Wordpress Hakkında Sorular

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

merhaba

blogumu daha güzel yapayım edeyim derken domain aldım ettim

wordpresste karar kıldım kurdum

ancak acemiliğimden dolayı problemlerle karşılaştım

yardımlarınızı rica ediyorum

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

1) blogger adresimdeki yazıları taşıyamadım. otomatik içer aktarma olayını denedim ancak wpde yazılar "zamanlanmış" ibaresiyle kaydoldu ve bi türlü yayımlayamadım. sadece wp panelinden görebiliyorum ama blogda yayımlayamıyorum

edit : bu problemin kaynağını buldum sanırım - çözmek üzereyim

2) bazı temalarda Türkçe karakter problemi yaşıyorum (öncelikli değil ve farklı temalarla kısmen çözdüm bunu)

3)  firefoxtan wp admin paneline giremiyorum. giriş yap dediğimde boş sayfa çıkıyor. chrome ile giriyorum.

4) tema hazırlama, wp ince ayarları.. gibi konularda önereceğiniz dökümanlar var mı? (kendi yardım dosyaları dışında)

blogger : tnalbant.blogspot.com

wordpress : www.tnalbant.com   

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JUSTICE
    JUSTICE's avatar
    Erkek
    www.wordpress-tr.com sitesinde çoğu probleminin çözümünü bulursun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

1) blogger adresimdeki yazıları taşıyamadım. otomatik içer aktarma olayını denedim ancak wpde yazılar "zamanlanmış" ibaresiyle kaydoldu ve bi türlü yayımlayamadım. sadece wp panelinden görebiliyorum ama blogda yayımlayamıyorum

edit : bu problemin kaynağını buldum sanırım - çözmek üzereyim

2) bazı temalarda Türkçe karakter problemi yaşıyorum (öncelikli değil ve farklı temalarla kısmen çözdüm bunu)

3)  firefoxtan wp admin paneline giremiyorum. giriş yap dediğimde boş sayfa çıkıyor. chrome ile giriyorum.

4) tema hazırlama, wp ince ayarları.. gibi konularda önereceğiniz dökümanlar var mı? (kendi yardım dosyaları dışında)

blogger : tnalbant.blogspot.com

wordpress : www.tnalbant.com   

ps : hostu bana sağlayan HolyZone'a teşekkür ederim. bazı arkadaşların onunla problem yaşadığını biliyorum. kendisi samimiyetle yaklaştı bana ve onu bekletmeme, uğraştırmama rağmen hiç tereddüt etmeden host verdi.

2) duzenledigin temalarda turkce karakterler yerine asagidakileri kullanirsan sorunun ortadan kalkacaktir.
    ç: &#231
    ğ: &#287
    ı: &#305
    ö: &#246
    ş: &#351
    ü: &#252
    â: &#226
    î: &#238
    û: &#251
    Ç: &#199
    Ğ: &#286
    İ: &#304
    Ö: &#214
    Ş: &#350
    Ü: &#220
    Â: &#194
    Î: &#206
    Û: &#219

3) ben firefox 3.0.14 (Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.14) Gecko/2009082707 Firefox/3.0.14) kullaniyorum ve bir sorun yasamiyorum, sorunun senin pc'inden kaynakli oldugunu dusunuyorum.

4) tema duzenlemekle ilgili bir dokumana ihtiyac duzayacagini zannetmiyorum temel html ve css biliyorsan bu konuda hic bir prplem yasamazsin. fakat ince ayar derken kastetmek istedigin sanirim pluginler bunun icin -eger ingilizce biliyorsan-

http://wordpress.org/extend/plugins/

http://wp-plugins.net/beta/

http://plugins.trac.wordpress.org/

sitelerini oneririm.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

blackhammer

teşekkürler

bir de ikinci maddede bunları kullan derken yazılarda o harf yerine verdiklerini mi yazmalıyım yani?

bu arada utf-8 var dil şeysi olarak, onu latinX olsun hatta ascii olsun değiştirip denedim yine uymadı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

harf harf düzenlemek yerine, temanın dosyalarında şu satırı bul hocam charset=UTF-8 ya misal,

charset değerini iso-8859-9 yaparsan tr sorunu kalmaz. evrensel tr karakter moduna girer, her türlü makinada görünür

ama windows-1254 de yapabilirsin. o da tr 

edit: yine bi problem çıkarsa, bu dediğimi yaptıktan sonra dosya türünü (not defterinde dosya kaydederken çıkar)

ANSI yap. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bende yeni kurdum www.onlinegametr.net

tek sorunum var hepsini zar zor hallettim zaman damgaları ( post u attım tarih) değiştirilmiyor yani şöyleki

wp nin saati 2003 olarak geçiyor ve tarih ayarları yok içinde değiştirilmiyor saat ben wp nin saatini değiştirmek istiyorum sitedeki postlarda 2003 de yazmışım gibi görünüyor 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

Panxer, bu işin tam ehli olmamakla birlikte, sunucunun saatiyle ilgili olabilir mi acaba diyorum

edit: karakter kodlamasıyla ilgili şunu da söyliyim, "ayarlar - okuma - Sayfalar ve beslemeler için karakter kodlaması " kısmından 

iso-8859-9 yapınca da tr sorunu kalmayabilir... bunu da denemek lazım. şahsen tr karakter sorunum yok. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı:

sunucu saati geri evet ama benim onu scriptten ileri almam gerekli ama wp de öyle bir ayar yok vb de wardı yanlış hatırlamıyorsam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

Sunucu saati geriyse ilk önce sunucu yöneticisiyle irtibata geçmeni tavsiye ederim. Yine olmazsa

iyi bilen birine sor.

reklam değildir www.dmry.net teki abimize bi sor bakalım. Kendisi makine müh. , PCNet editörü ve wordpress'e ciddi anlamda kafa yoran

bi abimizdir. Email atarsın en fazla 1 günde cevap veriyor. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

wordpress alanında master yapmış biri olarak dilersen yardımcı olurum sana...

msn: webmaster@forumturkz.net vermek yasaksa k. bakmayın :S

Toplam Hit: 2354 Toplam Mesaj: 16