folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Wireless İle Dahil Olduğum Ağda Yapabileceklerim Nelerdir Bir Bakalım Hepberaber

Wireless İle Dahil Olduğum Ağda Yapabileceklerim Nelerdir Bir Bakalım Hepberaber

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

arkadaşlar  şimdiben bu konuda hafif acemiyim ama şöle bi seneryo yazarsak

şimdi diyelimki alışveriş merkezinde vireless ile bağlandııık ağ üzerinde 2 de bizden hariç bilgisayar var bide sunucu

*ana makinada modem şifresii default ise modemin içine gire biliriz = naparız ?
     *havada uçuşan paketleri toplaya biliriz                                     = bu paketlerle napabiliriz ?
     *diğer vatandaşlara mesaj göndere bilirmiyiz ?
     *diğer bilgisayarların vireless bağlantılarnı kendi üzerimizden geçirerek napıklarını bula bilirmiyiz yada bunları topladığımız paketlerle bulabilirmiyiz = (Msn şifreleri konuşma metinler v.s)
     * ağa bir kere dahil olduk ve vatandaşın girdiği şifre bizim bilgisayarda kayıtlı kaldı bunu daha sonradan nasıl bulabiliriz.
     * modem şifresi default değilse modeme nasıl başka türlü erişebilirim

gibisinden sizinde eklemek istedikleriniz olursa bi beyin fırtınası yapalım

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesut589
    mesut589's avatar
    Erkek
    bende merak ediyorum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

Modem arayüzünün sifresini kirmak pek kolay degil. Exploit varsa o marka/model icin sansin var, eger yoksa Bruteforce harici baska pek imkanin yok.

Havadaki paketleri ethereal veya wireshark ile toplayabilirsin.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Havadaki paketleri ethereal veya wireshark ile toplayabilirsiniz tavsiyem linux back track ;) işletim sistemi kullanarak bu işlere kalkışmanız.

sebep: windows boşa zaman kaybı :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yawuz bunu yazdı:
    -----------------------------

arkadaşlar  şimdiben bu konuda hafif acemiyim ama şöle bi seneryo yazarsak

şimdi diyelimki alışveriş merkezinde vireless ile bağlandııık ağ üzerinde 2 de bizden hariç bilgisayar var bide sunucu

*havada uçuşan paketleri toplaya biliriz                                     = bu paketlerle napabiliriz ?
     *diğer bilgisayarların vireless bağlantılarnı kendi üzerimizden geçirerek napıklarını bula bilirmiyiz yada bunları topladığımız paketlerle bulabilirmiyiz = (Msn şifreleri konuşma metinler v.s)
     * ağa bir kere dahil olduk ve vatandaşın girdiği şifre bizim bilgisayarda kayıtlı kaldı bunu daha sonradan nasıl bulabiliriz.

gibisinden sizinde eklemek istedikleriniz olursa bi beyin fırtınası yapalım

modemin şifresi üretildiği gibiyse eğer - yani değiştirilmemişse - girersin. havadaki paketleri airodump-ng ile toplayabilirsin(linuxte çalışır)

diğer vatandaşlara messenger hizmeti açıksa eğer mesaj gönderebilirsin(ama açık değildir :D)

diğerlerinin bağlantısını kendi üzerinden geçirebilirsin. modemde ağ geçidini değiştirmen için seçenek olabilir(benimkinde vardı diğerlerinde var mı bilmiyorum)

Zimbabwe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jevler35
    jevler35's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bende öğrenci yurdunda kalıom wirelessla ilgili acayip problemim var.Bi kaçtane kendini bilmez modeme reset atıp bişeyler yapıo bizim netimiz çok yavaşlıo.Ben netimi hızlandırmak için ne yapabilirim.Çok yardıma ihtiyacım var kafayı yicem!!

A.L.P.H.I
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

jevler35 bunu yazdı:
    Arkadaşlar bende öğrenci yurdunda kalıom wirelessla ilgili acayip problemim var.Bi kaçtane kendini bilmez modeme reset atıp bişeyler yapıo bizim netimiz çok yavaşlıo.Ben netimi hızlandırmak için ne yapabilirim.Çok yardıma ihtiyacım var kafayı yicem!!

adamlar modemle fiziksel temas kurabiliosa yapabilceğin bişe olduğunu sanmıyorum.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    jevler35 bunu yazdı:
    ortada bi modemi parmaklama durmu varsa en iyi yapabileceğin şey havaya ateş açmak.yada avazın çıktıgı kadar bağırmak.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    içimi bi merak sardı

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    paylaşıma açık klasörrlere trojen atarsın :)

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

reset atarsın,kullanıcı adı ve şifresiyle oynarsın.

o anda modeme baglı olan kullanıcıların paylasıma acık dizinleri varsa onlara erişirsin. 

--------

*havada uçuşan paketleri toplaya biliriz = bu paketlerle napabiliriz ?

benim yapabildigim kadarıyla msn konusmalarını izlersin arpspoofer gibi bi yazılımla.

--------

bilmiyorum :D

--------

2. sorudakiyle aynı sanırım. ya da ben yanlıs anladım :)

--------

Cain & Abel diye bi yazılımla pcnde kayıtlı olan wireless şifrelerini görebilirsin.

--------

exploit ama cok zor bi ihtimal. brute force zaten tutması imkansız diyelim.ya rica edersin magaza yetkilisinden verir :D ya da giremezsin :D

screw you guys! i"m goin" hoooome!
Toplam Hit: 3011 Toplam Mesaj: 17