folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wireless Kulaklık İle Başka Sesler Duymak?

Wireless Kulaklık İle Başka Sesler Duymak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

nerden baksanız 6 7 yıllık bir kulaklık. Adaptörü filan var neyse taktım sorunsuz çalışıyor fakat şöyle birşey oluyor.

pc de sesli birşey yokken kendisi başka birşeye bağlanıyor. ve sesler duyuyorum konuşma sesleri. bazen polis telsizi filan gibi geliyo. bazende bir radyo programı gibi.

pcden ses açtığımda otomatik olarak direk pcdeki sesi alıyor. fakat onun haricinde dışarıdan biryerden bir şekilde ses geliyor.

bu duyduğum sesler ne sesleri olabilir?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Bir hocaya götür okut :)

Syntax error..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Televizyona falan mı bağlanıyor acaba diye geldi aklıma ya da yakın komşularınızın pc sine falan olabilir. Merak ettim bak :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

hocam frekans aralıgı ıle yayın yapıyorsa (hıc bılmem kablosuz kulaklıklar nasıl bır kablosuz teknolojı kullanıyor ) yanı standart telsız yayınlarına yakın bır kanaldan yapıyorsa alabılır 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Elektronik cihazlarda harmonik denilen bir olay vardır. Cihaz içerisinde frekans bölünür katlanır, birbirinin üzerine bindirilip ayrıştırılıp indirilir falan filan(Netten arafrekans katı veya IF diye ara). Daha doğrusu olmaması gereken bir parazit durumudur bu. Cihazın bluetooth veya buna benzer dijital bir aygıt olsa da içerisinde mecburen analog katmanlar içermektedir. İşte bu noktada, cihazının içerisindeki işlemler sırasında, cihazının ilgili katmanında baskın çıkan herhangi bir RF sinyalini duyabilirsin, çok normaldir.

İstersen basit bir deney yap. 2 adet radyo bul(eski tip olursa daha iyi olabilir diye düşünüyorum), radyonun birini 100MHz ayarla, diğer radyoyu da 89.3 e ayarla ve diğerinin yanına yaklaştır. Mutlaka diğerinde(100MHz de) parazit yapacaktır. İlla bu frekanslar olması önemli değil, yeter ki aralarında 10.7MHz fark olsun.

merak ediyorsan sebebini de yazarım.

edit/adwords:

Atatürk hava limanına yakın kiralık evi olan?

antivir-US tarafından 09/Ara/16 22:31 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

kaç mhz de çalışıyor acaba wireless kulaklıklar.mesela pmr ler 446 mhz de otomatik kapılar 433 mhz de 

bebek telsizleri 900 800 mhz (markadan markaya değişebilir) 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Marka model nedir ?

pcden ses açtığımda otomatik olarak pcdeki sesi alıyor demesen acaba psikoz mu derdim ama marka model at frekansına bakalım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bence hiç düzeltmeye çalışma.

bir ses kaydı oluştur. bakarsın gizli birşeyleri dinlersin falan .

ben olsam hiç elllemem.

futurist tarafından 10/Ara/16 13:09 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Bence hiç düzeltmeye çalışma.

bir ses kaydı oluştur. bakarsın gizli birşeyleri dinlersin falan .

ben olsam hiç elllemem.

şimdi kablosuz kulaklık olduğu için ordaki sesi pc üzerinden yakalamam mümkünmü?

https://t.me/pump_upp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Cok manyak :) paralel evrenden konusmalar alabulu... ohhh jeysus !!!

Turkcemi konusuyolar bu arada ?

anca gidersin...
Toplam Hit: 1529 Toplam Mesaj: 13
kulakta yabancı sesler