folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Www.Uvvam.Com Dünya Dalgıçları Platformu

Www.Uvvam.Com Dünya Dalgıçları Platformu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hayırlı olsun uye oldum   forum eklenmedi galiba  instegram , telegram, facebook  guruplarını unutmayın 

onekine?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Hayirli olsun, dalgic olarak degilde snorkeli paleti kapip saatlerce sudan cikmayan biri olarak takip ederim.

Bu arada dalma icin 2 senedir Edirne'de İbrice limanina gidiyorum, Trakya taraflarinda boyle guzel tatli tavsiye edebilecegin yerler var mi?

Freediving de olur yapabiliyorsan bizdensin demektir :) Saros, bolayır, kömür limanı, oralar güzeldir hep o kıyı kesimi komple güzel bence :)

eyv. sag ol hocam, saydiklarinin hepsini bu yazin rotasina ekliyorum (dibe pek dalmadan yukaridan manzarayi seyredenlerdenim :) ).

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Sportiften ziyade genelde sanayi dalgıçlığı yaptğım için etrafımda çok dalgıç var. Teknik bilgi lazım olursa bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. Platform çoğu kişiye yararlı olacaktır. Duyurmak önemli. 

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı

Sportiften ziyade genelde sanayi dalgıçlığı yaptğım için etrafımda çok dalgıç var. Teknik bilgi lazım olursa bu konuda yardımcı olmaya çalışırım. Platform çoğu kişiye yararlı olacaktır. Duyurmak önemli. 

Konu sportif dalgıçları kapsamıyor başlıktanda anlaşılacağı üzere (dünya dalgıçları) yani sualtı fotoğrafçıları, discover dalanlar, freediving yapanlar, eğitmenler, sanayi dalgıçları,  hepsini kapsıyor zaten bunlar için özel bir bölüm açılacak kategorize edilerek.
    yani ben sanayi dalgıçıyım sportif değilim deyip aramıza katılmamazlık yapıyorsan haberin olsun diye dedim :) Çok sanayi dalgıçı görürsün burada :)

Zeytun-i tarafından 13/May/21 15:33 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Mezantalac bunu yazdı

bu Sanayi Dalgıçlığı nedir?

deniz dibinden sünger mi çıkarıyorsunuz, yada petrol-gaz istasyonu için robotik kollu deniz araçlarıyla deniz altında düzenleme-kontrol-kaynak işleri filan mı?

~~~

Sanayi dalgıcı ne yapar ? Sudaki gemileri onarma, batık gemi kurtarma, petrol platformu montajı, elektrik ve doğalgaz boru hatlarının döşenmesi, kaynak, kesim ve kanalizasyon işleri, montaj, liman inşaatı, petrol temizliği gibi birçok işi dalarak gerçekleştirir.

Sualtı inşaatları, sudaki gemilerin karaya çekilmeden onarımı, sörvey çalışmaları, sualtı arama-kurtarma çalışmaları, sualtı boru ve iletişim hatlarının döşenmesi, sualtı boru hatlarının bakım-onarım işleri, basınç odası kullanma, dalış projeleri geliştirme, dalış organizasyonları kurma ve yönetme yeteneğine sahip ...

http://www.meslekhastaligi.org/sanayi-dalgicligi-en-buyuk-tehlike-vurgun/

~@~

sen beni öldürecen @telekom ^^D`

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/21 16:13 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Mezantalac bunu yazdı

bu Sanayi Dalgıçlığı nedir?

deniz dibinden sünger mi çıkarıyorsunuz, yada petrol-gaz istasyonu için robotik kollu deniz araçlarıyla deniz altında düzenleme-kontrol-kaynak işleri filan mı?

~~~

Sanayi dalgıcı ne yapar ? Sudaki gemileri onarma, batık gemi kurtarma, petrol platformu montajı, elektrik ve doğalgaz boru hatlarının döşenmesi, kaynak, kesim ve kanalizasyon işleri, montaj, liman inşaatı, petrol temizliği gibi birçok işi dalarak gerçekleştirir.

Sualtı inşaatları, sudaki gemilerin karaya çekilmeden onarımı, sörvey çalışmaları, sualtı arama-kurtarma çalışmaları, sualtı boru ve iletişim hatlarının döşenmesi, sualtı boru hatlarının bakım-onarım işleri, basınç odası kullanma, dalış projeleri geliştirme, dalış organizasyonları kurma ve yönetme yeteneğine sahip ...

http://www.meslekhastaligi.org/sanayi-dalgicligi-en-buyuk-tehlike-vurgun/

~@~

sen beni öldürecen @telekom ^^D`

Sanayi dalgıç'ı görevlendirilidiği alandaki deniz içinde yapılan ağır işleri yapar, sualtındaki aklına gelebilecek tüm bakım onarakım kaynak işleri. Sünger çıkartan tayfa kompressörcüdür :) Zaten öyle bir şey kalmadı artık, sualtı kaynakçıları sadece dış bağlantılarla iş görmez bu arada gemide oluşmuş büyük hasarları tamir için de gemi altında çalışır yani sadece boru hattı gibi algılanmasın :)

https://www.uvvam.com | Dünya Su Sporcuları Platformu | https://www.instagram.com/uvvam/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek
    Zeytun-i bunu yazdı
    Mezantalac bunu yazdı

Konu sportif dalgıçları kapsamıyor başlıktanda anlaşılacağı üzere (dünya dalgıçları) yani sualtı fotoğrafçıları, discover dalanlar, freediving yapanlar, eğitmenler, sanayi dalgıçları,  hepsini kapsıyor zaten bunlar için özel bir bölüm açılacak kategorize edilerek.
    yani ben sanayi dalgıçıyım sportif değilim deyip aramıza katılmamazlık yapıyorsan haberin olsun diye dedim :) Çok sanayi dalgıçı görürsün burada :)

Öyle birşey demiyorum :)

Böyle bir platforma ihtiyaç vardı diyorum. 

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zeytun-i
    Zeytun-i's avatar
    Erkek

İyi Akşamlar Ahali,

Ve Ey Rusça bilenler size site hakkında danışmam lazım, siteyi komple rusçaya da çevirmek istiyorum ingilizce kısmını ben halledeceğim ama rusça kak dila haraşo kak vaz zavut ve bir kaç kelimeden başka pek bir bilgim yok almanca olsa onu da çevirirdim ama acil olarak rusça lazım, translate çevirisi istemediğim için rusçaya çok hakim olan varsa aramızda bir el atsın, çünkü güzel ve kaliteli büyüyor sistem çok fazla da rus var bu işin içinde tatile gelenler vs biliyorsunuz, o sebeple rusça şart.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Hocam hayırlı olsun. Domaini .Org olarak kullansaydın daha hoş olurdu kanımca. Naçizane fikrim.

alektamovikmovik
Toplam Hit: 2272 Toplam Mesaj: 24
uvvam.com dünya dalgıçları platformu