folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Work And Travel'a Giden Varmı, Hangi Şirketle Gitmeliyim?

Work And Travel'a Giden Varmı, Hangi Şirketle Gitmeliyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar Work and Travel'a gitmek istiyorum ganom ve ingilizce seviyem tutuyor gidenlere birkaç soru sormak istiyorum ;

İlk olarak hangi şirket ile gitmeliyim bu önemli ben success ile gitmeyi düşünüyorum siz ne dersiniz? gidip memnun kaldığınız şirket varsa önerirseniz sevinirim.

İkincisi ise gidenler ne kadar para kazandılar orda buradan götürdüğüm paraların maliyetini çıkarabilirmiyim.

Şimdiden teşekkürler.

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hazır konusu açılmışken ben de bir şey sorayım, Work and Travel tarzında ama yaş sınırı olmayan bir konsept var mı? 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Sakın geri gelme, kaçak kal.

Birkaç ay-sene zorluk yaşarsın sonra hayatının geri kalanı sana armağan olur.

neverland tarafından 07/Ağu/20 20:37 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Oxfordla gitme. Normal çalışırsan gitmek için harcadığın para + orada kalacak yer parası + 3 ay boyunca yiyecek içecek paranı çıkarırsın. Ama bazı hayvanlar vardı 2-3 işte çalışan. Onlar 4-5 k geri getirdi hep. Restoranda garson olacak kadar iyiyse ingilizcen 10k bile getirme ihtimalin var. 

Yaş sınırı muhabbeti sormuş bi arkadaş da, camp usa diye bi program var 30 yaşına kadar gidiliyor diye aklımda kalmış. Ben üni bittiği sene 1 sene de buna gittim. Üni öğrencisi olma şartı da yoktu. 2. sene de gidecektim program ve iş hazırdı vize vermedi oç.ları.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    GusFring bunu yazdı

Hazır konusu açılmışken ben de bir şey sorayım, Work and Travel tarzında ama yaş sınırı olmayan bir konsept var mı? 

part time iş falan bulsan olma mı

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

Bizim kuzen geçen sene Amerika'ya gitti 10 bin dolar biriktirip geldi. 3 ay boyunca 3 işte çalıştı. Bu sene tekrar gidecekti pandemi çıktı bu gittiğinde daha gelmeyecek kaçak kalacaktı 😁

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Elt isminde bir firma var. Kesinlikle uzak dur hocam. 2009 da arkadaşlarım bu firma ile Amerikaya gittiler ve çalıştıkları yerden paralarını alamadılar. Olay şu şekilde oluyor, cankurtaran sağlayan bir aracı firma var. Mesela sen gittin haziran ve temmuzda çalıştın cankurtaran olarak diyelim. Paranı alıyorsun. Ağustos sonunda şirket iflas ediyo. Ve sana ağustos ödemesini yapmıyor. Sadece sana değil senin gibi havuzda cankurtaran olarak çalışan onlarca adam var. Bazı şirketler bunu bilerek yapıyorlarmış. Elt de bunu bile bile bizimkilere o boktan şirketi bulmuştu.

Sonra toplanıp Beşiktaşta Elt önünde eylem yapmıştık. Üniversite hayatımda katıldığım ilk eylemdi sanırım. Paraları geri alamadılar. 700-800 dolar civarındaydı sanırım kişi başı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

AIESEC var hocam araştır, cok nitelikti programları mevcut hem de aşırı iyi erasmus fılan hikaye şunun yanında

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

Ben yero ile gittim. Yero çalışanları amerikaya gelip müşterilerini her sene ziyaret ediyor tabi ülkeden yüzleri orada görmen seni mutlu ediyor ancak işin aslı orada bu programı sağlayan 2-3 firma var. Türkiye'dekiler o firmaların bir nevi hizmetini satıyor. Spirit, Allience Abroad vs gibi ABD firmalarının bir nevi temsilcisi gibi işleri fuar yada online görüşmelerle size sunuyor. Dolayısıyla işle ilgili durum Türkiye'deki workandtravel firmasından firmasına değişmez ancak oradaki ana firmadan firmaya değişebilir. Ankara'daysan United Tower ve Yero seçenekleri var. Ben sana gidip bildiğinden hareketle Yero ile gitmemeni tavsiye ediyorum ancak şunuda unutma hangi firmayla gidersen git burada sana anlatılan şeylerin ancak yarısı doğru çıkacak. Kafana takılan bir şey varsa sorabilrsin.

yalnizturk tarafından 08/Ağu/20 04:19 tarihinde düzenlenmiştir

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekkeli
    Tekkeli's avatar
    Erkek
    yalnizturk bunu yazdı

Ben yero ile gittim. Yero çalışanları amerikaya gelip müşterilerini her sene ziyaret ediyor tabi ülkeden yüzleri orada görmen seni mutlu ediyor ancak işin aslı orada bu programı sağlayan 2-3 firma var. Türkiye'dekiler o firmaların bir nevi hizmetini satıyor. Spirit, Allience Abroad vs gibi ABD firmalarının bir nevi temsilcisi gibi işleri fuar yada online görüşmelerle size sunuyor. Dolayısıyla işle ilgili durum Türkiye'deki workandtravel firmasından firmasına değişmez ancak oradaki ana firmadan firmaya değişebilir. Ankara'daysan United Tower ve Yero seçenekleri var. Ben sana gidip bildiğinden hareketle Yero ile gitmemeni tavsiye ediyorum ancak şunuda unutma hangi firmayla gidersen git burada sana anlatılan şeylerin ancak yarısı doğru çıkacak. Kafana takılan bir şey varsa sorabilrsin.

prgram maliyetlerini çıkarabilidinmi? bir de ingilizce seviyeni geliştirebildinmi?

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır. Mevlana Celaleddin-i Rumi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    Tekkeli bunu yazdı
    yalnizturk bunu yazdı

prgram maliyetlerini çıkarabilidinmi? bir de ingilizce seviyeni geliştirebildinmi?

Mesajı geç gördüm kusura bakma hocam program maaliyetini geç orada ekstradan paraya ihtiyacım oldu. Ben Hyannis’teydim orada gelirler düşük. Çalışma saatleri az. Tabi bazı arkadaşlar vardı ek iş bulmuşlar bulaşık yıkıyorlardı akşamları onlar kazanmıştır ancak paranın en iyi kazanıldığı yerler iç bölgeler. İngilizce seviyem hayal ettiğim seviyede gelişti diyemem ama tabiki pratik kazanıyorsun. WAT farklı bir tecrübe para kazanmak için veya dilini ileri seviye de geliştirmek için gideceksen gitmeni önermem. Ancak hayat tecrübesi, macera ve eğlence için gideceksen güzel bir program.

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan