Wireless MESH

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Arkadaşlar evde internetim yok ama yakın bir mesafede arkadaşın kablosuz adsl si var fakat benim laptop görmüyor.Ama bendeki airties rt 206 kablosuz modemimi balkona koyunca arkadaşımın adslsini görüyor(mesh teknolojisi).Sorun şu airties'ın arayüzünden mesh kısmından arkadaşın adsl yi baglanılacak adsl olarak işaretliyorum fakat ondan sonra bana hiç bir şifre giriş ekranı falan sormuyor ve o adslye bağlanmıyor.Bunu nasıl ayarlayabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Simdi Mesh Yapmak İcin Anlaticam Yaparsin Haci

Her 2 Cihazinda Arkadasininki de buna Dahil.)

Aynı Guvenlik Sifrelemesini Kullanmak Zorunda ( WEP )
    Aynı Guvenlik Sifresini Kullanmasi Gerekecek  ( *******)
    Aynı Kanalı Kullanacak ( 11 ) Tavsiye Edilir.
    Sonra Olarakta Cihazlari Arayuzden Birbirini Mesh den Erisim Noktalarini Ara yapip birbirlerini gostrereceksin haci bukadar cok koly

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uchak
    uchak's avatar
    Erkek

mesh kadar kaba bir sistem görmedim.

bence hiç kullanıcı dostu değil.

HEPİMİZ ÖLÜCEZ!!! http://www.pardus.org.tr
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ya mesh ddeilde 3. parti bi yazılımla kablosuzmodemimizi etraftakikablosuz modemlerden internet çekecek hale getirebilirmiyiz? mesh kullanmadan modemi bi nevi wirelessalıcıgibi kullanmakk?

İmzalar Kaldırılsın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

BosphorusPasha o sekilde bi yazılım olaydi suan kimse internete para vermezdi:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:
    -----------------------------

ya mesh ddeilde 3. parti bi yazılımla kablosuzmodemimizi etraftakikablosuz modemlerden internet çekecek hale getirebilirmiyiz? mesh kullanmadan modemi bi nevi wirelessalıcıgibi kullanmakk?

Ne gerek var ki? Bilgisayarına 1 km çeken usb wireless adaptor al ve bağlanmak istediğin modeme bağlan. 1 bilgisayara yetmez çok bilgisayarda kullanmak istiyorum dersen de wireless adaptor olan bilgisayardan kablosuz ağ kur ve senin üzerinden internete bağlansınlar :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

wking bunu yazdı:

Ne gerek var ki? Bilgisayarına 1 km çeken usb wireless adaptor al ve bağlanmak istediğin modeme bağlan. 1 bilgisayara yetmez çok bilgisayarda kullanmak istiyorum dersen de wireless adaptor olan bilgisayardan kablosuz ağ kur ve senin üzerinden internete bağlansınlar :)

Hocam böle bişimi var ben balkondan salladım anteni çekmedi çekmesse nolcek ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocalar şimdi işim biraz garip benim amacım bendeki wAR141 modemi usb wireless gibi gösterip etraftaki kablosuz modemlerden net çekmek istiyorum şifrelerini biliyorum ama bu mesh işi bozuyo adamın şifresi falan uğraştırmak istemiyorum adamları. kolaycana modemi alıcı konumuna getiren bişi olsaydı çok işime yarardı ama yapacak tek bişi kalıyo adamın modeme girip şifre koymak ve mesh kurmak :) adam şifresinin olmadığını anlayana kadar kullanırımm en azından.. şimdi usb wrlss almak zor geliyo açıkcası..

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Martech bunu yazdı:

ama yapılabilir bence neden olmasın mesh diye bişi yapıldıysa benim dediğim şey de yapılabilir? iyi bi yazılımcı olmak şart :/

İmzalar Kaldırılsın!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wking
    wking's avatar
    Erkek

Hans bunu yazdı:

wking bunu yazdı:

Hocam böle bişimi var ben balkondan salladım anteni çekmedi çekmesse nolcek ?

Çekmezse zaten modem de çekmez ki, yapacak bir şey yok o zaman.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

BosphorusPasha bunu yazdı:

Martech bunu yazdı:

ama yapılabilir bence neden olmasın mesh diye bişi yapıldıysa benim dediğim şey de yapılabilir? iyi bi yazılımcı olmak şart :/

Networkçü demek istedin heralde,

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 12414 Toplam Mesaj: 12