Windows Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar elimde bulunan dell 7567 model bilgisayara işletim sistemi önerisi arıyorum

Windows 7 Prof & Ultimate x64 ?

Windows 8.1 Pro x64 ?

Windows 10 Pro x64 ?

şu an w10 pro x64 kurulu her yerde bir sıkıntı yapıyo önerileriniz nedir

kısaca pc özellikleri

i7 7700

16gb ram

4gb gtx 1050ti 

256gb ssd + 1tb hdd

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

Hocam ne gibi bir sıkıntı yapıyor ? Açıkcası bilgisayarınızın özellikleri gayet iyi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

O bilgisayara win7 kur sonra sikinti cikariyo de seninkide ferrariye tup takmak gibi olmus hic yakistiramadim

https://software-download.microsoft.com/db/Win10_1703_Turkish_x64.iso?t=ed6cd7ea-539c-4623-8eb6-833282ea06fa&e=1507671308&h=70e660bdc35c4b3c8de7b7865da11565

delimiyim ben?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 7'nin zaten son 2 senesi kaldı. Hala HDD kullanıyorsunuz taş gibi ama SSD varsa Windows 10'un üstüne yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

her yanı sorun değilmi 10 un misal csgo w10 sağolsun 30fps alıyom

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

her yanı sorun değilmi 10 un misal csgo w10 sağolsun 30fps alıyom

Google kullanmak cagimizda cok zor degil al cozumu

Gökhan berk kardeşime teşekkür ediyorum sorun çözüldü. xbox daymış sorun. xbox u açıp ayarlar kısmından game dvr yi kapatınca fps niz uçuyor. :) iyi oyunlar herkese

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Windows 7 home premium kur.

Windows 10 windows'un bugune kadar cikardigi en dandik isletim sistemi, gotu basi patliyor, ustune bir de donuna kadar alip MS ye yolluyor. Sirf kaldirilamayan gerizekali defender nefret etmek icin yeterli. Her update de default apps leri microsoft versiyonlarina sifirlamasi, search ile hicbir seyi bulamamasi, sabaha kadar sayabilirim boktanliklarini.  Windows 10'un windows 7 ye karsi bir teknolojik ustunlugu yok. Tersine bir suru sikik yani var.

Windows 7 Pro ve Ultimate ise gereksiz bloatware, sirf ismine bakarak bir sey sanma. Bir suru sacma sapan ne ise yaramadigini bilmedigin servis calisiyor fazladan. Isletim sistemim pro demek icin "Location-aware printing" "Active Directory Lightweight Directory Services (AD LDS)" "Windows Media Player multimedia redirection" gibi ucubik ucubik servisler yukluyorsun.

https://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions#Comparison_chart

Windows 7 home premium kur...

AMpul tarafından 10/Eki/17 01:23 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

SSD varken win 10 gerisi yalan.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lambo
    Lambo's avatar
    Erkek

heralde şu windows 10 home64 e geçip hiç bir sorunla karşılaşmayan nadir insanlardanım. çıktığı dönemden beri 6 senelik laptobumda kullanıyorum, totalde 2 kere format attım o da başka nedenlerden dolayı. halen de görev yöneticimde işlemler minimum tertemizdir, halen de bilgisayarın açılış süresi 6 saniyenin altındadır. emektar bir ssd üzerine kurulu tabi benimki. ama internete bi giriyorum, artık nasıl kullanıyolarsa bilgisayarı saçma salak sorunlardan tutun, gerçekten kafanızı ağrıtacak sorunlara kadar her şikayet  var. ilginç :D

edit: 2. formatı geçen açtığım konuyu görenler bilir, o puşt sorun yüzünden attım.

Lambo tarafından 10/Eki/17 04:47 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ilk çıktığından beri hatta betasından beri kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

şöyle bir gerçek var normal hdd ile çöp modunda o pc, ssd siz pc pc değildir.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    malamadre
    malamadre's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lisanslı mı kuracaksın yoksa kırılmış mı ?

lisanslı kullanacaksan eğer ssd e sürekli güncel hali ile kullanırsan sorun yaşamıyor olman lazım.

bu arada windows 10 kurumsal olarak hala tam oturmuş değil.

10 gelen son güncelleme ile birlikle office 2016 lar uygulama durduruldu hatası vermeye başladı. 

bu tür sıkıntılar olabiliyor. ama kişisel kullanımda sorun etmemesş lazım. yaşadığın sorun tam olarak ne ?

Toplam Hit: 3305 Toplam Mesaj: 24
windows