Wordpress Dil Eklentisi (Tavsiye)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Wordpress bir sayfam var türkçeye ek olarak ingilizce ve almanca dil sayfalarıda eklemem gerekiyor. Bunun için son 1 haftadır araştırma yapıyorum kullanım kolaylığı ve seo açıcısından ama hala karar veremedim.

İlk olarak localde hala incelediğim biraz kolay gelen "Polylang" eklentisini kullanmaya başladım. Uğraştırıcı tarafı sayfayı "WPBakery Visual Composer" ektentisi ile düzenlediğim için her dil için tekrar o sayfayı baştan oluşturmam gerekiyor. Aslında istediğim opencart mantığı gibi aynı sayfada eklediğim dil kadar editör olup bilgileri orada topyalabileceğim bir eklenti olabilirmi.

Bu konuda güvendiğiniz olmazsa olmaz bunu kullan dediğiniz eklenti varsa tavsiyelerinizi almak isterim. Hızlı ve kolay şekilde sonuca ulaşmam için ne yapabilirim?

Şimdiden öneri ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

İyi haftalar...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Eklentiyle uğraşmadan siteni kopaylayıp bir dizine atman daha hızlı çözüm olur hocam.

sitenin en üst dizinine /en adında klasör aç, siteni komple kopyala oraya salla, veritabanını da kopyala ayarını yap tamamdır. diğer diller için de aynısını yaparsın.

acemi-webci tarafından 02/May/17 13:54 tarihinde düzenlenmiştir

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

Eklentiyle uğraşmadan siteni kopaylayıp bir dizine atman daha hızlı çözüm olur hocam.

sitenin en üst dizinine /en adında klasör aç, siteni komple kopyala oraya salla, veritabanını da kopyala ayarını yap tamamdır. diğer diller için de aynısını yaparsın.

oda en mantıklısı aslında ama 3 yönetim panelim olacak ve içerik boyutumta katlanacak şuan sitemin içerikleri 1.5 GB açıkcası eklentiyle çözmem daha sağlıklı.. Önerin için teşekkürler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

Siten kaç dilde yayın yapıyor şuanda

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Bizamanlar otomatik online ceviri mantigi ile ceviri yapip veritatabanina cevrilmis halini kydediyodu. Veritabani cok sisiyodu ama yabanci takipci de cok artiyodu. Hatirlamiyom ismini cok uzun zaman olmustu kullanali.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    EcHoLL bunu yazdı

Siten kaç dilde yayın yapıyor şuanda

hocam tek dilde şuan türkçe özelden yolladım sana. Konu açık olduğu için siteyi özelden yazim dedim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı

Bizamanlar otomatik online ceviri mantigi ile ceviri yapip veritatabanina cevrilmis halini kydediyodu. Veritabani cok sisiyodu ama yabanci takipci de cok artiyodu. Hatirlamiyom ismini cok uzun zaman olmustu kullanali.

Hocam kurumsal site olduğu için birde yurt dışı bağlantılı müşterilerde olduğu için otomatik çeviriler kullanamıyoruz anlam kargaşası çıkıyor o sebeple..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

ücretli ama kafan ağrımaz bence wpml vur geç.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

ücretli ama kafan ağrımaz bence wpml vur geç.

dediğin eklentiyi de araştırcam hocam teşekkürler..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Düzenlediğin her dil için yeniden sayfa oluşturmak istemiyorsan, Duplicate fonksiyonu olması lazım, sayfanın yeni dilde kopyasını oluşturmaya yarayan. Önce buna bir bakın.

Diğer bir ücretsiz alternatif qTranslate X plugini önerebilirim. Tüm çeviriler varsayılan sayfa/yazı/ürün üzerinden yapılmakta.

En iyisi olsun ücreti farketmez diyorsanız da WPML satın alabilirsiniz.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

Düzenlediğin her dil için yeniden sayfa oluşturmak istemiyorsan, Duplicate fonksiyonu olması lazım, sayfanın yeni dilde kopyasını oluşturmaya yarayan. Önce buna bir bakın.

Diğer bir ücretsiz alternatif qTranslate X plugini önerebilirim. Tüm çeviriler varsayılan sayfa/yazı/ürün üzerinden yapılmakta.

En iyisi olsun ücreti farketmez diyorsanız da WPML satın alabilirsiniz.

B planım şuan WPML en son çare lisans alacağım. şimdilik eldeki imkanlarla nasıl çözebiliriz diye localde denemeler yapıyorum. Önerini deniyeceğim hocam çok teşekkürler.

Toplam Hit: 1807 Toplam Mesaj: 14
wordpress tavsiye dil eklentisi