Xiaomi Mi 8 SE İmei Atma - İmei Yazma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu işlem için cihazın bootlader kilidi açık olmalıdır. 

- Öncelikle bu modelde Partition silip Repair işlemi yapacağımız için gerekli partitionların yedeğini alıyoruz.Ayrıca TWRP yüklü olmalıdır. 

- Ardından cihazı rootlamamız gerek diag açma işlemi için. Eğer sizde benim gibi EU rom (Türkçe) olan yazılımı kullanıyor iseniz cihazınızı rootlarken magisk'in v16.0 sürümünü kullanmanız gerekmekte aksi taktirde cihazda bootloop sorunu oluşuyor bilginiz olsun.

-Root işlemini gerçekleştirdikten sonra cihaza adb shell'den "setprop sys.usb.config diag,adb" komudu ile cihazın diag'ını açıyoruz.

- QPST Configuration programından cihazın QCN yedeğini alıyoruz. Sonrasında bu yedeği ne olur ne olmaz diye kopyalayın elinizde dursun.

- HexEdit aracılığı ile yedek aldığınız QCN ye Cihazın IMEI numarasını imeiconverter adlı ufak bir program aracılığı ile numarayı "HEX" formatına dönüştürüyoruz.

-QCN nin içinde “CTRL + F ” tuşları ile arama ekranını açtıktan sonra Find Text butonunu kaldırıp üzerindeki numaranız hangi sayıyla başlıyorsa (8 ile başlıyorsa 088A 3 ile başlıyorsa 083A) şeklinde arama yapıp ilgili satıra konumlanıp dönüştürdüğünüz numaranızı yazıyorsunuz ardından kaydediyorsunuz.

- Cihazı TWRP moduna alıp bilgisayara bağlayın ADB olarak görecektir cihazı. adb shell den "su" yetkisini alıp cihaza şu komudu yolluyoruz:

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p"X" X ile gösterdiğim yere 14,57,59,60 rakamlarını girip modemst1,modemst2,fsg ve fsc partitionlarını siliyoruz. Her bir kodu 3'er kez yazın ancak öyle şebekesi gidiyor cihazın.

- Ardından reboot edip tekrardan diag açın editlediğimiz qcn'yi cihaza aynı programın restore kısmından geri yüklüyoruz(Allow ESN mismatch butonunu aktifleştirip atın.) ve cihazımızı yeniden başlattıktan sonra sorunumuz çözülüyor..

mkyb tarafından 31/Mar/19 15:32 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Eyvallah hocam tam vaktinde oldu bu, babama cin pazarindan aldiydim telefonu imeisi uctu 1 ay once. Dokuman arayacaktim dertten kurtardin beni :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kapil
    kapil's avatar
    Erkek

güzel konu

mi8 se kullanıcıları olarak böyle şeylere ihtiyacımız oluyor.

Orman Mühendisi //
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Eyvallah hocam tam vaktinde oldu bu, babama cin pazarindan aldiydim telefonu imeisi uctu 1 ay once. Dokuman arayacaktim dertten kurtardin beni :)

Uçan imei 4G modem imeisi miydi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

Uçan imei 4G modem imeisi miydi ?

Ne yazdilar bilmiyorum, kenara kaydettim sorgulayabilecegim bi yer varsa haber et bakayim :)

Bu arada hallettim ama su kisim onemli

- Cihazı TWRP moduna alıp bilgisayara bağlayın ADB olarak görecektir cihazı. adb shell den "su" yetkisini alıp cihaza şu komudu yolluyoruz:

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p"X" X ile gösterdiğim yere 14,57,59,60 rakamlarını girip modemst1,modemst2,fsg ve fsc partitionlarını siliyoruz. Her bir kodu 3'er kez yazın ancak öyle şebekesi gidiyor cihazın.

Ben normal adb uzerinden denedim iplemedi komutlari, sonrasinda twrp uzerinden direkt cihazdan girdim, ucurdu partitionlari. Ugrastirdi biraz :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

Buradan sorgulayabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hwrhangi bir imei olur mu mesela 3310 var elimde onun imei sini atsam olur 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Rez aldım :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Olur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Olur.

++ Şuan xiaomi redmi not 4 de nokia 1200 mı ne vardı onun imei var saglam. 2 Yıldır tık demedi 4G aktif.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    KaptaN bunu yazdı

Teknik olarak olur dostum, fAkat yarın öbür gün birisi 3310 ile 4g yayın kullanıyorlar amk. diyip banlar mı banlayabilir.. onun dışına sıkıntı yok.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 3888 Toplam Mesaj: 18
xiaomi