folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireless Adaptör Laptopun Kendi Wirelessinden Daha İyi Sonuç Verirmi ?

Wireless Adaptör Laptopun Kendi Wirelessinden Daha İyi Sonuç Verirmi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

802.11b/g WLAN'a sahip HP compaq v6730et laptopa

Everest WL0102 (2.4 GHZ) wireless adaptör alsam fark eder mi ??

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLman
    aLman's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    wifi adaptor alırken everestten uzak dur . edimax al rahatına bak .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
    laptop yeterince uzağa çekmiyo da o nedenle alıcam işe yararmı acabA ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nazmanya
    nazmanya's avatar
    Erkek
    hacı dediğini bilmem ama. bende tplink desktop için wireless kartı var. masüstü ile (hp,toshiba, dell üçünüde denedim) laptobu aynı yere koyuyorum masaüstü hepsinden kat kat iyi çekiyor. varsa tplinkin ürünlerine bak. okulda tplinkin access pointi var okulun duvarlarını görsen bırak çiviyi matkap girmiyor o kadar kalın ona rağmen full çekiyor.  

http://www.speedtest.net/result/926625321.png
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek
    nazmanya bunu yazdı:
    -----------------------------
    hacı dediğini bilmem ama. bende tplink desktop için wireless kartı var. masüstü ile (hp,toshiba, dell üçünüde denedim) laptobu aynı yere koyuyorum masaüstü hepsinden kat kat iyi çekiyor. varsa tplinkin ürünlerine bak. okulda tplinkin access pointi var okulun duvarlarını görsen bırak çiviyi matkap girmiyor o kadar kalın ona rağmen full çekiyor.  
    Peki Hocam Ondan Alayım O zaman :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    o6u2
    o6u2's avatar
    Erkek
    hocam laptobumun onboard wireless kartını hazin bir kaza sonucu bozmama mütevellit bir adet linksys (ki bu konuda en iyi olarak gösterilir) usb adaptöre dünyanın parasını bayıldım, inan eskiden full'e neredeyse yakın çeken bilgisayarım bulunduğum yerden adaptörle çekmiyor,

ne bilgisayarı ne de modemi evimin şartları nedeniyle birbirine daha fazla yaklaştırma imkanım da olmadığı için;

5 metre usb uzatma kablosuyla adaptörü odamın dışına çıkardım ve duvara yüksek bir yere sabitledim, sinyal yarıya yaklaştı, zaten o kadar uzun usb kablosuyla performans falan beklemiyorum artık, işimiz görülsün en azından..

özetlemek gerekirse daha iyi sonuç vermez...

(söylediklerim atheros marka onboard wireless kartı kullanan toshiba bir notebook içindir, intel wireless kart kullananlar ise çok daha iyidir..)

http://kocaer.me
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

usrobotics 5423 :| ben bi tane başını yedim edimax denedim o da yemedi tekrar aynısından aldım :| gayet memnunum.. tavsiye ederim çünkü aircrack ataklarına iyi dayandı ;) windowsta denemedim ama performansından şüphem yok :|

edit: kendi wireless kartının üzerine çıkabilir mi bilemem duruma göre değişir.. modeme çok uzaksan anten v.s. gibi şeylerle destekle yada laptopun ekranını büyült :| (bence) onların antenleri ekranın arkasında oluyodu..

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puchacz
    puchacz's avatar
    Erkek
    Hocam ben bu http://gsky-link.com/en/product_Details/?categoryId=18&productId=38&catTitle=High%20Power%20802.11b/g%20USB%20Adapter adreste bulunan adaptörü 1-2 gün kullandım ve gayet olumlu sonuç aldım. Bilgisayarımda bulunan kablosuz ağ adaptörüne oranla daha fazla ağ algılama gücüne sahip olduğunu gördüm. Böyle bir adaptör kullanmak istersen bence bu on numara...!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

puchacz bunu yazdı:
    Hocam ben bu http://gsky-link.com/en/product_Details/?categoryId=18&productId=38&catTitle=High%20Power%20802.11b/g%20USB%20Adapter adreste bulunan adaptörü 1-2 gün kullandım ve gayet olumlu sonuç aldım. Bilgisayarımda bulunan kablosuz ağ adaptörüne oranla daha fazla ağ algılama gücüne sahip olduğunu gördüm. Böyle bir adaptör kullanmak istersen bence bu on numara...!

Hocam PAhalı yaf :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek
    dostum bu soruyu ben cevaplayayim 150 doların varsa bir adet 35 dolara edimax 7318usg modelini al bu model wireless kart anten çıkışlı olduğu için ona bir adet 9 yada 12 dbi anten al 360 derece omni anten toplamda belki 100 dolar bile etmez sana garanti ederim 1 kilometre çeker ama yok elimdeki daha kuvvetli bir kart olsun dersen 15-20 dolar fazla ver alfa nın bir modeli var 500 watt yükselticili anten çıkışı var gene onunla 12 dbi anten al ve sonuçları kendi gözünle gör
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    puchacz
    puchacz's avatar
    Erkek

hocam şuraya bir bak yaklaşık 52TL en varsa ve de bekleyebilirim diyosan burdan alabilirsin ;) 

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20646

bu siteyi biraz araştırdım. adamlar ucuza iş yapıyolar kargo parası yok ama garantisi nasıldır bilmiyorum bir incele derim. Kolay gelsin! 

Toplam Hit: 5392 Toplam Mesaj: 14