Work And Travel Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek

Selam Müritler,

Daha önceki konularda aradığım bilgileri pek bulamadım. Daha önce wat ' a katılan veya bilgisi olanlar;2 yıllık ön lisans programımın son senesi yani mezun olduğum senenin yazı bu programa katılabiliyor muyum? Yani bu program yazın olduğu için ben o tarihte mezun olmuş oluyorum. Ayrıca tahmini tüm giderlerim ne kadar olur? 3 ay kalmayı planlıyorum. Konaklama+gidiş-dönüş+harcamalar vs bana ne kadara mal olur? Orda kazandığım parayla harcamalarımın ne kadarını kapatabilirim? Son olarakta hangi programlar ve yerleri önerirsiniz?

seSSizadam
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

2 yıllık universite okuyanlar katılamıyor hocam. Mezunlarda katılamıyor.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Hocam 2 yıllık okuyanlar katılıyor, şartlarında yazıyor, mezun olanlar katılamıyor doğru ama mezun olucağın sene başvuru yaptığın için acaba katılma hakkın oluyor mu onu merak ediyorum.

seSSizadam
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sessizadam bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Hocam 2 yıllık okuyanlar katılıyor, şartlarında yazıyor, mezun olanlar katılamıyor doğru ama mezun olucağın sene başvuru yaptığın için acaba katılma hakkın oluyor mu onu merak ediyorum.

Benım bıldıgım 2 yıllık okuyanlar gıdemıyor hocam sen ıyı arastır onu cogu sırketede guven olmaz senden para alır sonra ıs veren sen kabul etmedı felan ayagına yatip 300-500 $ ını keserler ıyı sırket arıyorsan ozelden yazarım adını. Mezun olacagın donem ıcınde gıdersen olabılır ama bu soyledıgım 4 yıllık ıcın. Birde mezun olacaklara pek vıze konusunda sıcak bakmıyorlar gıdıp donmeyecek dıye haberın olsun.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

2 yıllık okul okuyanlar katılabilir zira vize alma şansın düşük olur. Daha önce katılmış ve vize almış kişiler var. İngilizcen iyi ise ve 300$ veririm şansımı denerim dersen görüşmeye git...

Edit: Şuraya bak.

https://www.google.com.tr/search?espv=&output=search&sclient=psy-ab&q=2%20y%C4%B1ll%C4%B1k%20work%20travel%20site%3Aturkishwat.com&oq=&gs_l=&pbx=1&ion=1&biw=1366&bih=643&cad=cbv&sei=FjfrU5KPO6K_ywPF64GoBQ&sourceid=chrome-psyapi2

break tarafından 13/Ağu/14 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

2 yıllık okul okuyanlar katılabilir zira vize alma şansın düşük olur. Daha önce katılmış ve vize almış kişiler var. İngilizcen iyi ise ve 300$ veririm şansımı denerim dersen görüşmeye git...

Edit: Şuraya bak.

https://www.google.com.tr/search?espv=&output=search&sclient=psy-ab&q=2%20y%C4%B1ll%C4%B1k%20work%20travel%20site%3Aturkishwat.com&oq=&gs_l=&pbx=1&ion=1&biw=1366&bih=643&cad=cbv&sei=FjfrU5KPO6K_ywPF64GoBQ&sourceid=chrome-psyapi2

hocam peki dediğim gibi mezun olduğum yılın yazı gidebilir miyim? Eğer olmazsa önceki sene için başvuru yapıcam ve önerdiğin şirket var mı?

seSSizadam
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amare
    amare's avatar
    Erkek

2 yıllık 4 yıllık ayrımı eskiden çok bariz vardı ama son yıllarda o fark kapandı
    ama 2 yıllık okuyanların 2.sınıfta yani mezun olacağın sene vize alması çok zor

wat ın amacı ;
    abd eskiden afrikadan siyahileri getirip ucuza iş gördürürdü fakat günümüzde insan hakları cart curt muhabbetinden onu bıraktı üni li öğrencilere sardı ucuz iş gücü saati 7-8 dolardan her türlü pis işi wat öğrencilerine yaptırıyorlar ırkçılık zaten diz boyu para kazanayım dersen yalan ama ben gider hertürlü işi yaparım para kazanma amacım yok gezeyim göreyim dersen bulunmaz nimet 
    ingilizcemi geliştiririm diyorsan onu da aklında bi sil 

kıçım yer para kazanacam dersen wat ın  başladığı ilk gün haziranın ilk haftası katılırsan ve alaskada ki balık fabrikalarına giderim dersen ekim ortasına kadar kalırsan harbiden bok gibi para kazanma ihtimalin var :) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    amare bunu yazdı

2 yıllık 4 yıllık ayrımı eskiden çok bariz vardı ama son yıllarda o fark kapandı
    ama 2 yıllık okuyanların 2.sınıfta yani mezun olacağın sene vize alması çok zor

wat ın amacı ;
    abd eskiden afrikadan siyahileri getirip ucuza iş gördürürdü fakat günümüzde insan hakları cart curt muhabbetinden onu bıraktı üni li öğrencilere sardı ucuz iş gücü saati 7-8 dolardan her türlü pis işi wat öğrencilerine yaptırıyorlar ırkçılık zaten diz boyu para kazanayım dersen yalan ama ben gider hertürlü işi yaparım para kazanma amacım yok gezeyim göreyim dersen bulunmaz nimet 
    ingilizcemi geliştiririm diyorsan onu da aklında bi sil 

kıçım yer para kazanacam dersen wat ın  başladığı ilk gün haziranın ilk haftası katılırsan ve alaskada ki balık fabrikalarına giderim dersen ekim ortasına kadar kalırsan harbiden bok gibi para kazanma ihtimalin var :) 

1. Alaska ve fabrika işleri artık yok.

2. İkinci gittiğimde iki ay 10 günde 4.600$ para kazandım (Net) yaptığım iş eğlence parkında operatör olarak çalışmaktı. Çok zevkliydi her iş sonunda aletlere binerdik. 

3. Üç kere farklı farklı yerlere gittim hiçbirinde ırkçılık görmedim.

4. Akıllı olur, erken iş seçersen pis iş yapmazsın.

5. İnigilizcem gayet iyi derecede hepsi ABD sayesinde (ABD sonrası TR' de kursa giderek destekledim). Bunun içinde sürekli yabancılarla takılman gerekli, kafanı gözünü yararak konuşacaksın.

6. Program eskisi gibi kolay değil iyi ingilizce istiyor. Akıcı konuşma yeteneğin varsa eğlence parkına gidersin. Upper-Intermediate arası isen housekeeping yaparsın.

7. @amare bilmeden kulaktan dolma yazmışsın, ya da 2005 yıllarında programa katılmışsın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Pre intermediate ok gene gidersin sirketini iyi sec sonra ben ne bok yedim deme benim dilim yandi seninde yanmasin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

Pre intermediate ok gene gidersin sirketini iyi sec sonra ben ne bok yedim deme benim dilim yandi seninde yanmasin.

Sirket degilde is onemli. Gecen yil Harun'a sirketi ben onermistim. Aslinda onlarinda pek yapacagi birsey yoktu biraz gec kayit olmustun, ingilizcen sikintiliydi. Ingilizce hakkinda yardimcida olmustum. Araya askerlik girince ilgilenemedim fakat en azindan dil okulu ile gitme firsati buldun. Sirket onemli ama bir yere kadar is secimi en onemli konu (sahsi fikrim).

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sessizadam
    sessizadam's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

Sirket degilde is onemli. Gecen yil Harun'a sirketi ben onermistim. Aslinda onlarinda pek yapacagi birsey yoktu biraz gec kayit olmustun, ingilizcen sikintiliydi. Ingilizce hakkinda yardimcida olmustum. Araya askerlik girince ilgilenemedim fakat en azindan dil okulu ile gitme firsati buldun. Sirket onemli ama bir yere kadar is secimi en onemli konu (sahsi fikrim).

Hocam pre-intermediate mülakat için yeterli bir seviye mi peki? Senin önerdiğin şirket vize alınamaması halinde ücret iadesini yapıyor mu ? Bir de ne zaman başvurmak gerekir daha avantajlı olmasi adına?  

seSSizadam
Toplam Hit: 4044 Toplam Mesaj: 46