folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Xiaomi Bootlader Çin Rom Twrp Vb Sorunları (Mi 8Se) - Yardım

Xiaomi Bootlader Çin Rom Twrp Vb Sorunları (Mi 8Se) - Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

evet beyler, çocuğa youtube vb için verdiğim mi8se tel vardı. değişik bi rom yüklediydim zamanında. format atayım dedim lineageos yükleyecektim, uğraşırken twrp'yi bozdum.

sonra fastboottan çin romu yükledim düzelteyim derken çünkü bunda twrp harici global tom yok ya da ben bulamadım. bulsam sorun çözüleceki belki.

neyse çin rom yükleyince bu defa da bootlader kilitlendi. mi hesabıyla açmak için sim kart takıyorum ama sim kart şebeke almıyor bu defa da. öyle olunca kilidi açamıyorum. onlarca unlocker vb denedim olmadı maalesef. unlock tarafında da 1004 hatası alıyorum zaten o yüzden sim kart takmaya çalıştım. bu arada mi hesabın orjinal hattının sim kartı ama sinyal yok. cihazda zaten yıllardır sim yoktu. tablet niyetine kullandım hep ama imeiler duruyor o imeriler de zamanında çakılan imeiler tabi ama neyse.

şimdi ben bu cihaza nasıl global rom yüklerim? 

miui forumunda biri arka kapağı açıp edl moda alırsan uzak bağlantıyla hallederim dedi ama hem açabileceğime güvenemiyorum hem gereksiz para vermek istemiyorum tanımadığım adama.

yardımcı olabilecek var mı?

edit : global rom yüklemek haricinde çin rom haliyle google play youtube vb yükleyebilirsek yine işimi görür. cihaz benim için android tabletten ibaret.

Prometheus tarafından 18/Şub/24 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Mürür için uppp

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Modem dosyalarını vb.. Mi sildin acaba, bide kendi toolu vardı bunun  bağlıyordun cihazı sıfırlıyordu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Hocam senin sorunun rom twrp vsden değil de yeni çıkan bir uygulamadan kaynaklı gibi.

Geçen yıl çıkan bir karara göre dendi ki bir imei numarası 1 yıl kullanılmazsa kullanıma kaptılacak. 

Yıllardır sim kartsız kullanmışsın cihazı. imeisi düşmüş olabilir.

Aktivasyon istemeyen rom bulabilirsen belki öyle çözülür veya imei repair yaptıracaksın.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

Uzaktan bağlantı ile çok uğraştırır ve cihazı sökmeye çalışırken zarar verebilirsin.

İstanbul küçükçemece tarafına yakınsan uğra çayın bitene kadar hallederiz...

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    DadasAdam bunu yazdı

Hocam senin sorunun rom twrp vsden değil de yeni çıkan bir uygulamadan kaynaklı gibi.

Geçen yıl çıkan bir karara göre dendi ki bir imei numarası 1 yıl kullanılmazsa kullanıma kaptılacak. 

Yıllardır sim kartsız kullanmışsın cihazı. imeisi düşmüş olabilir.

Aktivasyon istemeyen rom bulabilirsen belki öyle çözülür veya imei repair yaptıracaksın.

hocam emin değilim ama o muhabbet çıkalı 1 sene olmadığı için kanunen çıktığından itibaren kapsamalı. dolayısıyla 1 sene geçmedi. belki dediğin doğrudur zira zamanında çinden cihaz getirip satan imei çakan birinden aldım çok yıl geldi 6-7 yıl geçmiştir rahat. o da haliyle imei çaktı çünkü cihaz sadece çin için üretilen bi cihaz normalde. ama yine de sanmıyorum imei kaynaklı olduğunu. zaten meseleyi halledince imeili kullanmayacağım. yine tablet niyetine lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    efsane_212 bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

Uzaktan bağlantı ile çok uğraştırır ve cihazı sökmeye çalışırken zarar verebilirsin.

istanbul'da yaşamıyorum hocam. yakın zamanda gelme planım da yok şimdilik. olur dersen kargoyla göndersem çözebilir miyiz? ya da tarif etme imkanın varsa uğraşsam?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    efsane_212 bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

istanbul'da yaşamıyorum hocam. yakın zamanda gelme planım da yok şimdilik. olur dersen kargoyla göndersem çözebilir miyiz? ya da tarif etme imkanın varsa uğraşsam?

PM

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Aynı lanet sorun benim de başıma geldi, flashlarken yanlışlıkla ''clean all and lock'' seçmişim, haliyle kilitlendi, unlock falan para etmedi.

benim ufak çocuk nedeniyle uğraşmaya zamanım olmayınca telefoncuya gidip 200 tl vererek halettim.

▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓ ▒▓▓▓▓▓▓░░░▓ ▒▓░░░░▓░░░░▓ ▓░░░░░░▓░▓░▓ ▓░░░░░░▓░░░▓ ▓░░▓░░░▓▓▓▓ ▒▓░░░░▓▒▒▒▒▓ ▒▒▓▓▓▓▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▒▒▒▒▓▓▓▓ ▒▒▒▒▒▓▓▓▒▒▒▒▓ ▒▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▒▒▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▓▒▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ▒▓▒▒▒▒▒▒▒▓ ▒▒▓▒▒▒▒▒▓
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mi 8 SE'yi zamanında kullandım. Çok güzel telefondur fakat Çin'e özel çıkartıldığı için cins cins sorunları olan bir telefondur. İşlemcisi ara model olduğundan ve Çine özel rom ile çıktığından yazılımı epey sıkıntılıdır. Bu telefonda iPhonelardaki gibi kızılötesi 3D yüz tarama özelliği var öyle diyeyim. Bu özellik günümüz telefonlarında bile yok. Anca fotoğrafınızı çekip yüzünüzü eşleştiriyor şimdiki telefonlar.

Operatörden sinyal alamama sebebin muhtemelen uzun süredir cihaza sim kart takılmadığından imei numaraları banlandı. İmei numaralarını bilseydin e-devletten başvurup açtırabilirdin. İmei numarasının geçmişi incelenip en son senin hattının takıldığını tespit edince banı kaldırıyorlar.

1004 hatası içinde farklı sürümleri dene. Ben öyle çözmüştüm.

https://xiaomitools.com/mi-unlock-tool/

Birde clean and lock muhabbetine dikkat et. Çok OÇ yapmışlar onu.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/@cokkolay

şu sayfaya bi gözat hocam. 25 liraydı o zaman katıl ile girip 4-5 tane Mİ kurtarmıştım :D

@SaviorAngel in kulakları çınlasın :D

Toplam Hit: 811 Toplam Mesaj: 14
xiaomi bootloader twrp mi8se