Windows Xp Etkinleştirmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    Xp kullanıyorum güncelleştirme yaptım sağ alttaki sarı ünlemi tıklayarak ama birşey oldu. sanırıp bilgisayarımdaki xp silinecek etkinleştirmek için 23 günüm kaldı nasıl etkinleştirebilirim şirketin programları b,lgileri herşeyim gidecek anlayan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum çok önemli bir durum şimdiden teşekkürler.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Şimdi usb belleğin falan varsa yada cd bi yedekle önemli olan herşeyi.Yada harddisk 2 kısımda işletim sistemi kurulu olmayana at.

Sonra başlat-yardım ve destek-Bilgisayarınızı windows update ile güncel tutun-Sonra orda secenekler var.Telefon numaraları vs.

Not:Windowsun orjinalse sakın herhangi bir legal olmayan yamayı yada ayarı pc ne uygulama.Sonra sorun oluyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orbity
    orbity's avatar
    Erkek
    şirketin orjinal windows mu kullanıyor ? kasanın üzerinde key olan bir çıkartma var mı ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    tmm bayzin önce bi yedekleyeyim. orbity orjinal değil xp laptopa vista yüklüydü logo falan vistaya uyumsuz diye xp yüklettik ama orjinal değil. internette aradım orjinalleştirme yollarını 2 tane buldum ama işe yaramadı. key istiyor etkinleştirmek için.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

CIZIRTI bunu yazdı:
    -----------------------------
    tmm bayzin önce bi yedekleyeyim. orbity orjinal değil xp laptopa vista yüklüydü logo falan vistaya uyumsuz diye xp yüklettik ama orjinal değil. internette aradım orjinalleştirme yollarını 2 tane buldum ama işe yaramadı. key istiyor etkinleştirmek için.

Ya birinden orjinal Win. cd si alacaksın tanıdıgın varsa (aynısı benim basıma geldi öle yaptım )

Yada crackli falan xpler oluyor güncellestirmeleri yüklemeden onu kullanacaksın (O da fena değil , onu da kullandım yaklasık 5 ay ) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    bayzin bunu yazdı:

CIZIRTI bunu yazdı:

Ya birinden orjinal Win. cd si alacaksın tanıdıgın varsa (aynısı benim basıma geldi öle yaptım )

Yada crackli falan xpler oluyor güncellestirmeleri yüklemeden onu kullanacaksın (O da fena değil , onu da kullandım yaklasık 5 ay ) 

ama benim xpyi yeniden kurmak gibi bir seçeneğim yok. ancak kullanılmamış keyler bulan bir program bulmam gerek birtane bulmuştum o programdan ama artık işe yaramıyor 3-4 defa denedim key veriyor giriyorum fakat işe yaramıyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orbity
    orbity's avatar
    Erkek
    sorunun çözümünü bende merak ettim, takip ediyorum konuyu :S
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    bende arıyorum harıl harıl
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Vistaysa bu konu hakkında pek bişey söyleyemem.Ama key falan bulursan bence yine de güncellemelere kapat.

Yoksa tekrar sorun olabilitesi yüksek.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CIZIRTI
    CIZIRTI's avatar
    Erkek
    Başlat > çalıştır buraya regedit yazın ve tamam tuşlayın karşınıza çıkan regedit penceresinde HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEventskadar gelin OOBETimer bunu mousla sağ tuşlayın ve değiştir seçin ufak pencerede üçüncü satırda 71 numarayı bulun bunu 72 olarak değiştirin ve OK leyip pencereyi kapatın sonra yeniden Başlat > çalıştır bu sefer bunları yazın%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

burda Windows Ürün Etkinleştir penceresi çıkacak burda seçeneklerde telefon ile etkinleştir bunu seçin ve ürün kimlik grup numaranızı istendiğinde tuşlayın. müşteri temsilcisi çıktığında size söylediği keyi gereken yere yazın ileriyi ve sonra sonu tıklatın.

ve değişiklikleri kaydetin seçin pencereyi kapatın* tekrar Başlat > çalıştır %systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a yazıp pencereyi tekrar açtığınızda bu yazı çıkarsa Windows zaten etkinleştirildi. burda Windowsunuz Original olmuştur korkmadan internette gezebilirsiniz..
    ben bunları yaptım fakat hykel local alt klasörlerindeki yerde 71 yerine 73 yazıyordu bende 72 yaptım. sonra %systemroot%...yani aynen yukarıda belirtildiği gibi yaptım ve müşteri temsilcisini aradım. dedimki vista yüklüydü pcde ama logo çalışmadığı için xp alıp yükledim etkinleştirmek istiyorum dedim o da bazı  numaralar verdi girdim ve şimdilik bir sorun yok etkinleşti. bayzin dediğin gibi bir daha güncelleştirme yapmicam.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Sorunun çözüldüğüne sevindim
Toplam Hit: 4811 Toplam Mesaj: 20