folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireless İle İlgili 10 Puanlık Uzman Soruları (@8Mm)

Wireless İle İlgili 10 Puanlık Uzman Soruları (@8Mm)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yaklaşık 50 metreden bir sinyal alıyorum sinyal seviyesi 4 üzerinden 1 !

Makineyi görüyor ağı görüyor tam ip yapılandırması ip niz yenileniyor diyor zank beni o zevkten mahrum bırakıyor.

Soru 1

Sinyal düşük geliyor (4 te 1 ) tutupta dizüstünü oraya götürecek halim olmadığına göre alıcının kapasitesini herhangi bir external aygıt ile arttırma şansım olabilirmi? Örneğin 4-5 km içerisindeki tüm sinyalleri almak istiyorum.?

Soru 2
    1. soruyu açıklar mısın? :)

Not: Yorgunum sersenişteyim asabiyim

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anaconda
    anaconda's avatar
    Erkek
    evet 5de 1 gordunmu baglanmıyor valla yükseltilme sansı varsa bende merak ediyorum
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xeox
    xeox's avatar
    Erkek

Benzer bir problem için bende araştırmıştım, ama Notebook um için deği Normal PC için. Ve Wireless anten alarak algılama mesafesiniş arttırabiliyorsun. Fakat benim incelediğim anten için 500 mt ye kadar etikili olduğu söylenmişti. Kadıköy Yazıcıoğlunda bir mağaza 40 YTL ye satıyordu bu ürün... Belki sana fikir verebilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Hoja o sinyaller oralarda uçuşuyor kesin var böle birşey de adı soyadı lazım a.q

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    dai ayipsin bu soru sorulurda cevapsiz kalirmi :)...ip alamamanin sebebi farkli olabilir...Aga dagil olabiliyormusun baglan tusu aktifmi...wireless sifrelenmismi?...yoksa sifresiz oldugu halde ip alamiyormusun....neyse asil sorununa gelelim sinyal guclendirici satilir piyasad 15-20db lik antenler 1-2 km cekim gucleri vardir:D...ama 150 dolar verip almak istmessin herhalde...2 turlu kendi antenini yapabilrsn sureki evdeysen pringles kutusu araciliglya yapabilrsin...tasinir durumda isen karton ve sigaranin aliminyum karisimli olan icindeki parlak jelatinle katlanir anten yapma sansin var...nasil yapildigini anlatirim biraz uzun surer...msn de anlatim.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLust3R
    cLust3R's avatar
    Erkek
    pc için 5 desibellik anten 55 ytl fiyat çektiler ki wireless kart 50 tl baya çelişkide kaldım :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    pm attım sana >

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Buluştuk :P

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    evet canak comlekle ugrassammi diorsn suan ;)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeAdPaN
    DeAdPaN's avatar
    Erkek
    ya anten koyacaksin ya da access point
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    pringles kutusunu da deneyebilirsin araştırırsan göreceksin baya ucuza mal oluyo 500m felan çekiyo sanırım

ip alamamanın nedeni de sinyal gücünün düşük olmasındandır olmazsa sen dizüstünü biraz daha yaklaştırıp ip almayı dene alırsan eğer dediğim doğrudur

Zimbabwe
Toplam Hit: 4450 Toplam Mesaj: 21