Windows Baslatiliyor Diyor Takiliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

güvenli modda acinca mouse geliyor kaliyor demissin ctrl+alt+del yapıp görev yöneticisi ac oradan yeni görev yada ingilizceyse new task yapıp explorer yazip enterla masaüstü gelir , gelmez ise , yine yeni görev deyip C:\ yaz combofixin olduğu yola git oradan calistir combofixi ondan sonra bak rahatina

Hocam ctrl+alt+del yapıyorum görev yöneticisi açılmıyor.

O fare cikip kaldiği yerde bi süre beklettim ''x:windows/system32/drvload.exe''dedi sonra hoşgeliniz yazan bölüm varya orda takıldı fare hala calısıyor ama valla fıtık olacam yaw.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Merak ettim de sabit diskten rahatsız edici gürültü geliyor mu?

Hirens boot cd vasıtasıyla live xp'yi çalıştırın bir bakalım. Sonra bilindik işlemler: virüs taraması, chkdsk, disk birleştiricisi. Bunlardan bir şey çıkmadıysa windows dvd'sinden onarımı denemek lazım.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hayır gelmiyor hocam.Ssuanda video cekiyorum yükleyince görürsünüz.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Arkadaşlar aslında video cekecektim ama video 15 dakikadan fazla sürdü bende adım adım fotoğraf çekeyim dedim..

Laptop'u açınca ''Normal olarak başlat dedim''
    asas

Windows Başlatılıyor dedi... 10 dakikadan da daha fazla bi süre takılı kaldı.
    asasa

En son olarak bu açılınca hoşgeldiniz yazılı bölüm açılıyor ''x:windows/system32/drvload.exe' diyor..ama ''hoşgeldiniz yazısı falan yok'' fare çalışır durumda.Bundan sonra böyle takılıyor ve Açılmıyor.
    asas

tolgaStain tarafından 14/Oca/13 04:11 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

win7 cdsi tak başlangıç onarma yap.

hocam laptoptun icindn cd ckmadi bende casperin win7 cdsi var onu dnesem bi problem olurmu ?

Hocam olmaz heralde çünkü onlar farklı bir şekilde yapılıyor.Ben sana kendi indirdiğim win7 64bit in sadece repair kısmını barındıran isoyu söyleyeyim.

http://kat.ph/windows-7-x64-repair-disk-iso-t6446782.html

Bunu indir usb veya cdye yaz.Pc açılırken başlangıç onarmayı başlat işlem bittikten sonra tıkır tıkır çalışır

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    MatrixNeo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

hocam laptoptun icindn cd ckmadi bende casperin win7 cdsi var onu dnesem bi problem olurmu ?

Hocam olmaz heralde çünkü onlar farklı bir şekilde yapılıyor.Ben sana kendi indirdiğim win7 64bit in sadece repair kısmını barındıran isoyu söyleyeyim.

Bunu indir usb veya cdye yaz.Pc açılırken başlangıç onarmayı başlat işlem bittikten sonra tıkır tıkır çalışır

Şuan çok uykum var yatmayı düşünüyorum..Sabah bi deneyeyim.Sonuçları buraya yazarım..

Edit:Win7 cd'si gerekmiyor dimi hocam ? Gerekmiyorsa senin dediğin gibi yapacam.

Edit2:Sen 64bit demişsin ama laptop 32miydi 64 müydü tam hatırlamıyorum.İkisinide uyarmı bi problem cıkmasın ?

tolgaStain tarafından 14/Oca/13 04:59 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

up

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

komut satırana düşüp,  güvenli mod cd vs bi şekilde düş

CHKDSK /R /F

10 dk sürer açılır

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

up

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    MatrixNeo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    MatrixNeo bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Şuan çok uykum var yatmayı düşünüyorum..Sabah bi deneyeyim.Sonuçları buraya yazarım..

Edit:Win7 cd'si gerekmiyor dimi hocam ? Gerekmiyorsa senin dediğin gibi yapacam.

Edit2:Sen 64bit demişsin ama laptop 32miydi 64 müydü tam hatırlamıyorum.İkisinide uyarmı bi problem cıkmasın ?

Hocam laptopun işlemci 64bit ise salak gibi 32bit koymamışlardır heralde.

Win7 cdsi gerekmiyor zaten bu win7 cdsi içindeki repair kısmı.

64bit sorun olmaz zaten sorun çıkacak gibi olsa direkt çalışmaz repair.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 4350 Toplam Mesaj: 22