Windows Phone 8 Uyglamaları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Böyle bir konu forumda mevcut değil sanırım. Herkes kullandığı uygulamaları paylaşır ne işe yaradığını söylerse güzel bir paylaşım silsilesi olur =)

easy connect: wirelles 3g bluetooth kısayollarını kolayca ana ekrana yerleştiriyor, basit kullanımlı

fildo: fizy gibim birşey

metrotube: güzel bir youtube uygulaması

panaroma: sanırım sadece nokialara özel 

photobeamer: buda nokialara özel. arkadaşının telde fotoğrafları sunum yapmaya yarıyor. hoş bir uygulama

play to: evdeki ağa bağlı tvden resim göstermeye ve müzik çalmaya yaraıyor. yine nokialara

sinemagraf: yine nokia. hareketli resimler oluşturuyor. güzel enstantaneler yakalıyorsunuz

tuneln radio: herkes bilio zaten

viber whatsapp bunlarıda yüklemessen dövüyorlar zaten

frogsling2: sevdiğim zevkli bir oyun

nokianın diğer bütün uygulamaları: navigasyondan tut bilen göze kadar adamlar resmen kendini aşmış, her uygulaması ayrı güzel. heleki navigasyon uygulaması diğer bütün paralı navileri tokatlayacak kadar güzel ve nokialara ücretsiz =)

şimdlik hemen hemen 1 ay oldu teli alalı çok fazla birşey yüklemedim. ama şu an şunu söyleyebilirim. stabilite, hız ve tasarım olarak wp8 leri kesinlikle öneririm

destination@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

merak ediyorum kaç kişi wp8 kullanıyor.. onlar da yazarsa sevinirim. küçük bir karşılaştırma yapmış oluruz

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek

MetroTube : Youtube Client'ı, reklam yok, videolar indirilebiliyor. 2 TL.

RapDialar : Arama yöneticisi. Hala yeni yeni özelliklerini keşfediyorum, bir kaç API kısıtlaması olduğu için cevapsız çağrıları gösteremem gibi sorunları var ama paltformla beraber güzelleşir. Skydrive ile entegre çalışaibliyor yedekler için. Bedava, reklamsız. (Hiç girmeniz gerekmeyen hakkında sayfasında bir ufak banner var).

TiviBu : Tivibu işte.

TvShow Lite : Dizi takip etme aparatı. Ancak sadece yayınlanma uyarısı, bölüm özeti, resimler vs.. içeriyor. Doğrudan bir izleme özelliği yok. Banner reklam içeriyor.

Turkcell Dergilik : Bir çok bilinen dergi bedavaya yayınlanıyor bu uygulama içinde. Atlas, Chip, Autoshow, Ekonomist vs.. Turkcell'li olma zorunluluğu yok.

Face Swap : Fotoğraflardaki 2 veya daha fazla yüzü birbiri ile değiştirerek komik olmayı amaçlayan bir uygulama.  MS ürünü.

Face Touch : Dokunarak resimleri komik hale falan getiriyorsunuz. Sizden resimdeki ağızı, burunu alnı vs. seçmenizi isteyerek yüzdeki ifadeleri değiştiren komik resim uygulaması. MS ürünü.

Nokia NFC Writer : NFC etikerlerini programlamak için.

YemekSepeti : Şişkoyum. Utanıyorum.

Facebook Beta: Henüz markette doğrudan erişilemiyor ancak aşağıdaki link ile IE üzerinden girmek istediğinizde market otomatik olarak açılır. Şu an en iyi Facebook istemcisi. MS ürünü : http://www.windowsphone.com/s?appid=93da5d29-daf0-4783-9ed5-a87b33247ec6

TouchDevelop : Telefon üzerinden telefon uygulaması geliştirme ortamı. Bu uygulama aracılığı ile geliştirilen uygulamalar kendi içindeki market benzeri yerde yayınlanıyor.

Survival Craft : MineCraft çakması.

Unite : Çok eğlenceli bir oyun. Dengede duran bir tahta üzerindeki bilyeleri birleştirmeniz ve sonraki bölüme geçmeyi amaçlıyor. MS ürünü.

Doğrulayıcı  / Authenticator : MS hesaplarının güvenliği için güvenlik kodu oluşturucu. Google Authenticator kullananlar bilirler. Aynı sektör standardı ürün. Hiç bilmeyenler için, belirlediğiniz hesaba özel şifreler üreterek güvenlik artırmayı / giriş yapmayı sağlar. Offline çalışır. Bankaların şifrematik uygulamaları gibi düşünün.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

buzukatak tarafından 29/May/13 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

merak ediyorum kaç kişi wp8 kullanıyor.. onlar da yazarsa sevinirim. küçük bir karşılaştırma yapmış oluruz

Anketi vardı, biraz eskicedir ama çok da farklı değildir şu an.

http://www.tahribat.com/weekly_poll.asp?PollID=104&PagePosition=2

anlıyorum.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    buzukatak bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

Anketi vardı, biraz eskicedir ama çok da farklı değildir şu an.

http://www.tahribat.com/weekly_poll.asp?PollID=104&PagePosition=2

ben o sıralar symbian dım :D

o değilde hala bir video playerımız yok =(

altyazı mkv desteği olan birşey bir an önce gelmeli

DestinatioN tarafından 29/May/13 15:13 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı 

ben o sıralar symbian dım :D

o değilde hala bir video playerımız yok =(

altyazı mkv desteği olan birşey bir an önce gelmeli

Evet. İlk karşılaştığım ve yana yakıla beklediğim tek şey bu ve adam akıllı (UC Browser gibi uyduruk değil) 2. bir tarayıcı seçeneği olmayışı. Bakalım, ilgili API'ler açıklanırsa onlarca uygulama yazılır. Geliştiriciler paranın peşinde tetikte bekliyorlardır.

anlıyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

şu çapraz platformudur nedir o bi gelsin alet coşacak bence =)

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

35mm: sinema film seans bilgileri ve bilet satın alma

audiocloud: çok iyi bir soundcloud sitesine erişim uygulaması

blink: art arda fotoğraf çekme

flac player: adından da belli zaten. skydrive alanını kullanması ek avantajı

fotor: enfes bir fotoğraf düzenleme uygulaması

fuse: rss okuyucu fakat çok iyi her şeyiyle. çok az ingilizcesi olan yüklesin çünkü en son windows phone haberlerini vs buradan takip etmek çok kolay

hey taxi: konumunuza en yakın taksi durakları ve telefon numaraları adres bilgileri vs.

hesap makinesi 2: gelişmiş bir hesap makinesi. ek avantajı güncel kur bilgileri sunması ve anında tl dolar euro çevirisini yapabilmesi

lyrics: shazam mantığı fakat bu şarkıdan çok sözlerini buluyor.

pc remote: aynı wifi ağını kullanan pc ye tam bir erişim sağlıyor. klavye, fare kontrolü dosyalara erişim oynatma görüntüleme kopyalama vs vs işte.

photosynth: harika bir panorama uygulaması

pixel heritage: nostalji severler için. eski model nokia telefonlarının kameralarını özleyenler için

snes8x: snes destekli atari oyunlarını çalıştıran uygulama

taksi tarife: iki nokta arası taksi mesafe ücreti gösteren uygulama

translator: microsoft un bing destekli çeviricisi. fakat hiç bir sistemde olmayan özellikleri mevcut. kamerayı yabancı yazıya tutup yine kamera üzerinden anlık çeviri yapabiliyor.

uc browser: ie10 a alternatif

voice translator: harika bir ses çeviri uygulaması. birebir her şeyi algılayıp çok sağlıklı çeviri yapıyor. ilk denediğimde şok yaşamıştım :)

wikipedia: wiki uygulaması fakat konum hizmetini kullanıp etrafında ne varsa gösterip her türlü bilgisini karşına döküyor. 

hepsi ücretsiz bu arada.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    128Kbps
    128Kbps's avatar
    Erkek

htc 8x ile lumia 920 arasındayım millet bi yardımcı olur musunuz? sizce hangisini almalıyım.

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek
    128Kbps bunu yazdı

htc 8x ile lumia 920 arasındayım millet bi yardımcı olur musunuz? sizce hangisini almalıyım.

bende 920 var ve çok memnunum

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

camera360 :  fotografı effektli olarak çeke bilme özelli ve güzel ara yüzü var

Linkedin : uygulaması çok başarılı

Twitter : buda çok güzel

Lomogram,Fhotoroom,Fantasia Painter Free : fotografa effektler vermek için.

Toplam Hit: 1452 Toplam Mesaj: 15