folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder WP Tema Türkçeleştirmede Ve Tema Fonksiyonlarında Birkaç Hata

WP Tema Türkçeleştirmede Ve Tema Fonksiyonlarında Birkaç Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Alttaki resimde "Post Comment" kısmını düzeltemiyorum.

Temada comments.php nin bir kısmını şu şekilde düzenledim:

<p><input id="comment-name" value="<?php echo $comment_author; ?>" name="author"  type="text" class="formid" /> <label for="comment-name">Adınız <strong class="required"><?php if ($req) echo "(gerekli)"; ?></strong></label></p>
    <p><input id="comment-email" name="email" value="<?php echo $comment_author_email; ?>" type="text" class="formemail" /> <label for="comment-name">E-posta adresiniz <strong class="required"><?php if ($req) echo "(gerekli)"; ?></strong></label></p>
    <p><input id="comment-url" name="url" value="<?php echo $comment_author_url; ?>" type="text" class="formuri"/> <label for="comment-name">Siteniz</label></p>
    <?php endif; ?>                               
    <p><textarea name="comment" cols="50" rows="6"></textarea></p>
    <p><input name="submit" type="submit" id="submit" tabindex="5" class="button" value="Fırlat" />
    <input type="hidden" name="comment_post_ID" value="<?php echo $id; ?>" />
    <?php endif; ?>
    </form>
    </div></div>
    <?php endif; ?>

Orada yazmasını istediğim şey "Fırlat". Doğru yere yazdığımı düşünüyorum ama olmadı. Bu 1. sorundu.

2. Sorun

Anasayfada eski yazılar yeni yazılar diye altta linkler olur 2. sayfaya geçmek için. Ben onlara tıklıyorum ama sayfa değişmiyor. Listelenen yazılar yine aynı. Ana sayfada 5 konu varsa eski yazılara tıklıyorum diğer yazıları göremiyorum. Ancak kategoriler kısmına tıklayıp görebiliyorum. Mesela sitede o kadar çok yazım olmamasına rağmen ikinci sayfaya gidince page/2 kısmını page/234534 gibi değiştiriyorum. Yine aynı.

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://designdisease.com/preview/moneyblog

Tema bu. Altta newer entries, older entries kısmına tıklayınca listelenen yazıların aynı olduğunu fark edebilirsiniz. Bu arada sitemizi twitterdan takip edebilirsiniz, e-posta ile abone olabilirsiniz kısmını da nereden düzenleyeceğimi bulamadım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

hoca boyle sey oldumu tek tek satır satır ıncelıyorum ben gerıkerse :) 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Başka bir kişi türkçeleştirmiş. Ondaki yorum bölümündeki değer:

<p><textarea name="comment" cols="50" rows="6"></textarea></p>
    <p><input name="submit" type="submit" id="submit" tabindex="5" class="button" value="Gönder" />

E bende de gönder yerine fırlat var, bende niye olmuyor?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    css'i incele.belki orda resim vardır. çünkü kenarları yuvarlatılmış, her browserda çalışsın diye resim halinde olabilir.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

tema klasöründeki /images/post-comment.png görselini değiştirmelisin hocam..

style dosyasında

/* Comments Form un altında en son satır.. style dosyasının en altında footerin üstüne..
    .comments-form .button { background: url(images/post-comment.png) no-repeat ....
    diye devam ediyor..

verdiğin link için görsel şu konumda >>http://www.moneyblog.com/wp-content/themes/moneyblog.com/images/post-comment.png
    style dosyası şu konumda >>http://www.moneyblog.com/wp-content/themes/moneyblog.com/style.css

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tamamdır. İnternetten gönder ikonu buldum. İlgili yerlerde işleme koydum. Halloldu.

Sadece 2. sorunum kaldı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Anasayfa

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

wp başlığı açılmış bende açıcaktım şimdi wordpress 3.0.5 sürümüne otomatik güncelleme yapamıyorum sorun hala devam ediyor kaç aydan beri sanırım sadece

Türkçe wordpress de böyle arkadaşlar otomatik güncelleme için ne yapılması gerekiyor acaba ?

manuel biraz karışık olduğu için otomatik bir çözüm yolu varsa yazarmısınız

KNOWLEDGE IS POWER!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

OCEANUS bunu yazdı:
    -----------------------------

wp başlığı açılmış bende açıcaktım şimdi wordpress 3.0.5 sürümüne otomatik güncelleme yapamıyorum sorun hala devam ediyor kaç aydan beri sanırım sadece

Türkçe wordpress de böyle arkadaşlar otomatik güncelleme için ne yapılması gerekiyor acaba ?

Bende de olmuyordu. Sanırım bedava hosting kullanmamdan kaynaklanıyordu. Garip olan şu ki eklentiler güncellenebiliyordu. Ben de manuel güncellemeyi öğrendim. Hiçbir karışıklığı yok. 3-4 klasör ve dosyaya dokunmayacaksın. Dİğerlerini silip yeni versiyonundakileri yükleyeceksin. Anlatılanları satır satır yapsan en fazla 15 dk nı alır. İnternette arat bence.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:

OCEANUS bunu yazdı:

Bende de olmuyordu. Sanırım bedava hosting kullanmamdan kaynaklanıyordu. Garip olan şu ki eklentiler güncellenebiliyordu. Ben de manuel güncellemeyi öğrendim. Hiçbir karışıklığı yok. 3-4 klasör ve dosyaya dokunmayacaksın. Dİğerlerini silip yeni versiyonundakileri yükleyeceksin. Anlatılanları satır satır yapsan en fazla 15 dk nı alır. İnternette arat bence.

anladım hocam  saol ;)

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 1975 Toplam Mesaj: 20