folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Windows Xp 250 Gb Hdd 127 Gb Görüyor

Windows Xp 250 Gb Hdd 127 Gb Görüyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mistik
    Mistik's avatar
    Erkek
    Selam arkadaşlar Windows Xp 250 Gb hard Diski 127 gb görüyor bu sorunu nasıl çözüyorduk bilen varmı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sunu netlestirelim sen 250 gb tek partition olarakmi kullaniyorsun yoksa ikiye falan boldunmu ?

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mistik
    Mistik's avatar
    Erkek
    yeni sıfır disk xp cd taktım 127 Gb gördü ve format atması gerektiğini söyledi format atıp xp kurdu hepsi bu. benim bildiğim Xp belli bir Gb'tan sonrasını tanımıyor bunun bi çözüm formülü vardı hatırlamıyorum..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    buna benzer bişi birinin başına elmişti 80 gb hss nin 30 gb nı görmemişti sp2 kurdu düzeldi sende bir dene

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mistik
    Mistik's avatar
    Erkek
    sp 2 yüklü partion magic yükleyicem ordan çözmeye çalışıcam.. bilen varsa cevap bekliyorum..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mistik
    Mistik's avatar
    Erkek
    Bu Partition Magic Baba Program yaa A.Q 30 saniyede halletti işi..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    jumper masterdan slave takıldığında 80 lik hdd leri 30 gb görür sen eğer 2. hdd olaraqk takacaksan jumperı çıkar sorun çözülür zaten master da sorun çıkmaz

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    sp2 yükle sonrasını denetim masası yönetimsel araçlar bilgisayar yönetimi disk yönetiminden halledebilirsin.

https://twitter.com/ElliotticianRB
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    beyler son noktayı ben koyayım olayın nedeni şöyle.Windows xp 120GB dan fazlasını görmez yani kayıp varmış gibi görünür neden böyle yapmış bill gates amca bilmiyoruz artık ama xp de böyle bir sorun maalesef var.HDD yi bölmek için başka HDD bölücü programlar kullanmanız gerekiyor ve xp yi kurduğunuz bölümün de en fazla 120GB olması gerek.Yani sorun tamamen xp de format atmanıza falan gerek yok sorun bu...bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalıştım.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ben 300GB hdd alinca XP 127GB olarak gormu$tu

nette biraz ara$tirma yaptiktan sonra western digital'in sitesinden data lifeguard programini indirip kurdum, hemen halletti.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    100 100 bölüp kullansan sorun olmazdi ama toptan kullaninca bill amcanin insafiyla karsilasion...Bu arada bu bill varya yillar once 5-6 sene once 4gb hdd ler piyasaya suruldugunde ki o zaman 200mb den 4 gb gecis donemiydi...iste 4gb lar piyasaya suruldu bill gates artik bundan buyuk hdd uretilemez artik dunyayi sigdiririz buna demisti :)...PC lere yonelik 400gb i buluoz bill ne dion sen :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 3053 Toplam Mesaj: 14