyatıydı o fiyat anacak gümrük vergisi var mı varsa amazon.com ödüyor mu onu anlayamadım. Burada 520 TL vereceğime orada 370 TL veririm daha iyi.

DrKill tarafından 21/Ağu/14 00:55 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1990 Toplam Mesaj: 14